Кърмене и наследственост

  • 1 132
  • 25
  •   1
Отговори
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Интересно ми е дали кърменето има някаква връзка с наследствеността, т.е. ако майката е кърмила дълго и дъщерята ще има тази възможност и обратното. Майка ми е кърмила и мен и сестра ми до 1 годинка и ни е отбила насила(трябвало е да ме гледа няколко месеца баба ми в друг град за да започне майка ми работа). След отбиването е имала кърма и е пила медикаменти за да я спре. Аз вече почти осем месеца кърмя дъщеричката си и мисля да продължа докато тя иска. От друга страна имам няколко познати с бебчета, които се кърмили по месец-два и много убедено ми обясняват как майките им не са могли да кърмят и по същия начин и те немогат да кърмят(нямат кърма newsm78). Стана малко дълго ама ми е интересно как е при вас.

# 1
  • Мнения: 1 704

Аз съм кърмена точно 1 месец през който не съм наддала нито грам Rolling Eyes  Аз кърмя дъщеря си повече от 7 месеца и мисля да продължа поне още 2-3  Praynig не мисля че наследствеността има връзка

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Има връзка донякъде, но не е по отношение на имането на кърма.По-скоро става дума за култура на кърменето, за опит.Една жена, кърмила бебето си една година, пък макар и с грешки, може да даде много по-адекватни съвети на току що родилата си дъщеря, отколкото друга, кърмила две седмици.Макар че, честно казано, ако бях следвала съветите на моята майка по отношение на кърменето, щях да отбия Ники отдавна, а и 100% щях да съм с мастит/все ме натискаше да се цедя #Cussing out/А иначе и двете със сестра ми сме кърмени сравнително дълго време - една година/тя/ и 6 месеца/аз/.

# 3
  • Мнения: 6 243
Ако майката е от ония 3%, които не могат да произвеждат достатъчно кърма поради някакви хормонални проблеми, вероястта и дъщерята да ги има е по-голяма. Иначе - подкрепям Белинда, че традициите в семейството са определящи, а не наследствеността. Ако бабата не е кърмила, няма как да подкрепи, помогне или насърчи дъщеря си и като цяло това би могло да доведе до по-ранно отбиване.

При мен наследствеността няма отношение. Със сестра ми не сме кърмени - аз съм студентско бебе, отгледано от баба ми, а за втори номер майка ми не е имала и желание да се занимава с кърмене... Но отговорно твърдя, че ако не бяха те двете със свекърва ми да ми обяснят, че аз НЯМА да кърмя, защото нямам мляко (защото и те не са имали мляко), нямаше да реша да им правя напук. Та оттам и "дългото" кърмене на Ивайло и още по-дългото на Ирина. Laughing

# 4
  • Мнения: 473

... Но отговорно твърдя, че ако не бяха те двете със свекърва ми да ми обяснят, че аз НЯМА да кърмя, защото нямам мляко (защото и те не са имали мляко), нямаше да реша да им правя напук. Та оттам и "дългото" кърмене на Ивайло и още по-дългото на Ирина. Laughing
Е много, ама много ми хареса това изказване.

Не знам за наследствените фактори, но и аз като Хапка като се заинатих и вече 1 г. и 3 месеца се инатя Laughing

# 5
  • Мнения: 5 255
Кърмена съм до 14м., след което съм била отбита "насила"   ooooh!
Майка ми не ми е давала съвети относно кърменето.
Кърмя и ще продължавам да кърмя Лора, защото удоволствието е взаимно  Hug Heart Eyes /за потрес на останалите  Mr. Green/

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Майка ми не е имала кърма (по нейни думи - а тя е медсестра и строго е спазвала 3-часов режим и 9-часова нощна пауза от втората седмица!!!),така че аз съм кърмена има-няма седмица и то с добавки,а брат ми - цели 20 дена,след което баба ми си отишла и кърмата на майка ми "спряла" изведнъж до вечерта.
На тези приказки вярвах с баткото и в резултат е кърмен 6 седмици,защото "нямах кърма и бебето плачеше от глад".Но с бебата имах друга информация - кърмя вече 8 месеца и ще я кърмя докато иска тя Wink

# 7
  • Мнения: 1 034
Не съм кърмена /нито сестра ми/, защото майка ми нямала кърма! Аз съм кърмила и двете си деца и продължавам да кърмя, въпреки мнението на майка ми, че си мъча детето Rolling Eyes!

# 8
  • Мнения: 5 255
....въпреки мнението на майка ми, че си мъча детето Rolling Eyes!

 newsm09 smile3505

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
въпреки мнението на майка ми, че си мъча детето Rolling Eyes!

 hahahaИ мама така JoyВсеки път, когато подавам гърда с думите "на мама момчето е жадно", тя започва да го оплаква "ми дай му водичка на детенцето, сигурно много му се пие" hahahaА той само като си види чашката и  Sick

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Майка ми ме е кърмила само около месец и то с цената на огромни усилия, нерви и 10кг отгоре .Може би затова, още преди да родя, си бях решила-да, ще кърмя, но не на всяка цена.Ако стане- стане,ако не-  здраве да е, и с адаптирани млека растат бебета..И се получи толкова естествено и лесно, все едно с бебка девет месеца сме чакали само това... LaughingВече три месеца кърмя без никакви проблеми, което отдавам най вече на спокойствието и на увереността, че дори да нямам кърма, пак ще дам най-доброто от себе си...

# 11
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Не мисля, че има връзка!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Майка е кърмила мен 11 м, а за брат ми роден преждевременно и доста малък са и съдействали  Mr. Green разни доктори и акушерки и се оказало, че няма кърма. Помня, че беше голям зор, ходеха да вземат кърма от някаква жена, на която плащаха, а после го захраниха с кисело мляко и той и досега си има проблеми със стомаха.
Аз кърмих каката 1г и 1м, като по съвет на педиатърката  #2gunfire от 40 и ден и давах плодов сок и направих ранно захранване.
Сега кърмя бебо 2м и половина и силно се надявам да продължа да го правя поне докато стане на 1г. Много съм благодарна на силната подкрепа на майчетата от форума от където черпя знания и кураж да продължавам.
Не мога да твърдя със сигурност, че има наследственост при кърменето. По скоро всичко е въпрос освен на генетични данни и на инат и желание да кърмиш, като в случая не отричам и това че има жени, които по една или друга причина нямат кърма и при тях просто не се получава.

# 13
  • Мнения: 934
Едва ли има връзка наследствеността.... Thinking
Майка ми ме е кърмила има-няма месец... Когато аз започнах с кърменето все си казвах, че ако кърмя месец ще съм доволна. И така си казвах.."още месец поне"...Та изкарах 1г.2м. Shocked
Майка ми все ме питаше.." Ама кога ще отбиваш Алекс...? Ти като циганките стана?" #Crazy "Хайде...стига й толкова"!
И можех още да я кърмя, но преди 2м. се наложи да пия антивирусни медикаменти, противопоказани по  време на кърмене, иначе и аз не знам още колко време щяхме да изкараме.... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 4 629
Няма връзка - кърменето не е наслдствено. По скоро баба, която не е кърмила, обяснява на майката си как бебето плаче, защото е гладно, как трабва да му даде формулата, за да е сигурна по колко изяжда бебето, как формулата има повече витамини и все нелепици от този тип. И ето как се оказва, че майката няма кърма, както и нейната майка на времето не е имала, но пък нали има формула....

Общи условия

Активация на акаунт