ПУДРА, за да изравня тона на ЛИЦЕТО си?

  • 2 711
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
( Голям проблем ми е и ми намалява самочувството към минимум. ) Мога ли да ползвам пудра над горната си устна, за да изравня тона на лицето си? Само там ли да сложа или на цялото лице? Аз не ползвам грим и не знам каква пудра да взема, нито как се нанася. Знам, че е нахално и Ви моля за извинение, но бихте ли ми препоръчали пудри и да ми кажете как се нанасят? Ако не може с пудра, да взема ли руж? Вие какво ползвате?


БЕЗКРАЙНИ БЛАГОДАРНОСТИ

# 1
  • Мнения: 46 430
Фон дьо тен. И после пудра Peace

# 2
  • Мнения: 22 343
Ако не ползваш по принцип грим, вземи добър коректор и евентуално пудра. Но само коректор също би ти свършил работа.
Или коректор със съвсем лек фон дьо тен за останалото лице.

# 3
  • Мнения: 7
Фон дьо тен. И после пудра Peace


Ами без ФДТ може ли?  Sad  Не бих искала да ползвам такива продукти. Съгласна съм на пудра, руж и други продукти, но без Фон Дьо Тен.

# 4
  • Мнения: 7
Ако не ползваш по принцип грим, вземи добър коректор и евентуално пудра. Но само коректор също би ти свършил работа.
Или коректор със съвсем лек фон дьо тен за останалото лице.


Какво представлява този коректор? На коя фирма са хубави? (ако знаете Simple Smile ) Ще се размаже ли през деня, ако без да искам се докосна или почеша? Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 901
Фон дьо тен. И после пудра Peace


Ами без ФДТ може ли?  Sad  Не бих искала да ползвам такива продукти. Съгласна съм на пудра, руж и други продукти, но без Фон Дьо Тен.


И аз преди месеци се бях затръшкала за пудра уж да е по-естествено и полезно за кожата, но една мацка ми каза, че колкото и да твърдят обратното, пудрата запушва порите повече от фдт! Плюс това има много хубави фдт, лекички, хидратиращи, минерални.... Ако не е тайна, защо настояваш за пудра  newsm78

# 6
  • Мнения: 7
Фон дьо тен. И после пудра Peace


Ами без ФДТ може ли?  Sad  Не бих искала да ползвам такива продукти. Съгласна съм на пудра, руж и други продукти, но без Фон Дьо Тен.


И аз преди месеци се бях затръшкала за пудра уж да е по-естествено и полезно за кожата, но една мацка ми каза, че колкото и да твърдят обратното, пудрата запушва порите повече от фдт! Плюс това има много хубави фдт, лекички, хидратиращи, минерални.... Ако не е тайна, защо настояваш за пудра  newsm78

Просто не искам да ползвам тежък грим. Мисля, че пудрата или ружа ще трябва да ги слагам само над горната устна. Ако съм в грешка, моля да ми кажете. Аз вече и спирала не слагам. Никакъв грим не ползвам. Помислих, че ще направя саможертвата  Laughing да си прикрия грозотата с малко пудричка.  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 901
Ясно!  Peace Ами ружът по принцип е за скулите, не прекрива никакви недостатъци, а склуптурира лицето! Щом само над горната устна искаш да ползваш нещо, аз си мисля, че коректор ще е най-добре, а и лесно ще можеш да дооправяш положението през деня  Laughing Аз обаче не ползвам коректор, така че другите момичета да те посъветват!  Hug

# 8
  • Мнения: 7
Ясно!  Peace Ами ружът по принцип е за скулите, не прекрива никакви недостатъци, а склуптурира лицето! Щом само над горната устна искаш да ползваш нещо, аз си мисля, че коректор ще е най-добре, а и лесно ще можеш да дооправяш положението през деня  Laughing Аз обаче не ползвам коректор, така че другите момичета да те посъветват!  Hug

МНОГО БЛАГОДАРЯ!!!  Hug Hug Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 194
Коректор, но трябва да е подходящ за да прикрие недостатъка или проблема. върху него се нанася фон дьо тен или крем с цвят - целта е да се изравни цвета/тена на лицето. И не е вярно, че запушва порите.  Naughty

А за постигане на пълен ефект може да нанесеш прахообразна пудра.!
също подходяща.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 736
Минерална пудра  Peace Вече доста марки имат такива- Лореал, Ревлон. Покривни са и изглеждат естествено.
Само коректор без фдт или пудра е грозно според мен. Все си личи, ако сложиш само на един участък коректор.

