Английски език за малки деца ?

  • 39 553
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Искам да запиша сина ми на курс по английски език, но нямам представа какви точно да търся и къде. Рових в Гугъл, но ми се иска някой да ми препоръча. Гледах в сайта на Бритиш кансъл, но цената от 20 лева на час ми се видя доста солена. За тази цена бих могла да наема учител в къщи, който да го учи индивидуално. Това всъщност е пак добър вариант, предвид свръх усилието да отделя свободни 5 часа средно на седмица да го водя и да го връщам.
Ще бъда благодарна, ако някой ми препоръча курс или учител за индивидуална подготовка.

# 1
  • Мнения: 390
Опитай Helen Doron, там започват от бебета.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
Не пишеш колко е голямо малкото дете всъщост.
Аз бих ти предложила ако знаеш английски у дома да имате часове на английският език. Поне така правя аз.
Всеки ден чета по една детска книжка на английски ( в началото превеждах, вече не ), пускам детски песнички на английски, детски филмчета, назававам думите и изразите които вече знае (малкият на 2г. и 6м.) и на английски език.
Големият ми син сам проявява интерес, тава как се казва, какво означава друго...

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз съм много доволна от Хелен Дорон! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 9 466
Днес моя приятелка ми донесе учебник и 3 учебни тетрадки за английски език, издание на Oxford, автора е Feliciti Hopkins /к-та е 50лв./.
Обаче се оказва, че детенце е още малко за въпросните учебници Mr. Green-ще требе да поизчакам Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 3 878
Искам да запиша сина ми на курс по английски език, но нямам представа какви точно да търся и къде. Рових в Гугъл, но ми се иска някой да ми препоръча. Гледах в сайта на Бритиш кансъл, но цената от 20 лева на час ми се видя доста солена. За тази цена бих могла да наема учител в къщи, който да го учи индивидуално. Това всъщност е пак добър вариант, предвид свръх усилието да отделя свободни 5 часа средно на седмица да го водя и да го връщам.
Ще бъда благодарна, ако някой ми препоръча курс или учител за индивидуална подготовка.


без да искам да звучи като реклама, но наистина в British Council са най-добрите учители и програма за обучение, цената е висока, но си заслужава. курсовете са за деца над 5 годишна възраст. догодина, живот и здраве, и моето момченце ще го запишем там Simple Smile

# 6
  • Мнения: 247
nizza ,  Космически бохем, това система ли е оили училище?  Embarassed  Ще потърсу в гугъл.

Олинце, знам английски, но за съжаление нито имам търпанието да преподавам  (за това се иска според мен талант), нито имам достатъчно време - работата ми е страшно натоварена и то най-вече умствено, дотоклкова,  че вечер главата ми е като празна кофа.

Синът ми навърши скоро 5 години.

Aurora, действително е така. Аз самата съм завършила там няколко курса преди години. Но се чудя, защото за тази цена мисля че ще намеря индивидуален учител, а в Британски съвет все пак учат в група...  Thinking Всъщност не знам кое е по-добре..

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Това е сайта - http://www.helendoron-bg.com/
Може би вече си го намерила, но да го имаме и тук.

# 8
  • Мнения: 390
Ами, и двете си имат предимства - частните уроци са по-добри, в смисъл че по-качествено време се отделя на детето и то, изцяло съобразено с неговото ниво и нужди. От друга страна, ученето в група е мотивиращо и забавно. А в Бритиш Council нивото е наистина добро, провери дали има сред преподавателите natives, т.е. на които Англ им е първи език. Ако да, записвай го без да мислиш за нищо друго.

# 9
  • Мнения: 31
Аз съм много доволна от Хелен Дорон! Simple Smile
Къде се намира! smile3547Моят е на 4 години и мисля,че му е време вече да ходи на някакъв курс!Не ходи на градина и много започна да изостава!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не знам, виж на сайта, който дадох по-горе. В нашата градина има група и там съм записала детето ми, нямам възможност иначе да я водя на друго място.

# 11
  • Мнения: 79
Ако мога да съм полезна с информация-в учебен център"Космос" -www.cosmos-kids.org -02/9819191 също предлагат изучаване на английски и немски от най-ранна възраст.

# 12
  • Мнения: 247
след много мислене и пресмятане на всички детайли -най-вече времето и мястото,  решихме да пробваме в Британски съвет. Започваме на 9  януари. ще споделя впечатления тогава. благодаря на всички ви.

# 13
  • Мнения: 698
Препоръчвам Британика - много сме доволни!  Peace

# 14
  • Мнения: 3 161
Даниела, заглавието на темата е малко подвеждащо: на 5 г. децата вече не са малки. Под английски за малки деца се разбира бебета, 1-2 г. Вече има и такива. На въпроса ти: Британският съвет наистина прави много добри курсове. Средата е страхотна; ученето в група на тази възраст е по-уместно от индивидуалното, а и как ще си сигурна, че индивидуалният учител, който ще идва у вас, ще намери точния подход? Но зависи дали парите са ти постижими като сума и дали воденето няма да е проблем. Курсът на Хелен Дорон също е много добър. За 1 час седмично занимания (плюс домашни занимания) децата на тази възраст научават около 1000 думи за година, което е страшно много (говорила съм с водещата, исках да запиша моята дъщера, също на 5 г, но ме спира мястото (в Лозенец е) - не ми е удобно да я водя, нямам времето, имам и по-малко дете у дома, а се препоръчва и родителят да е с детето в групата в този 1 час мисля). Иначе аз съм преподавател по английски, темата ми е много близка, занимавам децата у дома, четем книжки и пеем английски песнички - но една добра система и подходяща среда е нещо страхотно и не си струва да се пестят пари, стига човек да ги има.

Общи условия

Активация на акаунт