Вече се учи да върви, а все още не сяда сам от легнало положение

  • 699
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Моето бебче е на 11 мес. Сега се учи да върви, като се държи с две ръце за някой възрастен и е във възторг от това.
Когато е съм в кошарата се търкаля, заема поза за пълзене и се клати, но не пълзи.
Въобще не се опитва да сяда сам. Седи само когато аз го сложа в тази поза.
Опитвам се да му покажа как става, но нещо не се получава.
Хора, как да го науча да сяда newsm78

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Моята Деси започна да пълзи, когато проходи- на 11 месеца. Такаче за това не се притеснявай. Но за това, че не иска да сяда сам- newsm78 newsm78 newsm78
Нека някоя мама с по-голям опит да каже.

# 2
  • Мнения: 7 831
Ами като го оставиш само да се научи  Wink, но за целта трябва да постои достатъчно дълго време само и да се усети какво да прави. Ако всеки път го вземаш и му помагаш как да се научи  Grinning, неволята учи!
Успех в избора  Simple Smile.

# 3
  • Мнения: 1 983
при нас е абсолютно същото-не иска да сяда сама от легнало положение, не иска да пълзи, но пък иначе много иска да крачи хваната за някой newsm78

# 4
  • Мнения: 532
И ние сме същите.Ако иска да стигне до нещо се търкаля като прасенце , но не сяда не пълзи , а вече иска само права хваната за някой и да ходи.Ама какво да направя , да си се учи сама.Ако иска ще успее и да седне и да пълзи.Просто това не я влече.

# 5
  • Мнения: 1 464
Нашето "гадже" проходи на 10 месеца,а чак на 11започна да пълзи и да се изправя ,така че всичко е индивидуално!

# 6
  • Мнения: 456
Знам, че всичко е индивидуално, но въпреки това на моменти сърцето ми се свива и се прокрадват едни такива притеснения Rolling Eyes. Да, и ние сме във вашта групичка  -  стъпва, пристъпва, дори подскача като го държи някой, но и идея няма за пълзене или да сяда от легнало положение. CryКогато иска да вземе нещо , така се навежда и сгъва, че се чудя чак, но не пълзи. А ако случайно все пак не го стига, се отказва... WinkИзобщо... Thinking

# 7
  • Мнения: 46 434
Моето бебе е почти същото  Wink
София сяда сама от легнало положение само, ако е на нещо по-меко или в количката, в нейното легло не може. Сяда, но ако се хване за обиколниците и си помага с ръце или като първо се обърне по корем, после на 4 крака и вече от това положение сяда.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
И моето бебе е в групичката! Изправя се и ходи странично по кашарата, лази на четири крака, но не сяда само. Сяда за малко, като се държи за халката на кошарата. Лекарката каза, че на някои деца не им е в природата да седят... И аз малко се замислям.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 477
Мили мами, спокойно Party Ние вече сме в групата на тичащите, но и досега малката ако е легнала на гръб на може да седне сама. Избутва се с ръка и така става.
Коремните мускули на бебетата са все още слаби и някои не могат да сядат от легнало положение с лекота доста време. Има значение и физиката на детето. По-нисичките деца по-лесно прохождат и сядат от легнало положение. Колкото до пълзенето - не е задължителен елемент преди прохождането. А и занете ли колко е досадно когато дедето реши, че това е най-лесния начин за придвижване? Малката пълза 3 месеца и не искаше да проходи до година и 3 месеца по тази причина! Накрая и се карах да не пълзи, когато вече може да ходи!
Така че, спокойно оставете децата да се развиват! Те знаят най-добре за кое кога му идва времето!

# 10
  • Мнения: 603
Е, хубаво е все пак да знаеш, че си в групичка Wink

# 11
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Да не мислиш, че няма да се научи  Wink
Ще се научи и да скача от облегалката на фотьойла долу.
Моята не съм я заглеждала дали може да сяда от легнало, но тя расте по-свободна. Като и дойде кефа ще го направи. На сина ми му следях всяко движение.

# 12
  • Мнения: 603
Днеска са изправихме самички в кошарата!!! И то с такава скорост, че тати едвам успя да ни заснеме от третия път. Hug
Прекрасно събуждане ни устрои Ники Laughing
Време му беше - в събота ще празнуваве рожден ден! newsm44

# 13
  • Мнения: 46 434
И ние се изправяме от няколко дена  Laughing голям купон е  Party
В събота ще празнуваме и ние, но РД на мъжа ми  Grinning беба е малко след това  Grinning

# 14
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Вече ходи сама и обикаля стаите, но май още не може да прави въпросното упражнение... коремчето и пречи.

Общи условия

Активация на акаунт