как кърмите?

  • 1 846
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Въпросът ми е за позата, която заемате. Работата е там, че бебето започна да ми натежава като го държа в ръцете си леко приведена и имам болки в гърба и кръста. Дъщеря ми я кърмех легнала /то голямо кърмене де, две седмици Laughing/, обаче сега с малкия се притеснявам, че може да връща мляко, защото го прави понякога. Вие какви пози заемате? Ако сте легнали, подлагате ли нещо под бебето? Или въобще как да го правя аз, та да не усещам напрежение? Пробвала съм и с възглавница под бебето върху краката ми, но пак се привеждам. Искам да ми е удобно и спокойно докато кърмя. Споделете, моля!

# 1
  • Мнения: 636
Легнала, и дъщеря ми също предимно легнала. Тя не връщаше мляко за нищо на света, той връща и легнал, и седнал.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 833
През нощта кърмя легнала и спяща, а през деня седнала по турски (пред компютъра Mr. Green). Със сигурност ще си намериш най - удобната за теб поза. Погледни и тези линкове:
12 пози за кърмене
Кърмене ноу-хау
Как да разположим бебето за кърмене?
Полезни съвети за успешно кърмене

Pictures and Descriptions of Some Breastfeeding Positions
Positions for Breastfeeding Your Baby - Cradle Hold, Football Hold, Cross Cradle
Видеоклипове
Good positions for breastfeeding

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 15:04 от Home raider

# 3
  • Мнения: 1 951
И аz нощем кърмя легнала и подлагам пелена. Преz деня седнала. Докато беше малък подлагах въzглавница, но сега вече е доста бърz и го държа на ръце. Пробвай с по-висока въzглавница. Моят син също много повръщаше, но не съм zабеляzала да има връzка с поzата на кърмене.

# 4
  • Мнения: 336
До скоро кърмех почти винаги седнала на стол с облегалка, единият ми крак сгънат в коляното, стъпил на леглото, другия - също сгънат, на рамката на стола под седалката. Така през първата година кърмех всеки път по едно 40 мин., четейки книга. Никакво напрежение в кръста, отпусната поза, облегната на стола. Разковничето е да има къде по-нависоко да стъпиш, за да се получи нещо като люлка за бебето. А то - корем до корем, ушенце и хълбок на една линия. Кърменето легнала ми стана удобно едва след като стана на годинка моята девойка. Но и двете винаги сме предпочитали да съм седнала по гореописания начин.

# 5
  • Мнения: 4 406
вкъщи- легнала на една страна, когато не сме у дома- сядам по турски на земята и я слагам в скута си- образува се удобно гнездо за бебето

# 6
  • у нас
  • Мнения: 5 696
нощем кърмя легнала, а през деня седнала в леглото. Болките ще отшумят.  Peace

# 7
  • Мнения: 185
Аз когато съм вкъщи кърмя легнала, защото и на мен много ми тежи, само като съм навън кърмя седнала.

# 8
  • Мнения: 2 531
Основно легнала! И връщаше яко като по малка, често в/у мен , та направо от леглото в банята  Embarassed !Ако се притесняваш че ще се задави- няма, бебето си има рефлекси!

# 9
  • малко градче
  • Мнения: 188
Единият фотьоил от хола е в стаята на бебето,защото няма  място, но се оказа,че е чудесно и много удобно кътче за кърмене.Отначало слагах отзад една възглавница,а после я махнах. сега кърмя легнала,защото суче вечер,през нощта и сутрин.

# 10
  • Мнения: 264
Винаги кърмя седнала на леглото, облегната с възглавница на стената и ми е много удобно така.

# 11
  • Мнения: 1 098
Легнала и детето легнало до мен. Така ми е най- лесно.

# 12
  • Мнения: 2 111
Откакто се е родила дъщеря ми се кърмим по един и същ начин:седям на стол с облегалка и си вдигам краката на леглото.Пробвала съм легнала,но не иска в друга поза да суче.

# 13
  • Мнения: 1 219
сега сме на стандартната поза "люлка".Иначе съм кърмила по всички възможни методи и пози Mr. Green

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Като новородено кърмих само в поза "люлка " , но откакто малката стана на около 5 - 6 месеца кърмя само легнала . То съвпадна и с летните жеги и за да не се изпотяваме и двете , това беше алтернативата . Хем на нея е по-удобно , хем аз си почивам. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт