skube si kosata i si udria glavata

  • 1 237
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Zdraveite! De4teto mi e na 1god. i 1 mesec. Ot izvestno vreme ia nabliudavam kato se iadosa zapo4va da vika silno, a sa6to si skube kosata i si udria glavata v mebelite i v zemiata. Normalno li e tova, slu4valo li vi se e dosega? Niakoi konsultiral li se e s lekar? Pritesniavam se, za6toto tova e forma na mazohizam.

# 1
  • София
  • Мнения: 577
Съветвам Ви бързо да направите консултация с лекар.

# 2
  • Мнения: 530
Моето дете също като се ядосаше започваше да си скубе косата и да крещи. Също така си захапваше ръката доста силно. На моята приятелка детето пък си удряше главата в пода и си бъркаше в устата да повръща, и всичко това от яд и злоба. След време всичко отмина.

# 3
  • Мнения: 131
Има едно детенце което е от блока и е на 1-2 годинки и като излизам да постоя пред блока и то като е на беседката с майка си ии нещо като се ядоса и както си е в количката започва да си удря главата в количката, но сега прочетах, че и една друга мама е имала същият проблем и аз лично мисля, че е нормално и, че с времето ще го израсте и ще спре!Това го прави от инат!

# 4
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Някьде имаШе една такава тема. От нея научих,че не е само моя син с такьв....Щте го нарека проблем. И той се скубе ,удря в мебелите , а когато няма ниЩто на близо се удря с рька.  Така че не се паникьосвай от такива изказвания
Съветвам Ви бързо да направите консултация с лекар.

# 5
  • Мнения: 3 146
Виж, ако го прави, когато е ядосана, както пишеш, всичко е наред. Проблемът е, ако го прави безпричинно, постоянно или монотонно. Ако го прави от време на време при напълно ясна причина, то си е от възрастта. Синът ми така си удряше главата в пода и стената.

# 6
  • Мнения: 721
Аз отдавам на кътниците подобно поведение. Ако попрочетеш някоя от отчетните теми за същата възраст - ще видиш че повечето дечица минават през подобни периоди  Peace, кой по-силно, кой по-леко

# 7
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Когато синът ми беше малък,като не станеше нещо,както той го искаше,почваше да си удря главата.Мина време и сам се отказа.....вече е на 6 год.почти и до момента не се е повторило.

Дъщеря ми пък,сега е във такава фаза,на 3 год. е.Ядоса ли се,почва да си скубе косата,ама чак като я видя,мен ме заболява.То не е скубане,то не е тръшкане по земята и така до момента в който и мине ядът.
Явно всяко дете минава през такива фази. Rolling Eyes

# 8
Zdraveite! De4teto mi e na 1god. i 1 mesec. Ot izvestno vreme ia nabliudavam kato se iadosa zapo4va da vika silno, a sa6to si skube kosata i si udria glavata v mebelite i v zemiata. Normalno li e tova, slu4valo li vi se e dosega? Niakoi konsultiral li se e s lekar? Pritesniavam se, za6toto tova e forma na mazohizam.
Здравей моето дете е на 2.4год.когато започна да прави това с косата и главата лекарката каза че тази болест се казва''Инатлъци" Simple Smileще отмине просто моя съвет е когато ги прави тези неща да си до детето да не вземе да направи нещо по опасно.Сега вече много слуша и е далеч от тези неща.

# 9
  • Мнения: 418
Моето дете също като се ядосаше започваше да си скубе косата и да крещи. Също така си захапваше ръката доста силно. На моята приятелка детето пък си удряше главата в пода и си бъркаше в устата да повръща, и всичко това от яд и злоба. След време всичко отмина.


много деца са така,включително и моето синче...някакъв етап,който ще премине...те постоянно се променят Peace

# 10
  • Мнения: 737
Аз също смятам,че няма причина да се притесняваш.Много е неприятно наистина, но с времето отшумява Peace

# 11
  • Мнения: 294
И аз съм си скубела косата като малка и даже си спомням , че го правех само и само да театралнича с цел да постигна своето.  hahaha Няма нищо страшно.

Общи условия

Активация на акаунт