Кърмено бебе с кръвни жилки в акото

  • 1 050
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Здравейте,
Бебето ми, изключително кърмено, на 6 месеца, в последните три месеца 7-8 пъти имаше по една кръвна жилка в памперса, а на два пъти - по повече жилки и слуз /тези двата пъти 36 часа след ваксината пентаксим, не знам има ли връзка/. Данни за инфекция няма, но не е правено специално изследване за това. Доц. Ковачева ни сложи любимата диагноза АБКМ и ме постави на безмлечна диета, която изключва също риба, яйца, цитрусови плодове, ядки и т.н. Вече 25 дни сме на тази диета, за което време сме имали два пъти по една жилка и един път, след въпросната ваксина- повече жлики и слуз. По никой начин не мога да открия подобрение у детето. Ако бяха по-начесто жилките и се бяха разредили след диетата, щеше да е лесно, но сега съм ужасно скептична...
Междувременно из нета прочетох, че диагноза АБКМ се поставя доста по-често, отколкото трябва, че жилките можело да се дължат на липсата на някакъв фактор в кърмата, че безмлечна диета на майката трябва да се поставя само ако това е доказана необходимост и съвсем се настроих подозрително.
Аз, естествено ще отида на контролен преглед, но не знам ще повярвам ли на това, което ми се казва. Та, искам да ви попитам: имали ли сте такива проблеми, на какво са се дължали и как сте се справяли? Благодаря ви!
 

# 1
  • Мнения: 4 555
Да, имахме доста подобен проблем. Кръв в акото, количеството се засилваше. Направиха се всички изследвания за знайни и незнайни бактерии, всичко беше отрицателно и решиха, че явно е алергия. Минах на диета и проблемът изчезна.
В началото спазвах само безмлечна диета и проблемът се появаваше пак от време на време, после ходихме при Мустаков, който ми състави по-стриктен списък и тогава вече окончателно изчезнаха всякакви проблеми. От храната си трябваше да изключа ябълки, моркови, пилешко месо и много други.

При едно приятелско дете на същата възраст като моята дъщеря, имаше абсолютно същия проблем едно към едно, само че са минали два месеца, в които майката е била на диета, докато напълно отшумят симптомите. През това време тя се е чудила също като теб дали наистина е това правилната диагноза, дали правят каквото трябва или не, но вече една година мина и детето е добре, даже май яде краве мляко вече.

При вас причината може да не е алергия към белтъка, а лактозна непоносимост, тя има същите симптоми. На твое място бих направила кръвен тест за алергия (аз и на свое го направих де  Laughing), защото  не понасям да съм в неизвестност, когато става дума за здравето на детето и то за нещо, което изглежда доста сериозно.

# 2
  • Мнения: 636
Ескарина, благодаря ти. За съжаление кръвните тестове на тази възраст са доста заблуждаващи - валидността им е около 50%, иначе бих направила. А при вас как се развиха нещата по-нататък?

# 3
  • Мнения: 636
Леко побутвам...

# 4
  • Мнения: 4 555
При нас нещата се развиха добре. Откакто минах на диета, проблемът не се е проявявал повече. Когато спрях да кърмя (на 10 месеца), минахме на Прегомин - соево хидролизирано мляко за силно алергични деца и Калина го понася добре.
Лятото правихме кръвен тест и той показа много понижена реакция към млечния белтък, на границата на нормалното. До месец мисля да започна да давам АМ на основата на кравето мляко, но с разграден белтък, надявам се да се понесе добре.
Иначе захранването ни върви много бавно. Направих грешката да дам боровинки, ябълка и круша и имаше доста силна реакция към тях. Също и към хляб от магазина (ние имаме фурна за хляб и към домашния няма реакция, така че не знам в заводския какво точно слагат, ама е нещо, дето не се понася добре). Може би най-силната реакция до сега е била към заводския хляб.

За вашия случай те съветвам да направите дежурните изследвания за бактерии. Вероятността да идва от тях проблемът е много малка, но ако е така, трябва веднага да се предприеме лечение и е по-добре да знаете.
6 месеца е минималната възраст на която се прави тест за алергии и колкото и да не е точен резултатът, ще ви даде достатъчно ясна представа. Ние докато открием на какво се дължи появата на тази кръв, минаха 3-4 седмици, през които хемоглобинът на детето падна от 179 на 90. Не те съветвам да чакаш, за да видиш дали няма да си мине от самосебе си. Направо се обаждай на д-р Мустаков http://www.mustakov.com/bg/main.php?p=5

Общи условия

Активация на акаунт