странни бели налепи в гърлото - някой да е имал подобен проблем?

  • 31 452
  • 9
  •   1
Отговори
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Здравейте, на всички!

От известно време имам странни бели налепи, които ми се появяват в гърлото. Първочално ми направиха впечатление през лятото, когато със семейството ми бяхме на почивка на нашето черноморие. Започна нещо да ме дразни в гърлото и след обстоен оглед реших, че видяното бяло топче, е парченце от рибата, която бяхме консумирали и на огледалото със зор, успях да го изчопкам - беше само на едно място и беше голямо колкото половин зърно леща. Не обърнах повече внимание, до момента в който отново усетих дразнене ... отново същото топче, но вече по-голямо и плюс едно ново от другата страна. След известен престой, сами падат и след известно време отново се появяват, като на пипане са с консистенция, като мека глина. Личният ми лекар твърди, че това е нещо нормално и с възрастта е възможно да се появяват подобни неща, което обаче изобщо не ме успокои, а точно обратното.

Моля споделете, ако някой е имап подобен проблем, какво е и евентуално как сте се справили с него?!

Предварително благодаря!
/имам и снимков мтериал/

# 1
  • Мнения: 351
Абе с цялото ми уважение към JP-то ти , мисля че е добре да ти даде талон за УНГ или ЛЧХ.Те са виждали доста повече от него.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз имах такъв проблем-от честите ангини като малка,сливиците ми се бяха раздробили и станали на дупки.В тези дупки се събираше храна и ме дразнеше.Извадих си сливиците преди 10 дена(не само заради това,ами и заради лоши кръвни резултати и болки в ставите),надявам се вече да нямам такива проблеми.Трябва да посетиш УНГ.

# 3
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Благодаря ви за отговорите момичета! Наистина ще отида на УНГ, но реших все пак да питам, дали някой не е имал подобен проблем и да ме насочи, какво мога да очакам!

# 4
  • Мнения: 9
Колко цигари пушиш на ден?

# 5
  • Мнения: 2 865
Това са гнойни тапички по сливиците. По всяка вероятност имаш проблем със сливиците и трябва да посетиш УНГ.

# 6
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Колко цигари пушиш на ден?


не пуша от 4-тири години!

Arizona - благодаря ти!

# 7
  • Мнения: 2
Интересно!
Порових се в нет протранството, но за този проблем не пише почти нищо.
И аз от 1 месец имам същия проблем.
На дясната сливица постоянно си  се появяват налепчета като топченца средно твърди, дразнещи гърлото и когато си събера слюнка понякога се отронва някое... неприятна история - имат и непри
ятен мирис. Прочетох няколко мнения- казват че било от застой на храна , което не ми звучи реално/защо до преди месец да не би да не съм се хранила/, гнойни тапички ми звучи по-вероятно , но как и защо се образуват????
Утре отивам при личната, а след нея и на УНГ и ще разкажа..

# 8
  • Мнения: 46 492
Виж това: http://www.zdravenforum.com/viewtopic.php?f=12&t=202
И аз се присъединявам към съветите за УНГ Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 308
И аз имах такива налепи,появиха се като родих,доста често почна да ме боли гърло,през няколко дни ме дращеше,докато не направих ужасна гнойна ангина,изгубих гласа,започнах да се задушавам и макар да не исках изпих антибиотика Амоксиклав/или как точно беше/,който личната отлагаше,защото знаеше че съм против АБ.Оттогава да чукна на дърво няма повече полипи,явно съм имала бактерия и съм се отървала от нея.И личната потвърди.
Така че и моя съвет е-бягай при УНГ

Общи условия

Активация на акаунт