Кърмене на поискване и други ангажименти?

  • 480
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 107
Мамчета,
Как успявате да си планирате утрешния ден с кърменето на поискване??
Не знам кога да си запиша час при педиатърката /или ако се наложи при друг лекар/, нито при фризьорката или козметичката, защото нямам идея кога точно ще реши да яде синът ми утре  newsm78
Искам да си поканя и колегите на гости - ама кога точно? Кърмила съм пред кого ли не, но пред тях няма да ми е много комфортно...
Много съм щастлива, че цялото ми ежедневие се върти около бебока, но все пак някои странични ангажименти не могат да отпаднат  Sad
Мога да планирам само времето през нощта, защото спи като пън по 7-8 часа, ама голяма файда.....
Някоя по-опитна кърмеща мама дали е измислила начин  newsm78 newsm78 или всеки пък ще трябва да се правя на врачка Embarassed

# 1
  • Мнения: 3 777
Изцедена кърма в шише, така ходих 2 месеца на зъболекар всеки ден. Мъжът чакаше долу и хранеше ЗВЯРА. Той не искаше много шише, но като огладнееше ядеше.
Като ти дойдат гости, вадиш шишето и храниш така имаш горе долу 3 часа свободни, след време нещата се променят и ще можеш да планираш повече.

# 2
  • Мнения: 4 629
Аз като имам някакъв час записан (фризьор, зъболекар) кърмя бебето точно преди да изляза. Дори да е ял преди 30 минути пак го кърмя. И така времето ми стига да си свърша работата. А кърменето не се притеснявам пред кого е и къде е - нищо притеснително не виждам в това да нахраниш детето си  Simple Smile

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз като имам някакъв час записан (фризьор, зъболекар) кърмя бебето точно преди да изляза. Дори да е ял преди 30 минути пак го кърмя. И така времето ми стига да си свърша работата. А кърменето не се притеснявам пред кого е и къде е - нищо притеснително не виждам в това да нахраниш детето си  Simple Smile
И аз така, кърмя преди да го занеса в яслата, преди да отида на лекция, (или както е сега на изпит) така имам 2 часа сигурни

# 4
  • Мнения: 3 161
Моята бебка сучеше почти нон-стоп като съм у дома; като изляза, оставям шише с изцедена кърма и се сеща чак след 3 часа, като съвсем огладнее и няма накъде.

А пред колеги изобщо не би ми пукало да кърмя, особено след като са ми достатъчно близки да ги поканя у дома... кърмила съм на много по-неудобни места, и то много по-голямо "бебе". Последно - в маршрутка, защото макар че на 21 месеца обикновено не иска да суче навън, като се умори, е непреклонна и е невъзможно да спориш с нея - писъкът е оглушителен.

# 5
  • Мнения: 516
Аз също кърмех непосредствено преди да изляза.Като по-малък,синът ми след обедното хапване,спеше по 3 4аса и аз спокойно си вършех работата.При мен шише с изцедена кърма,не действа и до ден днешен SadНикога не се нау4ихме да пием от биберон - направо го ненавижда.Даже сега предпо4ита да пие води4ка от лъжица или шише с твърд накрайник за да си 4еше венците.

# 6
  • Мнения: 603
Ами при нас не беше съвсем по поискване, но започвахме всеки ден в различен час, в зависимост от това кога се събужда бебока и кога огладнява за първи път. От там нататъка се хранехме през 3 или 2,5 в зависимост от периода. Така че сутрин можех долу горе да си планирам деня.
Бебчо въобще ли не показва някакъв ритъм в огладняването  Thinking

# 7
  • Мнения: 4 242
Ива се храни 5 или максимум 10 мин. така че проблема да я нахраня някъде или пред някого е ... никакъв. Laughing
 Без режими, не гоня часове, и двете се чувстваме много по спокойни така, и най- вече свободни! Party Не мога да си представя да поглеждам час по час часовника си и да се замислям "какво следва сега?" newsm78
Моят часовник е Ива! Hug

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз просто си я взимам с мен и ходя с нея по учреждения,лекари и т.н.В слинга ми е удобно да я мъкна и кърмя,а също и да спи,а ако няма да мога да я държа (козметик,зъболекар) планирам още някой да дойде с мен и да я държи,докато приключа.Звучи по-сложно,отколкото в действителност е - досега не ми е създало никакви затруднения,нито съм се замисляла дали мога да свърша нещо - просто се взимаме и потегляме Grinning

# 9
  • Мнения: 1 107
Благодаря ви за отговорите  Simple Smile
Засега с шишето нямаме никакъв успех, но вариантът да го влача с мен навсякъде + придружител за "по-вредните" места /фризьорски салон например/ ми се струва най-реалистичен.
Иначе е трудно да планирам дори настоящия ден, защото паузите между храненията варират от 2,5 до 5 часа без никаква закономерност... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт