Как да му задържа шапка на главата?

  • 1 251
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
Сигурно е мисия невъзможна, обаче аз да си питам.
По никакъв начин не позволява каквато и да е шапка да му се задържи повече от 5 секунди на главата. Взима я, сваля я ядно и с отмъстителен жест я хвърля на земята. Какво му е направила, никога не съм го насилвала  шапки да носи.
В градски условия се ядва, защото къде сенника на количката, къде го държа на сянка, оправяме се някакси.
Обаче сега на морето, какво ще се прави?
Преди малко направих последния жалък опит да го прилъжа с нов удобен мек каскет, абсурд каза той. А толкова му отиват шапки. Close
Какво да правя, надежда има ли някаква?

# 1
  • Мнения: 1 250
Хм,
при нас проблема с шапката беше още докато не може да ходи.

Все пак на пясък се ходи по-трудно, отколото на твърда земя. Така че вероятно няма да ти е проблем да го държиш под чадъра.

А пробвай с условия - може да допълзиш до прибоя САМО ако си сложиш шапка (дано да разбере, но не се съмнямай в умствените способности на едно дете - те винаги са по-големи отколкото очакваш)

# 2
  • Мнения: 4 358
Оги също не търпеше шапка. Имаше няколко и ги мразеше еднакво.
Един ден се разхождахме с мама и Оги в парка и тя ме попита защо не му слагам шапка. Казах й "сложи му ти, ако можеш". Минавайки покрай стойка със шапки тя му купи една и това дете после не искаше да я свали  Shocked
И снимки направих на заветната разходка - ей го диването колко е доволно Laughing

# 3
  • Мнения: 6 206
 Laughing
Дали ще работи с условията, не знам, досега не съм му поставяла никога условия.
Ще пробвам, най-много да ми се изсмее в лицето.

# 4
  • Мнения: 1 413
Поля, единствения начин е да му купиш хубава, мека, качествена шапка-скъпо вложение е, но си струва. Нашия татко така ме убеди да заведа децата да си изберат и да дам нужните, помоему много, пари, но децата без шапки не излизат и капиталовложението си струваше. И ако може да не е дънкова, защото много запарват-така ми каза една приятелка, не съм носила дънкова шапка.

# 5
  • Мнения: 918
Поля, що не пробваш с кърпа? А и е по-удобна за плажа.

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И Нели е същата. Не позволява шапки . Дъпра ги, хвърля ги. Добре, че е чадърчето на количката  Grinning

# 7
  • Мнения: 3 042
Поля, купи му шапка с връзки, които минават под брадичката. Миналото лято това ни беше спасението, дърпа, дърпа и като не успее да я свали няколко пъти и се отказа. Беше една светла, тип " идиотка"
Това лято пробвах без връзки, засега я понася. Sunglasses

# 8
  • Мнения: X
И Ния не обича шапки - с много твърдо и отработено движение ги сваля и то в най-големите жеги, после хвърля на земята, все едно се е отървала от досадна муха - аз си викам, сега тъпо и упорито тя сваля - аз слагам да видим кой ще издържи. Е, не издържах аз, просто тия дребните са "тъпи и упорити....та така сега си пече тиквата без шапка, а аз на прибежки между сянките и така ooooh!

# 9
  • Мнения: 431
Ммм, това за шапките с връзки е вятър работа за по-големите бебета - ние вече си сваляме шапката, нищо че е с ластиче. Но ми прави впечатление, че много деца виждам с кърпи - може би вършат по-добра работа newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 84
Ние сме с кърпа с козирка - това е единственото нещо, което успя да се задържи върху главата й. Много са удобни, освен това главичката й се проветрява, не се запарва като при шапките. Горещо препоръчвам...

# 11
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
И Ния не обича шапки - с много твърдо и отработено движение ги сваля и то в най-големите жеги, после хвърля на земята, все едно се е отървала от досадна муха
Хи-хи и Ирина така, докато един ден на морето бяхме забравили шапката, коиято се опитвах да й сложа на главата и решихме да купим друга, че много печеше. Влязохме в едно бебешко магазинче, сложихме ето това на главата сега вече нямаме проблеми (да не ме чуе дявола)

# 12
  • Мнения: 1 072
золя, най_добре пробвай на година, сигурна сьм , 4е тогава Ще има файда.  bouquet

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Поля, аз и друг път съм го писала. Ккогато Мая беше към 11м и предстоеше ходене на море, и аз се бях видяла в чудо с тези кърпи и шапки. А вън лято, жега, слънце...
И наложих 'строг тъмничен режим'. Вътре-вънка, кърпа задължително на главата. Тя сваля и реве, аз слагам и забранявам махането (спирах ръчичките поне няколко пъти, преди да я грабне, за да схване идеята). На ден 3-4 вече се отказа и спря да ги сваля. Сега е първа кипра, само шапки и кърпи й дай да носи.

# 14
  • Мнения: 4 244
Поле, само пред огледалото можеш да го научиш да слага шапка
Избери няколко, сложи го пред огледалото и му ги сменяй и му предлагай да си каже с коя се харесва повече, коя по му ходи на тоалета
Вече е голям, може да не говори, но ще разбере ти какво му говориш
Техниката на Бу също не е лоша, ама е в много краен случай
Ето ти и малко идеи за шапки за  лятото
Дано да съм ти била малко полезна

Общи условия

Активация на акаунт