пълнени чушки

  • 853
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 408
Много обичам панирани чушки от консерва,а мъжът ми много ги обича със сирене и вчера реших да пробвам да напълня и стана вкъсно и то  много ето и рецептата:
1 буркан чушки
сичене(зависи колко е голям буркана и колко чушки има)
1 яйце
щипка чесън на прах
магданоз,сол
2 яйца,брашно-за панировката
Сиренето,чесъна,магданоза,солта и яйцето се разбъркват.Пълнят се чушките,овалват се в яйця,после и в блашно и се шържи в нагорещено олио!

# 1
  • Мнения: 4 496
При първият ми и последен опит преди известно време яйцата ми останаха сурови. Къде сбърках? newsm78

# 2
  • Мнения: 5 001
При първият ми и последен опит преди известно време яйцата ми останаха сурови. Къде сбърках? newsm78
Как така яйцата са ти останали сурови? Нали самата чушка я потапяш в разбито яйце?Нещо не разбрах правилно....

Ако говориш за плънката вътре в чушката...Може би котлона ти е бил силен и не е имало време да се "хване" яйцето

# 3
  • Мнения: 4 496

Не беше силен котлона, даже беше слаб и панировката пое прекалено много мазнина...
Е, ще опитам пак, но със страх, признавам си... Sad

# 4
  • Мнения: 5 001
Котлона ти е бил силен,затова е останало сурово.Особено ако си сложила повечко плънка....



Имай предвид,че като сложиш яйце и сирене.Като започне термичната обработка ,плънката се раздува.Не трябва да се слага по много вътре в чушката.

# 5
  • Мнения: 5 001

Не беше силен котлона, даже беше слаб и панировката пое прекалено много мазнина...
Е, ще опитам пак, но със страх, признавам си... Sad
Ааааа,разбрах!

Следващият път потопи готовата вече чушка в брашно,яйце и тогава пържи.Когато си завършила панировката с яйце не поема толкова мазнина това което панираш независимо какво е.

# 6
  • Мнения: 4 496
TheNMaster   bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт