Спирала

  • 4 307
  • 10
  •   1
Отговори
Бихте ли ми препоръчали добра спирала? Гинеколожката ми заръча аз да си я купя и не се ангажира с марка и производител!
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 55
Дано да съм ти полезна- на скоро четах в нета за спиарли със златно или сребърно покритие- имали по-добра поносимост. За марки обаче не съм срещала наименования...

# 2
  • Мнения: 1 900
Мирена Peace

# 3
  • Мнения: 1 254
аз съм със такава спирала със златно покритие- GOLD T мисля, че се казва. Моята гинеколожка ми я препоръча.  Peace
Мирена е хормонална спирала и трябва да бъде препоръчана от лекар Party

# 4
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
az sam s COPERT i sam mnogo dovolna,razbira se po preporaka na li4nata mi AG. newsm78

# 5
  • Мнения: 8
не знам с каква съм,обикновенна е без никви златни покрития и глупости,не си даваите парите напразно,това е без значение дали е със покритие или не,нямам проблеми с мойта спирала вече трета година  Peace

# 6
  • варна
  • Мнения: 193
мога да ти кажа каква да не си слагаш- мирена. преди 3дни я махнах Peace просто ми олекна. жалко, че ми я препоръча лекар, макар да нямах никакви оплаквания или нужда от подобна спирала
5месеца се мъчих с нея. защо никой не ми каза, пък и аз никъде не прочетох, че тази спирала не се слага на всеки. знам, че ако си сложа спирала вече ще е обикновенна или от тези със златни или сребърни нишки, но не и хормонална. 

# 7
  • по света
  • Мнения: 1 587
Силвърлили или голдънлили,добри са и не са хормонални.Все пак е редно лекаря да прецени и предложи.

# 8
  • Мнения: 9 988
Моля ви, споделете за Мирената повече. Четох из нета толкова различни мнения вече...Надявам се Герито да пише повече ако още надзърта в темата.

# 9
  • Мнения: 1 900
Най-добре обсъди с гинеколога си. Иначе аз съм доволна от Мирена макар първите месеци да имах зацапване, менструалното кървене значително намалява.
Тъй като е хормонална е добре лекаря ти да прецени дали е подходяща за теб.

# 10
Аз бях с Мирена. Препоръчаха ми я. По принцип тя е хормонална спирала и се препоръчва на жени след 35г. Съвсем лек дискомфорт след поставяне. Поставена беше добре и никакъв проблем с партньора. Проблемите започнаха няколко 7-8 месеца след това. Силно главоболие, всякакъв вид неразположение и все нещо не ми беше наред през деня. Постоянно бях нервна, сприхава и без абсолютно желание за секс. Аз по принцип имам оскъден цикъл , но с Мирена съвсем ми намаля / тази спирала действително намалява цикъла / докато имаше месеци наред в които изобщо нямах. Ту идва , ту няма - а все още не съм в критическа възраст - нямам 40г. И така цикъла ми спря- ужасно напрегната, нервна и т.н. Нямах менструация 6-7 месеца и реших да я махна за да не се повредя. Все пак не е нормално да си без цикъл. Така с идване и липси изтърпях Мирена 3 години. Веднага след махането и цикълът ми се възстанови. В момента съм без спирала. имам познати с Мирена, които са доволни , явно организма различно я приема.Аз не ви я препоръчвам - намалява цикъла ,но за сметса на друго.
Какво знаете за спиралите- GOLDENLILI , SILVERLILI

Общи условия

Активация на акаунт