май е по-добре да не знаем много

  • 1 171
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Стигам до извода, че е по-добре да не знаем много, много за болестите, защото човек още повече се обърква и може да се побърка, ако е с по-лабилна психика като моята. Писах вече в една тема, че имам неврологични проблеми с потрепването на мускулите. Като голяма докторка влязох в нета и диагнозата си я поставих веднага - множествена склероза, недай Боже Praynig
Досега съм ходила на трима невролози, които отхвърлят диагнозата, а за потрепването казват, че е на нервна почва и трябва да отшуми, но досега не е отшумяло. Днес една приятелка-докторка ми каза за невроложка, голяма специалистка, която замервала и нещо на мускулите и аз естествено - готова - при нея. След прегледа ми каза, че съмнения за МС няма, но тези потрепвания ги имало при друга болест, при която животът на болните бил около 3 г. Докато ми направи изследването с апарата на мускулите за тази болест щях да колабирам от притеснение. Е, слава Богу, нямало нищо. Просто споделям. Толкова пъти досега през живота ми са ми потрепвали мускулите / е, не колкото сега/, но като не съм знаела за такива болести изобщо не съм се притеснявала, а сега доти и след прегледа пак не ми е по-спокойно, ами ... едно  странно.

# 1
  • Мнения: 835
Личното ми мнение е, че при теб става въпрос по-скоро за паническо разтройство.

Опитай се да не си втълпяваш разни неща, защото така ще задълбаеш съвсем!

# 2
  • Мнения: 1 217
Оф,и аз това си казвам постоянно,че колкото по-малко знам,толкова по-добре.
Нямам нищо против форума,но тук съм чела такива ужасии,че детето ми само да се разкашля и вече се панирам.`Мога да давам още безброй примери.
Вече в този интернет можеш да научиш всичко,което те интересува.

# 3
  • Мнения: 539
колко е вярна приказката "Блаженно невежество!"

# 4
  • Мнения: 2 959
...през живота ми са ми потрепвали мускулите / е, не колкото сега/...
Ванинко, я се стегни и престани насила да търсиш "болни" неща около Себе Си! Сама пишеш че с тез притрепервания Си живяла досега, защо Ти е необходимо да оспорваш мненията на специалистите и да налагаш Своята диагноза?! МС е много сериозна болест а Ти си готава да Си я прилепиш, недей така, Момиче! Помисли за Теди и Станиел, Ти Си таз която трябва да ги отгледа и довъзпита, да играе с тях и да учи, да се забавлява и да им се радва! Така че се успокой, усмихни се на живота и не предизвиквай природата, ами се радвай на всеки миг споделен от любимите Ти същества. И според мен, няма смисъл да продължаваш да търсиш и предизвикваш болестни състояния в себе Си!

# 5
  • Мнения: 1 027
 action032 Е, радвам се, че си ок Simple Smile
Много е лошо, като започнем така, сами да си поставяме диагнози...да се шашкаме и притисняваме излишно...Аз съм същата ooooh!
През ден се разболявам от нещо ново...абе чудо съм... За съжаление, така си вредим- ето аз от постоянни притеснения, страхове, нервни сривове и т.н си докарах тиреотоксикоза...
По-добре да сме спокойни...
 
колко е вярна приказката "Блаженно невежество!"
  Peace съгласна!
Поздрави на всички и повече положителни емоции Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 163
Права си така е колкото по-малко се знае толкова по добре. Аз сега съм хремава и кашлям. Почнах да пия антибиотик, след два дена почна да ми се повдига. Прочетох листовката и там видях, че това повдигане може да се появи като страничен ефект от лекарството. Но с него прочетох и другите странични действия и веднага си втълпих, че имам и други освен тези. Абе въобще и аз взех да си мисля, че съм с паническо разстройство от една настинка си внушавам какви ли не глупости. Сега съм си внушила, че и трудно дишам. Луда работа, все си мисля да си избивам черните мисли от главата а те нахлуват с пълна сила. Ами това е казах си го. Сега като че ли ми е малко по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт