Силно възпалено гърло,съвет?!

  • 12 467
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
здравейте мили мами,
големия ми син(2г.8м)е с диагноза силно възпалено гърло,зачервени сливици,без кашлица..това е усложнение след прекаран вирус с повръщане и температура.Взимаме хомеопатични лекарства,а знаете че те бива да се съчетават с другите лекарства,моля ВИ ако някой знае,ползвал е някакъв бабешки,хомеоптаичен или какъвто и да е друг метод за облякчаване на зачервени сливици(с налепи),нека сподели,,,нещо ефикасно и не дразнещо децата.Сина ми се буди през ноща и плаче,защото му е ърудно да преглъща,моля ви за съвет и мнение
Благодаря на всички ор сърце  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 353
Ако имаш под ръка колактив му давай да го смуче или леко разтворен във вода да полепва по гърлото.Има чудно действие и е съвместим с хомеопатичните. Peace

# 2
  • Мнения: 145
Много благодаря,,този колактив..предполагам може да се намери в аптеката?..а как точно действа?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
здравейте мили мами,
големия ми син(2г.8м)е с диагноза силно възпалено гърло,зачервени сливици,без кашлица..това е усложнение след прекаран вирус с повръщане и температура.Взимаме хомеопатични лекарства,а знаете че те бива да се съчетават с другите лекарства,моля ВИ ако някой знае,ползвал е някакъв бабешки,хомеоптаичен или какъвто и да е друг метод за облякчаване на зачервени сливици(с налепи),нека сподели,,,нещо ефикасно и не дразнещо децата.Сина ми се буди през ноща и плаче,защото му е ърудно да преглъща,моля ви за съвет и мнение
Благодаря на всички ор сърце  bouquet
Доколкото разбирам детето е с гнойна ангина така ли е?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Компрес с извара или компрес от лимон - за налепите, чай от лайка с мед - това съм пробвала. Помага.
И нещо, което не съм прилагала, но съм чела, че помага: компрес от маслини, компрес от сварен белтък и пудра захар.  Peace

# 5
  • Мнения: 3 376
ГЪРЛО (възпалено) - Чай от мащерка, лайка и щипка смрадлика.

Това е източника.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много чай с лайка, мед и лимон забравих да напиша.

# 7
  • в баира
  • Мнения: 861
Много ефикасно и изпитано (моите ги тормозя редовно):
Изцеждам лимон, сипвам малко вода и сгрявам в микровелето за 10 сек. Слагам лъжичка мед и разбърквам. Така с топлата течност ги карам да правят гъргара. Три - четири пъти през деня. При първи симптоми много помага, но повтарям, че е по-ефикасно да е топъл разтвора.

# 8
  • Мнения: 2 959
...големия ми син(2г.8м)е с диагноза силно възпалено гърло,зачервени сливици,без кашлица...
Русланче, а давала ли Си досега на Анастаската мед, вкарала ли си в храненето лимона вече? Ако да, лека които при нас работи е сутрин чай лайка с джинджър и 1л мед и следобяд сок от 1лимон с мед, не се долюбва особено второто но помага. Успех и да пазиш бебо!
Фифундрелко, хубав аватар!

# 9
  • Мнения: 6 712
Знам за продухване на нишадър в гърлото - свекито ми прави веднъж тая гадост, ама мисля, че се оправих за 1 ден след това. Гадничко е, определено. Sick
Потърси и в Гугъл обаче преди да го пробваш, защото подробности не си спомням. Embarassed

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
ruslana_anastasova  как е детето оправи ли се?

Общи условия

Активация на акаунт