Мамография и бременост?

  • 3 983
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
Да питам..
Нали всяка година се ходи на мамографски преглед-профилактичен.На 30 г. съм. Преди една година годих на мамолог правиха ми и снимка, но тази година точно когато трябваше да отида се оказа че съм бременна и се чудя -сега общо 9 мес.няма да мога да ме прегледат.Ще минат 2 години от последния преглед.Да не допусна някоя фатална грешка.Хем трябва да се прегледам,хем няма как да се направи снимка.Какво да правя?
На всякъде се говори постоянно за рака на гърдата и си ме страх..

# 1
  • Мнения: 498
Аз не бих отишла,но все пак се консултирай с лекар

# 2
  • Мнения: 9 814
Отидох на мамолог малко преди да забременея.
Исках да ми направят снимка- отказаха ми.
Нямало смисъл на моята възраст /на 27 г. съм/.
Просто ме прегледаха и ме посъветваха да хода на такива прегледи всяка година.
Така че, спокойно можеш да отидеш на лекар за преглед, на който не е задължително да бъде направена снимка.

# 3
  • Мнения: 1 868
На такава възраст мамография се прави изключително рядко!!!
Прави се ехографски преглед, защото при млади жени гърдата е по плътна и на мамографията не е достатъчно диагностична Peace
А иначе 2 години са голям период, направи си прегледа сега.Ако нещо те интересува още, може и на лични Hug

# 4
  • Мнения: 232
Мамографията е рентгеново облъчване и е абсолютно забранено при бременност. Ще те видят на ехограф.

# 5
  • Мнения: 2 731
Мамографията е рентгеново облъчване и е абсолютно забранено при бременност. Ще те видят на ехограф.
Peace

# 6
  • Мнения: 1 290
А можете ли да ми препоръчате къде да направя такъв преглед с ехограф, на частно в центъра на софия

# 7
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Да питам..
Нали всяка година се ходи на мамографски преглед-профилактичен.На 30 г. съм. Преди една година годих на мамолог правиха ми и снимка, но тази година точно когато трябваше да отида се оказа че съм бременна и се чудя -сега общо 9 мес.няма да мога да ме прегледат.Ще минат 2 години от последния преглед.Да не допусна някоя фатална грешка.Хем трябва да се прегледам,хем няма как да се направи снимка.Какво да правя?
На всякъде се говори постоянно за рака на гърдата и си ме страх..

При бременност е абсолютно противопоказно да се прави мамографско изследване.Мамографията е рентгенов метод с ниска доза лъчи.Прегледа при мамолог за теб ще включва преглед на гърдите с ръце т.нар Палпация и ехографско изследване.Ехографското изследване е безвредно и дава добра информативност по отношение на състоянието на гърдата.След като искаш да се прегледаш отиди.В София мога да ти препоръчам добри специалисти мамолози.Отиди на профилактика и не се страхувай,ракът на гърдата открит навреме се лекува на 100 процента.Мисли положително!

# 8
  • Мнения: 1 290
Ми ще се надявам да ми препоръчате добър мамолог.
Знам че не трябва снимка и точно затова се чудех как да постъпя

# 9
  • Мнения: 1 868
Аз препоръчвам док Спирдонов Peace с две ръце гласувам за него!
Ето и неговия сайт да се ориентираш къде се намира има и тел за записване!
http://www.mediart-bg.com/
Успех Hug

# 10
  • Мнения: 1 428
първо мамография на тази възраст не се препоръчва въобще,а ти искаш да си я правиш при положение че си бременна.Мамография преди навършване на 40 години се прави само при съмнение за раково образование.Щом толкова се притесняваш,отиди на мамолог и си направи ехографско изследване,което поне е безвредно..

# 11
  • Мнения: 1 290
именно за това става въпрос

# 12
  • Мнения: 1 428
Ами щом като мамографията е отхвърлила съмненията първия път,спокойно можеш да кси отидеш на ехографски преглед и да не се облъчвате с бебчето.
Леко бременеене!!!

# 13
  • Мнения: 351
При назначаването на каквато и да е терапия или изследване основен принцип е да се прецени полза-риск , а за рентгенография да не говорим. При теб не виждам никаква причина да го правиш освен в главата , ама това не е достатъчно  Wink

# 14
  • Мнения: 822
А можете ли да ми препоръчате къде да направя такъв преглед с ехограф, на частно в центъра на софия
Мога да ти препоръчам д-рГаранина от МЦ "Гинека" ето ти тел.8739919 за връзка.МЦ се намира до ИЧС.

Общи условия

Активация на акаунт