рентген и антибиотици

  • 832
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 856
До сега се рових из библиотеката, но тъй като не намерих отговорите, които ми трябват, а и не се сещам да са дискутирани тези въпроси, поне откакто аз чета из форума, та искам да ви питам за мнение. На мен ми писна да се разочаровам всеки месец и днес направихме първата крачка в изследванията, по точно опитахме се да я наравим. Ходихме за сперматограма на мъжът ми, но лекарят иска да се въздържаме 5 дни от секс, а не 3, както аз бях чела. Така че сперматограмата остана за другата седмица. Обаче понеже моя се оплакал от бъбречни проблеми, та набързо му направили една рентгенова снимка, та и антибиотици са му изписали. Изрично питахме доктора дали рентгеновата снимка не е приблем, а също и антибиотиците, и според него не трябва са прекъсваме опитите, но мен ме терзаят едни съмнения....Моля, ако някой има опит да сподели. Доста е коментирано по тези въпроси за жените, но за мъжете, не знам как стой въпроса и се притеснявам.

# 1
  • Мнения: 724
За спермограмата трябва да са минали поне 10 дни след антибиотиците. А рентгеновата снимка (по наблюдения върху собствения ми съпруг) скапва сперматогенезата за 3-4 месеца.
Това не е проблем за опити, но е проблем за спермограмата.
Споко  Grinning

# 2
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ако тестисите са били покрити с оловна престилка може да си по-спокойна, в зависимост от дебелината спира 66 до 98% от лъчението, но може ли да си сигурна ? Не знам как се отразява на спермограмата, но по принцип опасността е когато лъчението попадне в клетка в момент на делене или формиране на генетичния материал - както знаем на сперматозоидите това им е работата Laughing, та пряко попадение в днк е възможно да увреди генетичния материал, в резултат на което ако увредения сперматозоид не умре може да направи бебе, което да има увреден генетичен материал. Ако уврежданията са много големи, няма да преживее, ама ако са малки може да стане лошо, защото колкото и малки, това са увреждания, кой ги иска. Така че според мен - яд не яд, трябва да изчакате поне 3 месеца, за да се завурши цикъла на образуване на чисто нови сперматозоиди. И тези лекари са за трепане значи #2gunfire, ултразвук няма ли за тях, на обикновена снимка само камъче може да се види, а за това и ултразвука върши работа.

# 3
  • Мнения: 856
Благодаря за отговорите. Аз се порових и намерих подобна тема в "Проблемно забременяване". И там коментарите са противоречиви. Наистина се получи доста неприятна ситуация, защото ние тръгнахме да разрешаваме един проблем, а те нещата вместо да се разясняват, се усложниха. Така или иначе, сперматограмата ще я правим другата седмица, а според резултатите от нея ще решаваме какво следва от тук нататък.

Общи условия

Активация на акаунт