# 11
  • Мнения: 12
Aко не е недискретно да попитам - какво точно трябва да се прикрие? Това до голяма степен определя какъв продукт да се използва.
Ако става въпрос за белег - по-добре да е течен фдт с добра покривност, за да не се налага напластяване и да се акцентира, ако има неравност на кожата.
Ако кожата е гладка, но има петно, зависи какво е петното. Ако е по-тъмно от останалата кожа (като при слънчевите петна например) - течен коректор в по-светъл цвят, но не матов, а улавящ/отразяващ светлината.
Ако е по-светло петно (витилиго), коректор (течен или стик, в зависимост от търсената покривност) в цвета на кожата, може и с матов завършек.
Ако е червено петно - от акне - най-вероятно има нужда първо от неутрализиране на червенината със специален коректор в зелен цвят (обикновено стик), а отгоре - нормален коректор, който да слее участъка с останалата кожа по лицето.
Пудра (компактна или не) може да се използва за фиксиране на нанесените продукти, така ще останат на мястото си по-дълго (наг горната устна има потни жлези, които през деня ще окажат влияние на начина, по който изглежда грима там). Но най-важно е да се слее с останалата част от лицето (с предпочитаните от теб продукти)  Peace

Успех  Peace

# 12
  • Мнения: 451
Зависи от типа кожа, върху който се нанася, но обикновено пудрата стои ''по-тежко'' от течния фон-дьо-тен, ако е такава с покритие, а ако е прозрачна за фиксиране, не очаквай да ти помогне за прикриване на нещо.Освен това, ако цветът на фдт-ена  е идеално съобразен с този на кожата на лицето ти, няма нужда да го слагаш другаде, освен там, където искаш да изравниш.А и пудрата е  по-нетрайна от течните продукти, особено ако няма база, за която да се ''хване''(като фдт например).
Ако е нещо видимо, наистина най-доброто решение е коректор(ако се нанасе добре, няма да личи,а може и да му сложиш и пудра, ако искаш),  или най-добре цветен овлажнител(или тониращ крем, не знам как е модерно да се нарича в момента Laughing), т.е. нещо като фдт с много лека покривност, почти незабележим.
За нанасянето - течните продукти се нанасят най-добре с пръсти(лична преференция, някои предпочитат гъбички и четки, но пръстите ти дават най-много контрол върху апликацията), пудрите - с четка.
И ружът(освен ако не го слагаш на скулите) нито е за слагане над горната устна, нито за прикриване на нещо, така че го забрави Laughing.
Бтв, да не би проблемът ти да е окосмяване над горната устна или обезцветяване в следствие на  премахване на окосмяването? newsm78

# 13
  • Мнения: 7
Aко не е недискретно да попитам - какво точно трябва да се прикрие? Това до голяма степен определя какъв продукт да се използва.
Ако става въпрос за белег - по-добре да е течен фдт с добра покривност, за да не се налага напластяване и да се акцентира, ако има неравност на кожата.
Ако кожата е гладка, но има петно, зависи какво е петното. Ако е по-тъмно от останалата кожа (като при слънчевите петна например) - течен коректор в по-светъл цвят, но не матов, а улавящ/отразяващ светлината.
Ако е по-светло петно (витилиго), коректор (течен или стик, в зависимост от търсената покривност) в цвета на кожата, може и с матов завършек.
Ако е червено петно - от акне - най-вероятно има нужда първо от неутрализиране на червенината със специален коректор в зелен цвят (обикновено стик), а отгоре - нормален коректор, който да слее участъка с останалата кожа по лицето.
Пудра (компактна или не) може да се използва за фиксиране на нанесените продукти, така ще останат на мястото си по-дълго (наг горната устна има потни жлези, които през деня ще окажат влияние на начина, по който изглежда грима там). Но най-важно е да се слее с останалата част от лицето (с предпочитаните от теб продукти)  Peace

Успех  Peace

След кола маска над горната устна се получи осветляване на кожата. Все пак дори без премахнатите косми, там стои по-светло и се забелязва.

# 14
  • Мнения: 7
Бтв, да не би проблемът ти да е окосмяване над горната устна или обезцветяване в следствие на  премахване на окосмяването? newsm78

Да. Sad

Общи условия

Активация на акаунт