алтернатива на ясла- пловдив

  • 942
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Зравейте мами,
Току що заведох детето на 1г. и 2м. на ясла, защото се връщам на работа. Той плачеше вътре, а аз отвън. Сега гледам Часът на мама и говорят за алтернатива на детските градини. Има ли такова нещо и в пловдив и има ли майки, навити да си гледаме кърмачетата, а може и да не са кърмачета, заедно?

# 1
  • Мнения: 690
не съм чувала подобно нещо  Rolling Eyes не съм гледала и предаването  Rolling Eyes
а каква е идеята  newsm78

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 710
Днес с мамите в квартала обсъждахме точно това. Преди повече от година от кварталното читалище ни предложиха помещение - за клуб на младите майки. Не само, че не искаха наем, ами предложиха и финансиране на лекции за отглеждането на децата - училище за родители. Да ви кажа, че почти никой не прояви интерес тогава. Днес обмисляхме вариант евентуално да поискаме помощ от читалището - ако вече не е късно.

# 3
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Надежда, моля те сподели повече по въпроса, за какво иде реч? Звучи интересно.

# 4
  • Мнения: 3 161
Хайде да се включа в темата - аз съм една от майките в предаването. Ако сте забелязали, иманно от форум Кърмене тръгнаха приятелствата и идеите ни за колективно отглеждане. По-късно се определихме като група Естествено (estestveno.com ), а сега вече сме две различни организации - нашата се казва Плейцентър Приятели (priateli.info) и работим по проекта за алтернативи на ДГ. Можете да гледате цялото предаване Часът на мама тук: http://www.btv.bg/broadcasts/broadcast_info.pcgi?cont_id=209  но мисля, че трябва да се регистрирате в сайта на БТВ; от екрана, който се появява, избирате Видео.

Отдавна обмисляме идеята, но наемите са непосилни в началото. Ако на нас някой ни беше предложил клуб, не бих се замислила Simple Smile. В кой град се случва това? А в Пловдив имам приятелка, която отдавна търси съмишленици за подобен вариант с хлапе на 1.5 г.

# 5
  • Мнения: 2 132
Я кажете в общи линии каква е идеята, че сега нямам време да гледам предаването Grinning
Иначе аз съм от Пловдив , но детето ми е на 8м. Понеже няма да я пращам на ясла съм се замисляла за разни други варианти, така че сигурно идеята ще ме заинтересува. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 94
Идеята най- общо казано е да се съберем няколко майки с бебета, работещи майки, и вместо да даваме децата си на ясли, да си намерим помещение, педагог, мед. сестра и да сме спокойни, че детето е в сигурни ръце и яде полезна храна. Моля мамата от предаването да ме допълни.
Кое читалище е предлагало терен?

# 7
  • Pb
  • Мнения: 1 183

Не ми отваря страницата. Май няма да ми излезе късмета да изгледам цялото предаване  Sad...

# 8
  • Мнения: 94
Няма да е честно спрямо мамите, които тепърва пускат децата си на ясла, ако оставя темата без щастлив завършек.
Моето кърмаче е вече на 1г. и 4 1/2м. и ходи в 10та ясла  от миналата седмица. Тази седмица, в понеделник, леличките казаха, че е спал добре. Всъщност това ни беше проблема, че нали се сещате, че когато е с мен, му се иска да заспива с "ами-ами". Вечер ми разказва как си е играл с децата, а тази сутрин нямаше търпение да отиде при леличките и да си играе с децата.
  Камък ми падна от сърцето. Бях много притеснена от чутото и от прочетеното за яслите. Продължавам да се страхувам от болести, но... друго е като го оставям да е усмихнат и като го взимам пак да е весел. Дано да нямаме проблеми занапред.
Да добавя, че декември- януари реших да си го гледах вкъщи, разболя се и беше цял месец болен.

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 09:05 от naddejdda

# 9
  • Мнения: 247
Аз да побутна темата......
Все пак проблема си остава.....
Хайде майчета!!!!
Нека се опитаме да се организираме!

Общи условия

Активация на акаунт