цепнато зърно и кръв

  • 1 795
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Ами незнам как но ми се е цепнало зърното отгоре и тече кръв, кърмя със сил. зърно , понеже имах започната рагада, а тя каквя стана.... Как да се храним??? Боли със силикона много и таква кръв!

# 1
  • Мнения: 2 401
Мажи се с лансинокс или чист ланолин, може и кърма да добавяш и оставяй, колкото може повече на въздух зърното, при мен така за 2,3 дни е минавало.

# 2
  • Мнения: 279
Здравей!
Аз се лекувах с гентамицин маз.Мажи зърното и когато дойде време за сучене го измивай хубаво със сапун.Успех! Peace

# 3
  • Мнения: 2 531
благодаря, мажа се с лансинох, кърмих без сил. зърно и по малко боли, явно от засмукването се е разцепило  Confused

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 853
Ох, милата .. Ако е това, което ми се случи и на мен - знам колко боли!  ooooh!
Не цепнато, ами направо дупка си имаше в центъра на зърното  Tired Мислех, че никога няма да спре да ме боли.
Мажи обилно с Лансинох. С времето ще отшуми (мен ме държа цял месец  ... )
Махни силиконовите зърна. Според мен трябва да позагрубее мястото, за да спре да те боли, а не да се щади  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 152
Здравей, много боли наистина.
На мен в такава ситуация най-много ми помогна мазането с Дефламол. Само, че трябва да го миеш добре преди кърмене. Пробвала съм много други, но това най-помага.

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На мен лично ми помогнаха силиконовите зърна и някакси заздравяха гърдите за 1 седмица. После постепенно ги махнах.
Аз лично мазах с Гармастан, но той трябва да се отмива.

Търпение и увереност и имаш нашата подкрепа!

# 7
  • Мнения: 249
Аз като родих ми се получи така, зърното кървеше даже и дука имаше. Мазах се с гарместан цял месец някъде а при кърмене стисках зъби, щото болеше. Мина в края на първия месец някак неусетно.
Повече търпение и дано се оправиш бързо Peace

# 8
  • Мнения: 1 065
Мислех, че никога няма да спре да ме боли.
Eй така си мислех и аз. Всъщност днес е първият от повече от 10 дни, през който не ме боли толкова силно. Мажех (и продължавам) с Лансинох, с кърма също. Съветвам те и аз да избереш нещо, което не се отмива. Направо не ми се вярваше, че с почти едногодишни упражнения  Laughing може да ми се случи.

# 9
  • Мнения: 54
Мами, и аз имам проблем с едното зърно. Известно време стисках зъби, но вчера бебо повърна повечко и в повърнатото имаше кръв. Аз доста се уплаших и реших няколко дена да му давам да суче първо здравата цицка, а след това другата да я изцеждам. Притесняват ме две неща: дали цедя достатъчно количество, така че да продължава гърдата да произвежда достатъчно мляко. Второ: дали няма да се отбие бебо като свикне на лесното с шишето? Не смятам това положение да продължава дълго, но все пак какво мислите?

Общи условия

Активация на акаунт