ПОМОЩ-прецаках си новата секция-НАДУТ ФУРНИР ОТ НАМОКРЯНЕ

  • 10 783
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте,

помогнете,
скоро правихме ремонт и си купихме малка секция за хола,днес полях едно от цветята което е  на секцийката и то протекло.
Видях го чак тази вечер,и с ужас установих че фурнира се е надигнал от началото на плоскостта-там където е залепен канта.

Още не сме и се нарадвали ,а аз да взема да я окепазя така
Ако някой знае някоя идея ,как да я оправя-нека пише. newsm17 Моляяяяяяяяяяя newsm17

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ами - сложи по-голяма чинийка на саксията и другия път внимавай, как поливаш цветята! Tired

# 2
  • Мнения: 17 934
Ред, права си, но това е превантивна мярка за в бъдеще, лошото е, че не може да се оправи това, което вече е похабено. Не знам на какво място е, по поръчка или готова? Дали не може да се подмени плоскостта, ние го правихме този номер в старата детска, но парчето баша малко и беше останало. Но голяма играчка е....

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм го правила това. Не се оправя Confused

# 4
  • Мнения: 120
Благодаря ви за отговорите
ето на това място е

секцията
проблема
още

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз като направих този гаф, оцветих цъфналото да не бие на очи.

# 6
  • France
  • Мнения: 726
С макетен нож отлепваш канта и го лепиш с лепило, например на Хенкел. След като залепиш канта, го облепи с лепенки-хартиените, за да залепне добре.
Ако плоскостта е мокра, май нищо не можеш да направиш.

# 7
  • Мнения: 2 270
Благодаря ви за отговорите
ето на това място е

секцията
проблема
още
отговорих ти в другата тема

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
С макетен нож отлепваш канта и го лепиш с лепило, например на Хенкел. След като залепиш канта, го облепи с лепенки-хартиените, за да залепне добре.
Ако плоскостта е мокра, май нищо не можеш да направиш.


От снимката ми изглежда, че плоскостта е цъфнала равномерно! newsm78 Мисля, че можеш да смениш канта, да смениш цялата плоскост или да оцветиш просто цъфналата част с перманентен маркер или нещо подобно! мисля, че секцията ти е венге

Другия път, като поливаш саксиите - гледай в тях! Wink

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз ти отговорих в другата тема:
Тънка лента мебелно фолио със същия цвят

# 10
  • Мнения: 17 934
Тънка лента мебелно фолио със същия цвят
Това да, или кант от същия цвят, но от по- дебелия /не знам как се води, нашия плот е двоен значи има такъв/. Лепите нов и орязвате излишното с макетно ножче

# 11
  • Мнения: 721
може да се залепи метален кант.има ето такава форма [  и ще прикрие проблемната част

# 12
  • Мнения: 1 844
има много решения-метален кант,някаква лайсна,мебелно фолио,или просто да лакираш леко пострадалата част с лазурен лак в тъмен цвят..
не е толкова голяма повредата,може да се оправи,но разбира се няма да е като ново.. Sadвсе пак няма да бие толкова на очи и само ти ще си го знаеш. Laughing

# 13
  • Мнения: 187
На мен ми се струва, че плоскостта се е раздула, при това неравномерно по цялата дължина на детайла. Проблемът едва ли ще се реши (а вероятно ще стане по-зле) с отлепяне и презалепяне на канта, тъй като кантът вече няма да покрива новата дебелина на плочата (от 18-19 мм плоскостта може би е станала някъде 20 мм, а на други места 20 -21 мм).
Можеш да опиташ варианта, който ти предлага raja_nikol (да използваш кант за плоскости 25 мм), но по-добре пробвайте с по-тънкия кант (0,4 мм). Ръчното подрязването на по-дебелия кант (2 мм) по цялата дължина може би ще ви затрудни. Металният кант/профил е за плоскост 18 мм, а този детайл очевидно вече не е с такава дебелина.
Или се опитай да замаскираш дефекта с маркер или пастел в близък цвят (поне няма да влошиш нещата), или мислете за подмяна на целия детайл.

# 14
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
мисля, че метален кант няма да стои добре. Много ще се различава с останалите кантове.

Общи условия

Активация на акаунт