Раждането - напълно естествено, възможно ли е у нас?

  • 2 972
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 900
Момичета още ми е много рано, но от сега се замислям.
При първото ми раждане което беше предизвикано/таблетка във влагалището, системи и спукване на мехура/ имахме сериозни проблеми със сина ми.
Детето просто не е било готово да се роди и в последствие не можеше да диша самостоятелно, направи белодробна инфекция, лекуваха го с антибиотици и прочие.
Сега ако всичко е нормално искам да си родя когато ми е писано, не искам по никакъв начин да се намесват в раждането освен ако наистина няма сериозна причина.
Според вас възможно ли е това да се случи? По принцип имам позната която роди в болницата без да подпише формуляра за информирано съгласие, но тя е изключение. Освен това доста борба е водила докато разберат, че тя е тази която решава.
Знам, че лекарите се стараят всичко да мине бързо и добре, но просто веднъж си изпатих и сега не съм готова отново да преживея същото.
Та някоя от вас раждала ли е като е отказала да подпише формуляра или това да й бъде поставяне система или друг медикамент?
Това да се е случило в някой родилен дом в Пловдив?

# 1
  • Мнения: 285
Аз съм раждала без помощни средства - нито системи,нито таблетки,само втория път ми спукаха мехура при 8 см. разкритие! Първият път раждах в Окръжна болница, вторият във ВМИ- Пловдив! Но аз все си мисля,че това го правят,за да ускорят процеса  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 900
Кажи ми за първото си раждане, в Окръжна. С колко см. отиде в родилното, защото това със ситемите си е масова практика.
Във ВМИ при кой ражда?
А в Окръжна?

# 3
  • Мнения: 285
Първото раждане  беше при д-р Апостолов,който вече не работи в Бг.Отидох с 2 см разкритие,малко след това ми изтекоха водите. Второто раждане беше с позната акушерка,д-р Ямаков беше на смяна,държа се супер!

# 4
  • Мнения: 822
По принцип вече ако преносваш 7 дни ти предизвикват раждане.Това,че така се е получило първият път не означава,че ще стане и след това..Според мен си намери добър гинеколог,който да ти следи бременността и най-вече ти да му вярваш.

# 5
  • Мнения: 9 973
аз си изчаках в нас и отидох в болницата с 8 см.-запис,клизма,бръснене и вече бях с пълно и така  Hug
с второто ако може пак така ще направя  Wink

# 6
  • Мнения: 6 274
Да, възможно е, ако попаднеш на точният човек...  Peace
Третото си дете родих страшно бързо, защото отидох с пълно разкритие и нито са ми слагали система, нито са ми пукали мехура, даже и за клизма нямаше време...   Mr. Green

Но за Пловдив - не знам...  Thinking

# 7
  • Мнения: 568
Аз отидох с 6см.разкритие пукнаха ми водите ,а за системата ми обясниха ,че се слага да помага на организма в случай ,че бебето както е  тръгнало напъните спрат.
Много е важно да имаш доверие на доктора.Понякога вината не е у тях.Имаше  едно момиче което не се повлия от системи и др.медикаменти ,но държеше на нормално раждане чух ,че и казаха  ,че ако се инати ще загуби бебето и пак ще я оперират.Накрая роди с оперяция.

# 8
  • Мнения: 6 274
Аз отидох с 6см.разкритие пукнаха ми водите ,а за системата ми обясниха ,че се слага да помага на организма в случай ,че бебето както е  тръгнало напъните спрат.
Това пък е най - голямата глупост, която съм чувала...
Системата я слагат, за да се ускори разкритието (за да те претупат по - бързо и да не им висиш на главата с часове), а не заради напъните... 
ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 763
Може в някоя частна болница да се съобразят с желанието си или ако си направиш уговорка с лекар, да се разбереш с него.

Между другото, на мен ми сложиха система окситоцин при пълно разкритие, да ги питаш защо. Но тогава въобще не ми дойде на ум да се разправям. РАдвам се поне, че до последно си стоях в нас с болки, отидох в болницата, когато вече наистина не с търпеше и се притесних да не родя вкъщи.

