Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-12

  • 35 340
  • 371
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 770

Коледа наближава ...







     
                                               

# 1
  • Мнения: 9 481
* *•● Диди ●•* *  smile3501

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Диди, благодаря  bouquet
Ако така ще украсяваш новата къща, ще ти трябва собствен трафопост Laughing

# 3
  • Мнения: 3 770
MTV , изобщо не заслужавам аплодисменти - признавам , че нещо ме мързи напоследък !  Blush

Аз снощи имах среща с арх за покрива , който искаме да повдигнем и да трансформираме във веранда.Той пак взе да се чуди и да м говори , че ще стане грозна къща.Да ви кажа честно , вече изобщо не ме интересува как ще изглежда.Толкова компромиси направих, че искам само да ми е удобна.Решихме , че се направи от метална конструкция , която ще обличам после.Решението е такова , защото аз не искам носещи колони по средата.Верандата ще е доста голяма 8,50 на 12-13 метра и ако е с дървена конструкция се правело фермá и излизало многократно по-скъпо от бетон и желязо.Имаше и по-евтини варианти от металната конструкция , но да не ви занимавам сега с подробности.



 ljuboznatelna
, ние си имаме собствен трафопост , но мъжа няма да е съгласн на такъв разход . А и може би ще заподозре , че ще карам него да се катери да слага лампички !
  Mr. Green

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Диди, докато я построите тази къща още изненади май ще има (за нас) Simple SmileТова  четвърти етаж ли ще е? Дано да ви се катери, ако е там Simple Smile С дърво наистина ще има много колони, а фермите са грозни и отнемат от височината.

# 5
  • Мнения: 637
Диди, макар че не разбрах много точно каква ще е последната промяна при вас, дано стане хубаво. Архитектът взима ли ви пари за промените?

# 6
  • Мнения: 3 770
Арх не , но ще трябва да има проект и конструкторката ще го прави.

Не е четвърти етаж , ами над допълнителната стая и част от ловните помещения има покрив.Т.е. там ще  направим веранда , на която ще се излиза от кухнята - втори етаж се пада.Аз не исках да я покриваме , а по-късно да направим пергола или нещо друго интересно , но мъжът ми се затръшка да е покрита.Най-евтиното щеше да е с бетонни колони и бетонен покрив , т.е. плоча на която да се хване покривът , но конструкторката каза , че основите няма да издържат допълнителното натоварване.Мъжът ми като чу за бетон каза - НЕ  и всъщност изобщо не чу , че това е най-евтиният вариант / него го интересува най-вече финансовата страна на въпроса! / . Другият по финансовата скала е бетонни колони и желязна конструкция за покрива , но аз го отхвърли заради дебелината на колоните.Третият вариант е само желязо и най-скъпият ферма.При всичките тези варианти колоните са само 6 , разположени по 3 на двете дълги страни на верандата.В евтините варианти колоните стават 9 - 3 реда по 3 , като допълнителните 3 са в средата , а аз не искам това.
Дано съм обяснила добре !
  Grinning


Само под желязо не си представяйте винкел ! Трябва да търсим сега кой да изработи греди със съответните дължина и дебелина.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 8 932

Само под желязо не си представяйте винкел ! Трябва да търсим сега кой да изработи греди със съответните дължина и дебелина.
То пак може да се нарече винкел, само дето дебелината на желязото ще 1 - 1,5 см, а не някакви мижави милиметри  Laughing

# 8
  • Мнения: 9 481
Диди, с такава голяма козирка, няма ли да стане мн тъмно в помещенията Thinking
Свеки си направиха от естествено дърво-стана мн добре, но ширината е мисля 3м /ще я питам за подробности/

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Ако не са ми избледнели съвсем спомените, за такива конструкции слагаха от кутия 12 до кутия 16, а покрива е ферма. Не е шега работа, особено като задуха ураганен вятър насреща. Това си е едно хвърчило.
В тази връзка да кажа какво се случи с нашия дървен навес когато имаше ураганен южен вятър. Той е отворен от юг, затворен от север, с наклон на покрива на север. Аз, като знам какви сериозни бази на метални колони съм чертала, не спрях да мърморя за безотговорната една видийка, дето мъжът ми реши, че ще държи колоната за основата. И разбира се, навеса направо се сгъна назад, добре че милото е изобретателно, намери начин да го вдигне с кран. На конструкцията нямаше големи поражения, но точно тази видийка долу се беше скъсала. Там, където беше пирон, колоните само бяха полегнали. Сега елате да видите какви планове има за укрепването Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 383
Айде вместо запис да ви пусна най-новите снимки от вчера, когато са ни слагали дограмата. Все още не е поставена на цялата къща, но се вижда малко

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Я вместо запис да ви питам - в кой момент е борбата с монополистите за ток и вода? Кога трябва да си подам молби и какво трябва да очаквам като развитие на нещата newsm78
Любознателна - ти си от нашия край ли? И с този строителен техникум - като нищо ще излезем познати - и аз него съм завършила Laughing Селото е Крушевец.

# 12
  • Мнения: 3 770
vesi1 , многократно повече ще е.Не знам как си представяш покрив с приблизителна площ от 100 кв.м. , с все керемиди и желязна конструкция да се носи от 6 колони с дебелина 1-1,5 см ?!  Rolling Eyes Казаха ми , че колоните ще са дебели минимум по 15 см.Мисля , че и гредите, които ще свързват тези колони на покрива ще са със същата дебелина.

MTV , всъщност там няма прозорци с изкл на един на кабинета , който се пада в края и мъжът ми каза , че няма претенции.Освен този прозорец кабинетът има още един , широк 3 метра и висок 2 , така , че ще е достатъчна светлината.


ljuboznatelna , изобщо не го разбрах това - от кутия 12 до кутия 16, а покрива е ферма. Обаче предполагам , че е сложно за обяснение и без нагледен материал , така че не се затруднявай да ми го обясняваш.  Blush

Зори , какъв е тоя Чукундур , бе ?  Joy Добре , че албумът ти е на другото име , та да разбра за какво иде реч !  Mr. Green Вие сте напреднали ! успех и по-нататък !
  Peace

# 13
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
 wavey

# 14
  • sofia
  • Мнения: 8 932
vesi1 , многократно повече ще е.Не знам как си представяш покрив с приблизителна площ от 100 кв.м. , с все керемиди и желязна конструкция да се носи от 6 колони с дебелина 1-1,5 см ?!  Rolling Eyes Казаха ми , че колоните ще са дебели минимум по 15 см.Мисля , че и гредите, които ще свързват тези колони на покрива ще са със същата дебелина.
Диди, може да не съм се изразила правилно.....дебелината на желязото, от което ще е направена колоната. Колоната може да е г-образен, п-образен винкел, тръба със съответна дебелина и размер.
Иначе като конструкция си го представям страшно. Ние имаме две допълнително правени тераси (17 кв.м и 15кв.м) които са на железни колони....100 квадрата ми изглежда супер много за покриване.

Общи условия

Активация на акаунт