Име за момче със С

  • 2 177
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Ще се радвам да получа нови, свежи идеи!
Бих искала името да има добро значение.

# 1

Светослав, Светозар, Светодар, Светомир - пожелателни имена за физическа красота и благородство, образувани от стб. свет 'светлина'.
Светлин много ми харесва - 'сияен'.
Сибин - старинно име, използвано от Е. Станев  за главния герой в 'Легенда за Сибин, преславския княз. Името е избрано след видяна снимка на сребърна чаша с надпис 'Сибин, велик жупан на България'.
От изброените - Самуил - евр. 'измолен от бога'.
Успех!


 

# 2

И Стан е красиво име, Станил също.
Образувани са от стб. глагол  статн, чието значение   'да остане, да устои' е заложено в тях като заклинание, предназначено да запази живота на носителите им.


 

# 3
  • София
  • Мнения: 5 720
Самуил ми харесва най-много

# 4
  • Мнения: 437
Още идеи - Станислав ( брат ми се казва така и го наричат Стенли), Станимир, Стилиа/ян,Свилен, Стамен.

# 5
  • Мнения: 574
Гласувах за Стефан Peace, но ми харесва и Симеон/Симон.

# 6
  • Мнения: 865
от изброените:Стефан и Самуил,а иначе и аз мога да добарвя Симеон Peace

# 7
  • Временно
  • Мнения: 788
Гласувах за Самуил.
Добавям Симеон,Светлин,Силян.

# 8
  • Мнения: 1 364
Стефан Peace
Станислав също е хубаво.

# 9
  • Мнения: X
Гласувах за Самуил!
Стан е едно хубаво, не много (дори никак) рапространено име. Звучи силно и ако не си падах по по- консервативните (да кажем) имена, бих гласувала за него  Peace Иначе съм И ЗА Симеон.

# 10
  • Мнения: 1 763
Самуил Peace Стилян също ми харесва.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Стефан  Peace

# 12
  • Мнения: 294
Свилен, Страхил, Стоимен, Стамен, Стойко  - като нови предложения от мен. За мен фаворити са - Стефан и Симеон.

# 13
  • Мнения: 1 795
Гласувах за Стефан, от твоите предложения харесвам и Самуил.
Иначе също бих предложила Симеон или Симон, а и като ти гледам лентичката, предполагам става въпрос за немскоговоряща страна мога да вмъкна и Свен и Себастиан Peace

# 14
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Стефан Peace

Общи условия

Активация на акаунт