Има ли сред вас някой с депресия или нещо подобно?

  • 786
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте и от мене!Аз след като родих моя син 2 месеца след това изпаднах в състояние на депресия или  по точно страх от смърта.Много неприятно и страшно.Ходих на психиатър и пих много хапчета,но реших да отида на хомеопат и така продължавам пак с лечение.Вече сина ми на годинка,а страховитите епизоди все още не са си отишли,но поне намаляха.Има и други като мене.Моля ви пишете и ми дайте кураж.Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 294
Аз още не съм раждала, но си имам такива моменти. Всичко е до психика, начин на мислене и настройка. Най-лесно би могла да си помогнеш самата ти - не допускай да се замисляш над въпроси касаещи смърт, болести и тн. Намирай утеха в детето си и мъжа си. Много хора се затварят в себе си, когато изпадат в такива състояния, а не трябва. Споделяй повече с близките си, излизай по често, търси разнообразие - ходене на театър, кино, вечеря в ресторант, събиране с приятели - канете си по-често гости /все неща, които носят положителни емоции/. Това мога да дам като съвет. Не го мисли толкова, не се вглъбявай и всичко ще е наред.
За самата себе си ще кажа, че ме е страх повече от смъртта на близките ми, отколкото от моята собствена.  Cry И също не съм спала по цели нощи точно мислейки си за това.
За твоята смърт е глупава да мислиш, защото си още млада имаш цяло дете да изгледаш.  Hug
Ааа, също мога да предложа - явно сестра ми също си е мислела разни неща за умиране и ме накара да обещая, че ако се случи нещо с нея аз ще се грижа за малката.
Успех и без черни мисли!  Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 4 068
Според мен не е депресия, а паническо разстройство. Има тема в този фрум за това състояние и мисля, че ще ти бъде много полезна.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191998.0

Общи условия

Активация на акаунт