продължителна кашлица: какво?

  • 20 347
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 868
Детето ми има гадна, продължителна кашлица. Ходихме на лекар и взехме лекарствата, но бих искала да питам за някакво домашно лекарство, някаква комбинация която би помогнала. За съжаление, нямам достъп до много билки.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Каква е диагнозата все пак?

# 2
  • Мнения: 61
на 3 дюли вътрешното със семките,4-5 счукани ореха със все черупките,на 2-3 глави лук люспите,малко лукум и 1 лъжичка босилек,1 стрък индрише,слагаш се да заври в приблизително 1 литър вода,става като чайче и е много вкусно между др,за голямо мое учудване,мирише на дюла и индрише,кашлицата минава,гърло всичко за 2-3 дни.Прецежда се и се дава да се пие като чай,топло,аз слагам и мед.Наистина е мнооого ефикасно.Ние с това само си оправяме гадната влажна и дълбока кашлица.Ако не ви помогне,то оне можеш да си сигурна че няма да навреди,напротив,много е полезно!УСПЕХ Hug

# 3
  • Мнения: 868
Maria4r, благодаря!  Диагнозата е бронхит, но то е доста разтегливо понятие.  А дюлата може ли да се замести с нещо, че около мене няма.

# 4
  • Мнения: 1 353
Черна ряпа настъргана и изцедена през тензух.Сока се смесва с мед и се пие.Аз го давам 5 пъти на ден.

# 5
  • Мнения: 61
ами не не може,най-важната съставка е дюлата,но дюли в момента можеш да намериш на вссеки по-голям зеленчуков пазар Peace
Има още 1 коятп много помага също: в 1 бурканче от детска храна мед,стриваш много ситно(или смилаш ако имаш от старите кафемелачки става супер) 1 супена лъжица риган.От тази смес даваш 3-4 пъти по 1 чаена лъжичка

# 6
  • Мнения: 118
1с.л. мед се обърква с една ванилия. Дава се на два пъти по 1ч.л.

# 7
  • Мнения: 3 306
1с.л. мед се обърква с една ванилия. Дава се на два пъти по 1ч.л.
 

аз пък го правя със сода ,когато е за мен  Rolling Eyes 

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Колко е голямо все пак детето. Миналата година една мама беше писала да се намажат гърдичките вечер с мед, слага се парче плат и отгоре потничето и пижамката. Помагало много, но аз не съм го пробвала.

# 9
  • Мнения: 2 176
За дълбока кашлица (брохит, пневмония) може да се поставят лапи от синапено семе (черен синап), има го в билковите аптеки.
Семето се смила (аз ползвам кафемелачка).
Смесва се 1:1 с пшенично брашно и малко топла вода, до получаване на кашица, която се разстила в/у парче плат или тензух. Преди да се постави върху кожата, тя трябва да се намаже с нещо мазно - животинска мас/вазелин. Дъгжи се докато кожата се зачерви добре, но не бива да се оставя твърде дълго. Може да се получи изгаряне. На мен досега не ми се е случвало, но все пак - след 10-тата минута е хубаво да се контролира. Обтрива се после с влажна кърпа, колкото да се почисти от лапата.

Тези лапи се поставят на гърба, след което на гърдите, като.. когато поставяте отпред, е добре да се избягва областта на сърцето (не се намазва на това място). Действат доста загряващо, хубаво е да се правят преди лягане, или когато детето е в покой. Има сериозно изнежване и то трябва да се пази от студен въздух или течение  след това.  И още едно предупреждение - аз не бих поставяла тези лапи на Т над или около 40 градуса, много са загряващи!

Тази рецепта е изпитана в/у няколко поколения. Аз я знам от баба ми, майка ми е лекувана, лекувана съм и аз, лекувано е детето ми. Подпомага много изкашлянето/отхрачването (на задържан секрет, който запушва бронхите). Когато има застой на секретите в бронхите, които са много и възпрепятстват дишането.
Ако има въпроси - питайте.

# 10
  • Мнения: 2 331
мед+масло/равни количества/+1 ванилия.Дава се 3 пъти дневно по 1 ч.л.

# 11
  • Мнения: 750
Корен джинджифил (изсушен) се смила и се смесва с мед или глюкоза.
За черната ряпа има и друг вариант - издълбава се хубаво и се пълни със захар, като стане сироп се изпива, пак се зарежда и така.
Гърдите може да се мажат с много неща - от купешките Пулмекс бебе, но внимавай да не мажеш областта на сърцето, ако решиш да мажеш с нещо.

# 12
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Най-помагат инхалациите  Peace


(има специални инхалатори да деца)

# 13
  • Мнения: 3 695
Най-помагат инхалациите  Peace
(има специални инхалатори да деца)
Наистина ли? Много съм се чудила дали би било полезно подобно нещо.  Thinking

# 14
  • Мнения: 750
Няма какво да се чудиш Simple Smile, Дес е абсолютно права. Когато с малкото ми дете сме влизали в болница заради пневмония, преди да открия хомеопатията Simple Smile, винаги са прилагали и инхалации, при бронхитите също.

Общи условия

Активация на акаунт