За раждането?

  • 3 097
  • 50
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Все се чудя, как ли ще започне раждането при мен! newsm78 Доколкото разбирам е различно при всички.. Та да споделя притеснението си. 1-во, от вчера периодично ме наболява корема ниско долу. Тази сутрин ходих, за да чуят тоновете на бебока, док ми разказа горе-долу, какво да очаквам относно раждането - за тапата, за водите и т.н. Кога да тръгна към болницата и така. На отиване мъжа ми ме закара, но на връщане се прибрах пеша, т.е. доста походих! Всъщност, от известно време насам, мога да изминавам все по-малки разстояния Rolling Eyes Заболява ме корема, кръста... Crazy Сега проблема е, че всеки друг път, след по-голяма разходка и споменатите болки, като си почина малко и всичко отминава - е, сега НЕ! Костите при чатала и корема ме болят доста, едвам стигам до WC!? #Crazy Дали пък, не е дошъл момента  newsm78 Не, че ако е така ще се чудя много, но да попитам все пак  newsm12

# 1
  • Мнения: 9 973
сама ще разбереш кога е мамента,болките стават огромни-менструални
аз как разбрах-на терасата си допрях корема в парапета и болката беше неуписуема-на другия ден родих  Grinning

# 2
  • Мнения: 9 814
Не е било лошо освен тоновете на бебето да ти направят и един преглед за разкритие.
Контракциите са регулярни и доста болезнени по това може да ги различиш от подготвителните.

# 3
  • Мнения: 822
Като дойде момента ти сама ще разбереш.Желая ти леко раждане.  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 268
Когато очаквах първото си дете преди много години,попитах една вече раждала моя приятелка"Добре де,ако спя и не усетя,че почвам да раждам,какво да правя?"  "Ооо,скъпа,ще усетиш,не се притеснявай"-каза ми тя. Simple Smile Та и ти така,ще разбереш,като се случи.Още малко и чакаме похвала.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Ще разбереш.Болката при контракция е като болката при менструация - боли те корема ниско долу и кръста+стягане на корема.Няма начин да разпознаеш.
Леко раждане!

# 6
  • София
  • Мнения: 137
Благодаря ви  Hug
Мен ме притеснява това, че едвам ходя в момента #Crazy Случвало ли ви се е подобно нещо?!

# 7
  • Мнения: 85
Аз в деветия месец едвам се движех,когато дойде момента няма да го сбъркаш както всички за ти казали.
Успех и леко раждане!!!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
 Peace

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Тазовите кости се разширяват, може би затова те боли като се движиш.
На консултацията казаха ли ти, дали бебето се смъкнало надолу? Обикновенно след смъкването на бебето до седмица има раждане.
Легни, почини си, и ако болката не отшуми, а продължи и се засили, тогава се обади на лекаря си.
Контракциите трябва да са равномерни, засечи часовника на колко често получаваш болки, корема ти стяга ли се като топка. Ако са равномерни и времето между болките започва да се скъсява на 10 мин, бягайте към болницата.

# 10
  • Мнения: 247
Все се чудя, как ли ще започне раждането при мен! newsm78 Доколкото разбирам е различно при всички.. Та да споделя притеснението си. 1-во, от вчера периодично ме наболява корема ниско долу. Тази сутрин ходих, за да чуят тоновете на бебока, док ми разказа горе-долу, какво да очаквам относно раждането - за тапата, за водите и т.н. Кога да тръгна към болницата и така. На отиване мъжа ми ме закара, но на връщане се прибрах пеша, т.е. доста походих! Всъщност, от известно време насам, мога да изминавам все по-малки разстояния Rolling Eyes Заболява ме корема, кръста... Crazy Сега проблема е, че всеки друг път, след по-голяма разходка и споменатите болки, като си почина малко и всичко отминава - е, сега НЕ! Костите при чатала и корема ме болят доста, едвам стигам до WC!? #Crazy Дали пък, не е дошъл момента  newsm78 Не, че ако е така ще се чудя много, но да попитам все пак  newsm12

Ако толкова те притеснява- разходи се с багажа до родилното- там ще ти дадат точен отговор.
Леко раждане

# 11
  • Мнения: 249
Аз преди да родя ме боляха  кокалите и така ниско долу, по-скоро ме притискаше, едвам ходех и до тоалетна, ужас беше. При мен започна някъде един месец преди раждането.
Няма начин да не разпознаеш контракциите.
Леко раждане и здраво бебе Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 137
Ами, не, не попитах, дали бебето е слязло! Rolling Eyes Прегледа беше само слушане на тоновете. Но, определено е слязло, защото го усещам, корема ми вече е по-ниско а бобока не си мушка крачетата под ребрата ми, както преди. Може би, ако не бях ходила толкова много, сега нямаше да ме боли така  newsm78
 

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
нищо лошо няма в ходенето...може би обаче принципно си се пообездвижила...
Не знам аз такива болки нямах...
а контракциите ми изобщо не бяха регулярни....но понеже преносвах ходих на запис, та ми казаха да се качвам да раждам....иначе надали бих отишла изобщо в родилното, точно тогава....
иначе болеше ме само кръста. корема не....

# 14
  • Мнения: 6 274
Много пъти съм го казвала и пак ще го кажа - НЯМА начин да не разбереш, че раждането започва...   Naughty

Общи условия

Активация на акаунт