Салата "Цезар"?

  • 33 252
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 435
 Тъй като има безброй много рецепти, и навсякъде почти е различна, искам да видя вашите рецепти за салата "Цезар"(вариянта с пилешко, не с аншоа). И особено за заливката на салатата.
Мерси   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 926
За салатата:
1 маруля
2 чаши пилшеко филе-първо го сварявам, след което го запържвам леко
1 чаша крутони

За соса:
1/3 чаша кисело мляко
1/3 чаша майонеза
2 с.л.лимонов сок
1 ч.л.зехтин
1 ч.л.оцет
1 ч.л.горчица
1 ч.л.сос Уорчестър
1 скилидка чесън

Накрая поръсвам с натстърган пармезан, но и без него пак е добре.

# 2
  • Мнения: 2 431
Виж рецептите в "Бг-кулинар".

# 3
  • Мнения: 7 414
За салатата:
1 маруля
2 чаши пилшеко филе-първо го сварявам, след което го запържвам леко
1 чаша крутони

За соса:
1/3 чаша кисело мляко
1/3 чаша майонеза
2 с.л.лимонов сок
1 ч.л.зехтин
1 ч.л.оцет
1 ч.л.горчица
1 ч.л.сос Уорчестър
1 скилидка чесън

Накрая поръсвам с натстърган пармезан, но и без него пак е добре.
    Почти същата е и моята.  + съвсем малко доматки за украса. Peace
    За соса Уочестър и горчицата не знаех... newsm78
   

# 4
  • Мнения: 1 726
В Щатите съм и тук е много разпространена, но обикновено е само салата "Айсберг", настърган "Пармезан" и сос, който се продава готов, но мисля че се прави със суров жълтък.

# 5
  • Мнения: 5 026
Много я уважавам тази салата, но никога не съм я правила в  къщи. Благодаря за рецептата,  Карамел`   bouquet

# 6
Здравейте от мен!
Никога до сега не съм се включвала,форумът ви е прекрасен и с удоволствие ви чета.
Сега по темата:
Значи истинският сос за салата Цезар се прави задължително със сурово яйце.
И така мерките не са много точни но аз готвя но око.
 Маруля обикновена или къдрава измива се и се подсушава след, което се накъсва на ръка (никога не я режете с нож).
За соса:
Сурово яйце
скилидка чесън
две три филета аншуа(задължително)
повече от половин лимон (изстискан)
уостершиър сос не много   (ако нямате може и със соя сос)
сол и черен пипер на вкус
крукони(кой колкото обича)
Всичките продукти слагате в блендера и пасирате до получаване на майонеза(може и по редичко да го оставите зависи от вкуса ви)
отделно запъжвате около 200-300гр пушен бекон нарязан на много ситно и препържен
отцеждате от мазнината и оставяте на страни.
слагате накъсаната маруля в голяма салатена чиния от горе изсипвате соса след, което наръсвате изпъженият бекон настъгвате пармезан и крутони.
Да ви е сладко!
 

# 7
  • Мнения: 1 269
Много хубави рецепти сте дали!  bouquet Аз си мислех , че тази слата е и със стафиди и сирене Рокфор. Явно това е някаква друга салата.

# 8
  • Мнения: 7 414
   Никога не съм срещала "Цезар" с аншоа..... newsm78
   В една друга салата "Нисоаз" задължително има аншоа..

# 9
  • Мнения: 337
Аз я правя със готов Сизър сос или в краен случай Ренч сос . Слагам маруля , пилешка пържола изпечена на барбекюто и нарязана на ситно (тук в едно заведение я слагат и цяла отгоре върху салатата) настърган пармезан , кротони . И като се обърка всичко ставаааа мммм ню-ню!  chef

# 10
  • Мнения: 2 926
Селма то вариации има всякакви
Аз лично правя по същата рецепта, която съм дала по-горе и салата "Цезар" само че с риба Тон.
Много вкусно става
Но оригинала си е с пиле.

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 11:12 от Карамел`

# 11
# 12
  • Мнения: 4 435
Ей, страхотни сте значи.  bouquet
Наистина аз в много заведения където съм яла я срещам с аншоа, затова и казах че искам варианта с пиле. Дори, ако трябва да съм честна вариянта за "Цесар" на Хепи, е един от най-любимите ми.

Притеснявам се дали ще успея да направя соса акто трябва, и се чудих дали няма някой готов който мога да използвам  Rolling Eyes.Mаxi е казала два, но не живее тука, и предполагам че няма да ги имаме.

Иначе ще я правя като Карамел. А искам да попитам дали може да сложа в едната порция синьо сирене, че настоява консуматорът. Mr. Green

# 13
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
това е любимата ми салата.
аз я правя

зелена салата
пилешко месо
крутони на фурна с пармезан

това горното го слагам в една купа, която предварително съм натъркала със скилидка чесън

заливката е от стрити филета аншоа, чесън, зехтин, лимонов сок, жълтък и малко сос уорчестър

# 14
  • Мнения: 4 435
Пак да попитам, дали някой не може да ми пропоръча някой готов сос примерно.
И освен това, дали синьо сирене си отива на салатата според вас, защото един от хората, иска в неговата да има. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт