Дете на 2 г. - дали ще се зарадва на дядо Коледа?

  • 3 276
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Здравейте, момичета,
синът ми е на 2 г. и се чудех дали вече е готов за Дядо Коледа, дали ще разбере смисъла, дали ще оцени и т.н. Имам намерение да маскирам таткото, но си мислех дали синът ми не е още малък и дали няма повече да се стресне, отколкото да се зарадва.
Как постъпихте вие с Дядо Коледа? Ще съм благодарна, ако споделите вашия опит.  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 880
Ние точно на втората Коледа, 2 седмици преди втория рожден ден, "пуснахме" първия дядо Коледа в къщи (облякахме свекъра). Дъщеря ми беше много впечатлена, даже песни му пя. Е, гледаше все да е до някой от нас, за всеки случай и за по-голяма сигурност, но желанието за торбата с подаръците беше по-силно от страха й Mr. Green и накрая даже благоволи да го гушне за снимка.
Тя обаче познаваше белобрадия старец от многобройните срещи преди Коледа по разни магазини, по улицата и т.н. така че знаеше вече за какво става дума и че този човек дава нещо Wink
Сега е почти на 5 и се чудя дали и тази година ще успеем да я излъжем с дядо й или вече ще комбинира защо той точно в този момент е изчезнал от компанията...

# 2
  • Мнения: 4 362
Първата КОледа на дъщеря ми бе когато беше на 8 месеца и имам снимка как се опитва да си отвори подаръка под елхата  Grinning А мината година беше на година и 8 месеца и също доста се радва...
Аз и опаковам малки подаръчета ,за да и е интересно да отваря.Тази година обаче мисля,че още повече ще се радва  Peace

# 3
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Миналата година Алекс не разбираше много от дядо Коледа и подаръци.Но тази година знае кой е дядо Коледа,че идва и оставя под елхата подаръци на послушните деца.Вчера украсихме елхата и тази сутрин Алекс като се събуди,ме попита дали е дошъл дядо Коледа.Мисля,че на тази възраст вече разбират.Аз започнах да му обясбявам за Коледа,още миналия месец. PeaceНо не се бях сетила да облечем някой като дядо Коледа.Това е добра идея. Peace

# 4
  • Мнения: 553
Няма причина да не се зарадва на добрия стар Дядо Коледа.
Аз обаче взех че разказах на малкия как Дядо Коледа влиза през комините на къщите и той сега очаква дядото от там да дойде с подаръците  Joy
Но от тази събота ще сме все на детски партита и ще имаме много срещи с добрия, неуморен старец  Hug
Маскирай смело таткото  Peace

# 5
  • Мнения: 4 784
Приготвила съм на дядо му костюм на Дядо Коледа и ще минем през този ритуал. Вече съм му обяснила кой е Дядо Коледа и сутрин като стане едни от първите му реплики са - Дядо Коеда Коко шуша - джип! /или какъвто подарък му е на ум, понякога иска бонбони, багер и т.н/. Обича новите неща, обича да разопакова подаръци и мисля, че ще му бъде интересно, особено след като ние ще сме около него.
Спомням си обаче Коледата на сестра ми, 2 годишна, в яслата - скъса се от рев милата, а уж беше безстрашно дете.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 079
Моят е над 2 годинки, но още не разбира от Дядо Коледа и съм сигурна, че не му пука особено. Laughing
Важно е това, което ще извади от торбата. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 817
Дъщеря ми много се впечатли от белобрадия старец, когато беше на две. Малко страх, след това любопитство и накрая весел смях имаше! Песнички, стихчета и всичко както си му е реда.

# 8
  • Мнения: 31
Моят е над 2 годинки, но още не разбира от Дядо Коледа и съм сигурна, че не му пука особено. Laughing
Важно е това, което ще извади от торбата. Mr. Green

Мисля, че ние сме в същото положение Laughing

Но миналата Коледа братовчедката беше на 2 и голям рев имаше. Половин час след като"старецът" си тръгна се успокои.

# 9
  • Мнения: 4 514
Големият ми син беше на 1г. 11 м., когато в яслата дойде Дядо Коледа. На снимката малчо реве истерично, стиснал плюшеното си мече.  Confused После и вкъщи дойде един "дядо коле" (приятел на мъжа ми), но беше посрещнат по-дружелюбно.
А наше познато детенце преди години, беше на година и половина някъде, на толкова Дядо Коледовци се нагледа, че накрая започна да си връща подаръците - беше решила, че Дядо Коледа се връща, за да си ги вземе.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 130
Дъщеря ми е на две години и месец .От няколко седмици четем за дядо Коледа и му се радваме на картинки .По магазините куклите също много и харесват . В мола до нас има жив дядо Коледа за снимки .От две седмици насам ходим всеки ден и се опитваме да я снимаме , но тя се съдира от рев .Заобикаля го от десет метра .Още първия ден той й даде бонбон , взе го от максимално далечно разстояние и пак избяга плачейки .С баща и му пипаме брадата , косата , говори с него . но нищо не се променя .Намерихме и кукла в човешки ръст на дядо Коледа , но й от нея много се плаши .Все пак успяхме да я снимаме разревана с куклата .Днес й показвах снимката и тя пак се разрева истерично .Така че при нас идеята дядо Коледа да донесе подаръците отпада за тази година .

# 11
  • Мнения: 2 090
Предполагам че детето ми(на 2г. и половина) ще се зарадва.Четем му книжки за дядо Коледа,той с интерес разглежда картинките с джуджетата и стареца.Знае че джуджетата гледат през прозореца дали слуша и казват на дядо Коледа Grinning.И най-важното-че ще има голеееми подаръци от него Party.
Всеки ден пита кога ще дойде ''дядо Кольо'' Crazy.

# 12
  • Мнения: 574
Онзи ден бяхме в Практикер и там имаше Дядо Коледа, раздаваше на децата някакви картички с гирлянди. Дъщеря ми не посмя да припари до него, вкопчи се здраво в мен и беше готова да ревне. После ми казваше, че я е страх от Чичо Коледа Laughing /даже тя, с нейните 2 г. и 4 мес. позна, че е млад и не е дядо/.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Детето ми беше на 2 годинки когато влезе първият Дядо Коледа в нас. Изпя му песен и му каза стихче. Беше много вълнуващо за детето. Емоциите бяха неописуеми.

# 14
  • Мнения: 2 438
Да - ще се зарадва, но няма да помни. Но естествено мама и тати ще запечатат момента със снимки. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт