Спукани капиляри

  • 36 670
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 539
Останаха ми като спомен от бременността върху единия крак няколко спукани капиляра. Дали мога да направя нещо за тях, за да изчезнат, или ще им се радвам цял живот? Wink

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Присъединявам се към въпроса!  Wink И аз имам - три години и половина вече, и не се махат... Imp

# 2
  • MUC
  • Мнения: 571
В 4 месец ми изписаха ластични чорапи Varilind K2 Micro-fein  (не знам дали се намират в България).
Всичко изчезна без една разширена вена на прасеца (имах и една голяма на другия прасец, скри се напълно). Краката ми бяха ужасни Twisted Evil след като работих почти 4 години по 3 нощни смени седмично на бара, въпреки спорт. Освент това седенето пред Компа   Twisted Evil  , от кола маска и епилатор също ми се пукаха капиляри.
За съжаление сега от известно време не мога да ги слагам, голям корем и много жега Wink  .
 А това лято така или иначе няма да сме с фигура за къса поличка Laughing  Но след това продължавам битката:twisted:

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз имам спукани капиляри по бузите. Появиха ми се преди 4-5г. Close Това е розацея, но незнам дали това е същия проблем като при Вас и дали се лекува. Rolling Eyes
Аз се мажа в момента с крем за розацея на Thalion /50мл - 28лв./, но съм по доволна от AVEN /30мл - 20лв/ - леко успокоява.
Правя си и процедури при козметичка, но отърване от тях няма. Cry Не съм сигурна, но мисля че се розацеята се лекува, но не и до пълно изчезване, само може да се стопира процеса.

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз нямам нито разширени вени, нито розацея, просто по бедрата имам няколко спукани капиляра, изглеждат като червени паяжинки по кожата... Гадно е!  Imp

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
i az imam dva myni4ki- otstrani na nosa i pod okoto.Kozmeti4kata mi kaza, 4e za tozi na nosa 6te napravim ne6to s lazer kato rodq, no tozi pod okoto otkaza da go pipne, za6toto bilo opasno.Pra6ta me na kojen lekar, no o6te ne sym oti6la Embarassed Moje bi, kato se rodi bebka, 6te se vzema v ryce Grinning

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Aми моите капилярчета почти се загубиха едва седмица след раждането. Имах много малко само в горната част на едната ръка.  Може би просто при всеки си е строго индивидуално ( както повечето неща де Wink )

# 7
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Зъхи
Аз нямам нито разширени вени, нито розацея, просто по бедрата имам няколко спукани капиляра, изглеждат като червени паяжинки по кожата... Гадно е!  Imp


и аз така Imp  и около глезените имам такива Cry
веднъж случайно хванах края на едно предаване, в което показваха как се махат тези неща /дали не беше при Гала:roll: /, но не разбрах къде се прави:((( ако някой е чувал, моля да сподели

# 8
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Зъхи
Аз нямам нито разширени вени, нито розацея, просто по бедрата имам няколко спукани капиляра, изглеждат като червени паяжинки по кожата... Гадно е!  Imp

И аз онзи ден забелязах нещо подобно....а миналата година ги нямаше Close как така ще се появят цяла година 1/2 след раждането? А може би изобщо не е свързано с бременността?  33uu

# 9
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Туфи
А може би изобщо не е свързано с бременността?  33uu


моите със сигурност не са от бременността...имах си и преди това/майка ми също има много - сигурно е наследствено/ Sad , но от бременността се увеличиха...мисля, че горещото време също "помага"

# 10
  • Мнения: 130
И аз съм така и постоянно се увеличават Confused  Вече не знам как ще слагам пола. Какво може да се направи?

# 11
  • София
  • Мнения: 90
Цитат на: Bobbylein
В 4 месец ми изписаха ластични чорапи Varilind K2 Micro-fein  (не знам дали се намират в България).
Всичко изчезна без една разширена вена на прасеца (имах и една голяма на другия прасец, скри се напълно). Краката ми бяха ужасни Twisted Evil след като работих почти 4 години по 3 нощни смени седмично на бара, въпреки спорт. Освент това седенето пред Компа   Twisted Evil  , от кола маска и епилатор също ми се пукаха капиляри.
За съжаление сега от известно време не мога да ги слагам, голям корем и много жега Wink  .
 А това лято така или иначе няма да сме с фигура за къса поличка Laughing  Но след това продължавам битката:twisted:


Значи тези ластични чорапи могат да се носят и по време на бременността, така ли  Embarassed
Аз по принцип от няколко години си имам лек оток на десния крак, който лекарите не можаха да разберат от какво е и накрая заключиха, че е вена. Отокът не беше много голям и не ми препоръчаха нищо за него  Shocked  Но сега положението стана трагично и освен че десният ми глезен и дясното ми стъпало изглеждат като поничка, от 36 номер обувки едва се намъквам в 39-ти. Гинеколожката ми ми каза да отида в някой от магазините на dr. Scholl и да си взема ортопедични обувки... е, отидох, но там ми препоръчаха и такива ластични чорапи.
Та се чудя дали си взема, защото не съм много сигурна дали е хубаво да се пристягат така краката по време на бременността  #Puppy dog

# 12
Пробвах с  новия уред с светлина LPG,но не стана нищо и ми казаха че трябвали доста процедури ама доста боли като че те изгарят с нещо.А този лиотон 100 хел дали става за това,за капилярчетата?Много са грозни как ще се появя на плажа Sad

# 13
  • Мнения: 4 414
Цитат на: гост
.А този лиотон 100 хел дали става за това,за капилярчетата?

поне при мен не помогна
Цитат на: гост

Пробвах с новия уред с светлина LPG,но не стана нищо и ми казаха че трябвали доста процедури ама доста боли като че те изгарят с нещо.


не зная дали този уред съм гледала по ТВ, но казаха че процедури през лятото не се правят...заради топлото, май

# 14
  • Мнения: 18 542
Цитат на: agneshka

моите със сигурност не са от бременността...имах си и преди това/майка ми също има много - сигурно е наследствено/ Sad , но от бременността се увеличиха...мисля, че горещото време също "помага"


Все едно за мен говориш. Моите са също по наследство от майка ми. След бременността положението се влоши много. Имам доста. Основно са по краката от коленете надолу  Imp

Общи условия

Активация на акаунт