Всеки месец на метилпреднизолон

  • 4 024
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Не знам вече, какво да кажа и какво да мисля-детенцето ми е на 2г. и 4 мес. от септември не е спирал да боледува, вече не ходи на ясла, но дори вкъщи, през две седмици е болен. Пи антибиотици, направи вече и алергия към тях, редуваме Ксизал, Зиртек, Ериус, между другото сиропи- Мукосолван, Вентолин, Флудитек, капки за нос- Мукосептонекс, Вибросил, МАС за очи...и метилпрединизолона, защото според лекарите прави асматичен пристъп и за един месец- два пъти ларингит. Просто вече записвам какво съм давала, защото нямам спомен и от тези количества детето получи диария, която лекувах още седмица, задния ринит за сега не сме овладяли Sad. Купих и инхалатор и почти всеки ден му правя, консултирах се многократно с УНГ-аспирации......, педиатър, алерголог(все още не сме го тестували), но никой нищо не може да ми каже. Изписват ми метилпреднизолон по 2 наведнъж и през 6 ч. по едно, още два пъти, или общо 4 на ден-до 3 дни. Това ми се вижда страшно много, преди го е пиел по схема?! За момента се оправя, но след седмица на лечение и още една здрав-пак болен. Cry Така ли са вашите деца? Освен витамини исках да давам имуностимулатори, но алерголога каза, че и златна вода да давам, голям резултат няма да постигна. Съжалявам за дългото писание, но всяка препоръка ще ми бъде полезна, не искам да разбия здравето му съвсем.

# 1
  • Мнения: 1 413
Много сериозни лекарства без сериозни резултати! Направо ... милото дете и ти! Аз бях изправена пред подобна ситуация с дъщеря ми и след като големите светила ми дадоха сироп и никаква диагноза отидох при хомеопат. Не искам да ти кажа, че това е панацея, но хомеопата ми каза какво НЕ трябва да яде моето дете, защото провокира алергията, какво да махна отвкъщи, дори, че за нея не е добре да спортува плуване, защото басеина е с много хлорирана вода и това вероятно я дразни.
Потърси вариант да заздравиш като цяло детенцето, ограничи контактите с възможни вирусоносители също, ще постигнеш резултат, разбира се, имай вяра Hug докторите понякога са оперирани от човещина ooooh!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 135
потърси още едно мнение, защото с този чест прием на антибиотици също му вредиш.Щом е астматичен пристъп защо не са му изписали лекарство? Има по здравна каса, мисля че се казва Сингюлер, мои познати със същите  симптоми им го изписаха и децата се стабилизираха.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 640
Как боледува. С темепартура, кашлица..... И защо е този метилпреднизолон. Ако прави астматичен пристъп, той не продължава със седмица и отшумява с вентолин.

# 4
  • Мнения: 1 484
Потърси   още  едно  мнение , най  добре и  изследвания  му  пусни  има  някаква  причина  детенце  да  боледува  често  .Може  и  трета  сливица  да  има.

# 5
  • Мнения: 329
Благодаря за отговорите, за всичко сте прави, наистина мислих и аз за хомеопатия, но да намеря добър специалист, който се занимава с такива малки деца. Антибиотика се наложи, когато поддържа 3 дни температура 38-40 градуса и помислиха , че е скарлатина, след като прояви алергия към антибиотика, който преди това беше пил, стана на петна и на правих няколко изследвания, за които държа да отбележа-се информирах от форума, се оказа че няма скарлатина, а е вирусна инфекция... Изследвали сме гърлен и носен секрет, от който изолираха единични бактерии. Постъпвали сме в болница с ларингит, но тогава наистина нямаше глас и беше с температура, а сега леко му пресипва гласчето и започва пристъп на кашлица, която просто не спира-според лекарите се налага метилпреднизолон, за да не стане по-зле...няма температура и други лекарства не ми предписват, а паралелно си давам и противоалергичните. Носът също се запушва и според мен този заден ринит, който външно не си личи, го мъчи и същевременно дразни гърлото, но аспирации не искам повече да правя, защото той само се травмира, разкървавиха му нослето и облекчението е за кратко. Днес правя инхалации с лайка и той си стои, дано му помогне. Искам да не стига до крайни състояния, които налагат такива лекарства или да открия причината, сега стои все вкъщи, но...

# 6
  • Мнения: 1 484
Има  нужда  от  малко  почивка   не може  само  с  антибиотик  да  му  изписват  той  няма  да  му  действа  след  време.

# 7
  • Мнения: 1 413
Нещо много важно! Инхалации не с лайка, която е билка и дразни, никакъв мед, билки, китеници и килими - сведени до минимум, плюшени играчки - да не са му до главата и да не ги лапа, животни домашни имате ли? Всичко това са алергени! Инхалации само с вода и сода за хляб или вода и сол, никаква лайка!
На дъщеря ми също препоръчаха да не се храни с краве мляко - може овче, козе.
И още нещо - антибиотиците унищожават всички бактерии, включително и полезните, така че е добре да не се дават известно време, за да си възстанови организма естествените съпротивителни сили. Извинявам се за лаишките обяснения.

Този заден секрет се предизвиква от нещо, помисли какво дразни детенцето и предизвиква реакцията, отстраняваш алергена, спира секрета и лигавицата се успокоява.
Бързо оздравяване! Hug

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 21:57 от мечтица

# 8
  • Мнения: 1 484
Ако  имате  възможност  заведете го  някъде  на  балкан,ще  му  се  отрази  добре  на  чист  въздух.От  познати  със  същия  проблем  знам  че  действа  закаляващо.Бързо  оздравяване.

# 9
  • Мнения: 329
За лайката не съм се замисляла, че може да не действа добре, ще го имам предвид. Дано открием причината, възможности много-имаме и котка и куче, макар и на двора, махнах килими и неща които задържат прах, спрях да чистя с препарати, отделящи силна миризма, спрях и омекотителите, макар да не ми е приятно, растения в стаята където спи....надявам се да се повлиае и като спрем с лекарствата, да го тестуват. Мерси за подкрепата! Hug

Общи условия

Активация на акаунт