# 10
  • Мнения: 568
ДжуличкаИмам доверие на лекарката си и пак ще раждам при нея.Не мисля ,че си права тъй като след като ми се пукна вената извикаха още една акушерка и доста се притесниха започнаха да коментират тоновете на бебето после казаха ,че  съм се справила много добре почти без система.Не разбирам защо приемаш по-бързото раждане за претупване.При положение ,че бебето е тръгнало колко часа ти се вижда нормално да напъваш???
Виж моя позната роди в Америка напълно естествено без всякаква намеса.А последиците от това могат да бъдат-много дълги часове в болки,тотални разкъсвания и доста шевове след тях......... Е аз предпочитам помощ .В нормалните европейски държави си избираш всичко- с помощ без както решиш вече има доста неща за облекчаване ,но трябва естествено да си дадеш съгласието.

# 11
  • Мнения: 6 274
ДжуличкаИмам доверие на лекарката си и пак ще раждам при нея.Не мисля ,че си права тъй като след като ми се пукна вената извикаха още една акушерка и доста се притесниха започнаха да коментират тоновете на бебето после казаха ,че  съм се справила много добре почти без система.Не разбирам защо приемаш по-бързото раждане за претупване.При положение ,че бебето е тръгнало колко часа ти се вижда нормално да напъваш???
Виж моя позната роди в Америка напълно естествено без всякаква намеса.А последиците от това могат да бъдат-много дълги часове в болки,тотални разкъсвания и доста шевове след тях......... Е аз предпочитам помощ .В нормалните европейски държави си избираш всичко- с помощ без както решиш вече има доста неща за облекчаване ,но трябва естествено да си дадеш съгласието.
Моля те, преди да пишеш глупости, прочети нещо тук - там...
А и явно не си прочела това, което ти написах, защото аз казах, че системата не се слага заради напъните...
А това за твоята позната в Америка...  Joy
Не го казвай на друго място, че ще ти се смеят...

# 12
  • Мнения: 2 401

ДжуличкаИмам доверие на лекарката си и пак ще раждам при нея.Не мисля ,че си права тъй като след като ми се пукна вената извикаха още една акушерка и доста се притесниха започнаха да коментират тоновете на бебето после казаха ,че  съм се справила много добре почти без система.Не разбирам защо приемаш по-бързото раждане за претупване.При положение ,че бебето е тръгнало колко часа ти се вижда нормално да напъваш???
Виж моя позната роди в Америка напълно естествено без всякаква намеса.А последиците от това могат да бъдат-много дълги часове в болки,тотални разкъсвания и доста шевове след тях......... Е аз предпочитам помощ .В нормалните европейски държави си избираш всичко- с помощ без както решиш вече има доста неща за облекчаване ,но трябва естествено да си дадеш съгласието.
Моля те, преди да пишеш глупости, прочети нещо тук - там...
А и явно не си прочела това, което ти написах, защото аз казах, че системата не се слага заради напъните...
А това за твоята позната в Америка...  Joy
Не го казвай на друго място, че ще ти се смеят...

В случая вина имат докторите, ако така са го обяснили, значи смятат пациентите  си за глупаци, които могат да манипулират както на тях им е удобно, което всъщност много не ме учудва!

# 13
  • Мнения: 6 274
В случая вина имат докторите, ако така са го обяснили, значи смятат пациентите  си за глупаци, които могат да манипулират както на тях им е удобно, което всъщност много не ме учудва!
За съжаление си права, но както виждаш продължава да има хора, които им вярват...

# 14
  • Мнения: 199
Пак изкривихте темата на авторката. Whistling
Тя ясно пита:

"Та някоя от вас раждала ли е като е отказала да подпише формуляра или това да й бъде поставяне система или друг медикамент?
Това да се е случило в някой родилен дом в Пловдив?"

Май вече спама е навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт