Семейни игри

  • 19 329
  • 52
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 395
В нашето семейство ,често играем игри в които участват всички.Е малката е с голяма помощ от мен ,но е участник. Най-много играем "Не се сърди човече", на зарчета "Генерал".
НО имаме игри които
Синът ми е много амбициран да ме научи да играя на картите "Ю-Ги-О".Обяснява ми за Магически карти,за Картите капани, Жизнени точки,Режими на чудовищата и т.н.Нищо не разбирам от всичко това,клатя главата и гледам умно.
Най-любима ми е играта:"Да помогнем на мама да прибере и оправи в къщи"-Всички се изнизват от къщи или така си прибират нещата,че мама започва със главоблъсканиците "А сега това къде е".
А забравих и най-веселата игра"Том и Джери".Естествено аз съм Том, защото е много смешен и само гони Джери,а те се чудят какъв брилянтен номер да ми измислят.
Семейни традиционни игри ,какво да кажа.
А Вие имате ли подобни семейни игри?Споделете

# 1
  • София
  • Мнения: 1 817
О да, "хайде да правим сладки", "хайде да правим торта" и след като приключим с тези игри следва: "а сега хайде мама да почисти". На въпрос на свекървата "А какво прави тати докато вие с мама си играете в кухнята?" последва съкрушителния удар: "седи на дивана". Joy Joy Joy
Ето така си играем в къщи.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На мемори и домино играем с щерката. За "не се сърди човече" се чудя дали е  подходящо вече, тя брои сама до 5-6.

# 3
  • Мнения: 922
Сега играем само на "Не се сърди човече". Като беше по-малък тримата играехме на килима със строител или на ферма. А по едно време и на влак. Имаме и много мозайки, но там играем само двамата, на тати не му е интересно. Иначе двамата карат коли с дистанционни.

# 4
  • Мнения: 292
И ние засега играем само на "Не се сърди човече" и на "Домино". Мони , който след два дни прави четири играе много добре на Не се сърди. Мести без грешка, има си и стратегия и тя е: мести всяка една пионка до края без да изкарва друга и чак като вкара пионката на пътечката пред къщичката тогава изкарва нова  hahaha (ако му се падне 6 разбира се, иначе си отчаква, лапето му с лапе)
Иначе сега за Нова година свекърва ми ще ни подари цял комплект със семейни игри. Комплекта се нарича "Математически въртележки" и е на Издателство Слово. Всъщност от комплекта част от игрите са с четири играчи и част с две.
Тъй че ние сме на принципа на Мечо Пух - Колкото повече толква повече  Hug

# 5
  • Мнения: 8 999
Децата ми са с малка разлика и, за мое щастие, по-често си играят заедно, отколкото да се бият и карат. С баща им се стараем да не им пречим и дискретно си стоим в хола.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 175
Любимата игра на щерката е "супер Жожи": таткото носи малкият във въздуха, все едно че е супер герой, а ние двете бягаме и се крием, естествено пищейки силно  Grinning
Друга е да си "говорим с краката" : Двете деца се пльоскат на спалнята и таткото държи двата крака на каката, а аз двата крака на малкият и разиграваме куклен театър с караката им ...голям кикот пада.
За по-сериозни игри сме малки още.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Играем на "Не се сърди човече", домино, "Черен петър" в пет варианта, в зависимост от колодата карти, една игра с клечки-май "Микадо" се казваше. На тези е равностоен противник. Сега я уча да играе шах и "Скрабъл".

# 8
  • Мнения: 8 222
Аз чакам с нетърпение да порастнат малко и да можем да играем и на такива игри. В детството ми играехме най-много на "Не се сърди, човече", "Дама", "Таблонет" - това е една игра с карти, благодарение на която се научих да смятам, "Барбут", "Война и мир". Това са най-хубавите ми спомени от детството - как всички играем заедно. Смятам да доставя и на децата си това удоволствие.

# 9
  • Мнения: 31
Ние играем заедно с конструктура!Имаме страшно много части и заедно строим къщи,роботи и каквото му скимне! Grinning

# 10
  • Мнения: 2 090
Засега единствената ни семейна игра е боричкане на спалнята Crazy
Иначе с баща си играят мач и строят къщи(с конструктора),с мен детето реди пъзели,играе с пластелин,рисува.

О да, "хайде да правим сладки", "хайде да правим торта" и след като приключим с тези игри следва: "а сега хайде мама да почисти". На въпрос на свекървата "А какво прави тати докато вие с мама си играете в кухнята?" последва съкрушителния удар: "седи на дивана". Joy Joy Joy
Ето така си играем в къщи.
И ние,от време на време Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 395
Мале как ми се играе белот..........Ама без деца.
Не съм добра,но съм ентусиаст.
Преди много играехме на криеница.Те се крият а аз ......... не ги търся.Така се научиха да се гонят сами.Сега правим колажи.Изрязваме от наши снимки различни образи и правим класация кой е най-смешен.Лепим ги на голям картон.Получи се "Нашата лудница и всички герои в нея".Като запълним цялото пространство ще го сложа в рамка -Зимата на 2008г.
Опитваме се да се преборим с дългите зимни дни.

# 12
  • Мнения: 11 607
Сега има едни нови игри - Хари Потър, Спайдърмен...Взехме Спайдърмен и определено стана любима на децата. Днес се караха, плакаха и най-накрая прибрах играта за да ги укротя!

# 13
  • Мнения: 9 973
кога ще дочакам и аз този период  Flutter

# 14
  • Виена
  • Мнения: 725
При нас е малко трудно  Tired.
Малкият е на 2,а каката на 8.Просто не мога да измисля игра в която да няма сърдити  Rolling Eyes.Той все се сърди,блъска,разхвърля всичко и накрая се отказваме.Сега за Коледа иска Монополи и Уно   ooooh!.Страшно интересно ми беше,като малка да играя на първата игра,но с брат ми имахме 1 г.и половина разлика.Представям си само какво събиране на пари и къщи ще има  Flutter.

Общи условия

Активация на акаунт