Нкяой знае ли дозировката на лекарствата за инхалатор?

  • 5 301
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Купих си инхалатор небулайзер Омрон.Имам свиркане в гърдите,но не знам какво точно да купя и в какви съотношения да капя в инхалатора.Някой запознат ли е с грамажите(30г,68кг.) и колко минут да праевя инхалацията.
Ако някъде има подробна информация ,моля споделете! Hug

# 1
  • Мнения: 382
Никой ли не знае? Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 6 029
Що не идеш на лекар?

# 3
  • Мнения: 3 146
Виж, принципно може и да се сметне по килограмите (на самия Вентолин разтвор 5% - ВЕНТОЛИН сол. 5 мг/мл 20 мл, на листовката си пише), като това количество се смесва с определено количество физиологичен разтвор.
НО необходимостта от инхалации, лекарствата, както и честотата на инхалирането се предписват задължително от лекар.

На първо време, преди да се видиш със специалист, можеш да си правиш инхалация само с физиологичен разтвор, по колкото пъти на ден искаш. Сипваш няколко мл физиологичен разтвор и стоиш 10 минути. Но само с физиологичен разтвор.

За всичко останало трябва лекар да ти каже. Недей сама в никакъв случай! Naughty Специално вентолинът (най-често той се ползва в БГ при подобни случаи) може да натовари сериозно сърцето.

# 4
  • Мнения: 382
gergani благодаря ти мила за отговора.Имаш ли представа инхалацията с физ.разтвор за какво помага?Задръстена съм съ секрети и свиркам та знае ли се... Rolling Eyes

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Аз слагам физиологичен разтвор около 4 мл. Физ. разтвор се продава в аптеките в шишенца. Купуваш си спринцовка и теглиш от шишето, после изливаш във флакончето на небулизатора. Стоиш с маската  около 5 мин или докато ти свърши разтвора - долу горе пак толкова.
Според мен инхалациите могат да спомогнат само за отпушване на дихателните пътища, но не и да те излекуват от нещо по- сериозно. Казваш, че ти свиркат гърдите ? По-добре се консултирай с лекар.

# 6
  • Мнения: 3 146
gergani благодаря ти мила за отговора.Имаш ли представа инхалацията с физ.разтвор за какво помага?Задръстена съм съ секрети и свиркам та знае ли се... Rolling Eyes

За секретите ще ти помогне - и в трахеята ако са, и в носа, ще облекчи дишането като цяло, особено ако повтаряш по 3-4 пъти на ден процедурата, особено след като ти свирят гърдите Sad. НО ако секретът е причинен от бактерия или вирус, ефектът от инхалациите ще е временен. При всички положения ще ти облекчи, но няма да премахне причинителя. Ти в момента болна ли си или си алергична към нещо?

5 минутки не са достатъчни, според мен. 10 е оптималното. Ако е с физиологичен разтвор смисълът е по-продължително да се вдишва. Вече, ако е с лекарство, прави се до вдишване на определеното от лекаря количество разтвор.

# 7
  • Мнения: 382
Честно казано не знам и аз точно какво е.Правих тестове за алергия(ония с боцкането) и и според тях няма алергия.Според мен нещо като повишена активоност на бронхите,защото все дишам ммного трудно,имам страхотна тежест в гърдите и секрети.От време наа време пролайвам..аз инхалатора го взех за детето(писала съм в темата за астмата),защото малката е на профилактика със Сингулер,направи пристъп и бяхме в болница.Май се оказа,че аз го сефтосах(по-добре аз отколкото тя) Hug

# 8
  • Мнения: 3 146
А, вярно, че и там си писала. Нали ти каза там някой от нашите, че трябва да си вземеш отделен кит (маска, тръбичка и чашчица)? Ако искаш и детето да тго ползва после де.

Добре, ама напулмолог не си ли ходила?

Общи условия

Активация на акаунт