Мръсно стъкло на камина

  • 9 317
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Бихте ли ми помогнали с какво да изчистя стъклото на камината?Предполагам, че от въглищата става на черни петна и полепналите сажди се чистят адски трудно.Моля Ви, помогнете ми.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 101
Стъклото мия с гъбичка и веро.

# 2
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
с препарат за стъкло или с влажен парцал и малко от пепелта и после забърсваш със сух и става като ново

# 3
  • Мнения: 780
С гъбичка / от "рошавата страна "/ и препарат за прозорци  Peace

# 4
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
С гъбичка / от "рошавата страна "/ и препарат за прозорци  Peace

И аз така почиствам стъклото на камината. Ако петната са по упорити можеш да пробваш с препарат за почистване на стъклокерамични плотове - стъклата на камините са също стъклокерамика и би трябвало да помогне.

# 5
  • Мнения: 780
Мия с "Циф".После минавам с влажна кърпа и "полирам" с вестник.

# 6
  • Oslo
  • Мнения: 659
Свалям , мия с циф, изплаквам, като изсъхне - слагам.

# 7
  • На село
  • Мнения: 873
С препарат за прозоци, но не го чакам да стане толкова черно, че да видя зор с чистенето му.

# 8
  • Мнения: 14 471
и аз като ползвахме камината миех с циф Peace

# 9
  • Мнения: 2 926
Мия го с вода и препарат за чинии.

# 10
  • Мнения: 2 379
НаШата камина е на дърва и петната, които стават по стъклото, не могат да се из4истят само с препарат за стъкла, дори и само след 1 палене. Аз не съм привърженик на силните хим. препарати и 4истя с влажен парцал и сода бикарбонат. Peace Содата е достатъ4но абразивна, за да изтърка петната, но достатъ4но деликатна, за да не надраска стъклото.

# 11
  • Мнения: X
Аз го мия с леко влажна гъбичка и пепел,много добре се почиства.
Ползвала съм и обезмаслител Меглио  ,но като го напръскаш и започва да капе по пода Close

# 12
  • Мнения: 252
Мъж ми го лъска с гъбичка и Циф, аз още не съм го мила.  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 950
Мия с "Циф".После минавам с влажна кърпа и "полирам" с вестник.
Peaceи аз по същия начин ,но забелязах че преди   време  стъклото се чистеше по-лесно ,беше оригиналното и не се цапаше толкова ,аз го счупих и след това сложихме друго ,то се цапа много и трудно се чисти ,по него се трупа като нагар ,налага се да го изтържа с едни "стъргалки " за стъклокерамични плотове и тогава Циф .

# 14
  • Мнения: 3 830
От години пробвам различни начини за чистене на стъклото на камината.
От опит знам, че се изчиства много лесно с напоена гъба за чинии с Циф или препарат за фурни.
След това с влажен парцал се обира втечнената чернилка и готово. Peace

Общи условия

Активация на акаунт