Проблем с кърменето - големи гърди с вдлъбнати зърна

  • 1 828
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Здравейте,
Извинявам се ако темата вече е обсъждана, но се опитах да прочета каквото мога в библиотеката и не намерих отговор на моя проблем.
Родих нормално преди седмица, а все още не мога да кърмя бебето си пълноценно.
Имам огромен бюст с на всичко отгоре вдлъбнати зърна. В болницата не ми оказаха особена подкрепа в кърменето, но поне една от акушерките ме научи как да пробвам да кърмя със силиконово зърно.
Сега се борим с беб, но с неголям успех. Давам добавка, защото той не всеки път успява да засмуче добре и след дълги мъчения кърменето просто не се получава. В първите дни нямах достатъчно кърма, но сега мисля, че имам.
Според мен проблемът е как да намерим подходящата поза за кърмене и докато се нагласяме беб се изнервя и отказва да суче. Гърдата ми е адски тежка и аз трябва хем да придържам нея да не задуши бебето, хем да държа силиконовото зърно, хем да наглася бебо, така че да засмуква правилно. И не ми се получава в много от случайте.
Моля, ако има мами с подобен опит да ми дадат съвет. Много искам да кърмя, а се страхувам, че изпускам положението от контрол.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 381
Може да се обадиш на телефона на консултативния кабинет по кърмене 0896 / 418488. Или пиши от кой квартал си.

# 2
  • Мнения: 329
От Борово съм.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 381
Ще ти пиша на лични

Общи условия

Активация на акаунт