Миомата ми расте като луда!

  • 4 055
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Здравейте, на 29 години съм и родих преди 1г и 4 месеца. В началото на бременността  ми откриха миома около 3см, която до края на бременността стана 5.5см, а след раждането намаля на 3.6см. След още 2 месеца беше станала 2.6см и това ме успокои напълно. Преди няколко дни обаче след кошмарни болки отидох на преглед - оказа се, че е станала 7на 7см.  Лекарят ми каза, че съм за операция и трябва да се отстрани цялата матка.  Реши да изчакаме още 3 месеца, за да видим дали ще продължи да расте и тогава. Въпросът ми е няма ли нещо, което да правя през тези 3 месеца, например някакви билки да пия или пък диета, чувала съм за спирала, която спирала растежа на миомата, а одеве прочетох за "Севит - форте" и ми се стори добър вариянт. Четох, че това лекарство е прилагано при не толкова големи миоми като моята и при не толкова бързо растящи, но не може ли да се пробва вместо да се бездейства? Не си представям да стоя и да чакам докато времето минава и миомата расте! Моля дайте ми съвет!

# 1
  • Мнения: 116
Много важно е да се установи на къде расте миомния възел и дали Ви дава някакви оплаквания.
Бързо разстящите миомни възли са суспектни за неопластичен процес и трябва
да бъдат оперирани.

# 2
  • Мнения: 476
Миомата ми се намира на задната, външна стена на матката. Расте навън, но не е на краче. Усещам от време на време тъпа болка и лек дискомфорт в тази област. След раждането още първата ми менструация (8 месеца след като родих), беше по-обилна първия и втори ден. До сега е така, но не го свързвах с миомата. Също така усещам силна болка по време на овулация, особено последните 2 месеца, но не зная дали това има общо с миомата.  Чудя се дали при това разположение, не може да се изреже само миомата и да се запази матката?

Общи условия

Активация на акаунт