бактериална пневмония

  • 5 355
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
     Скъпи приятели,
седем дни внучката ми която е на 4 г. я лекуваха с антибиотик , но състоянието и се влоши, започна да вдига температура, засили се кашлицата която е суха.Джипито едва след 7 ден я прати на ренген при който се констатира -пневмония.От изследванията се оказа ,че е бактериална. От 3 дни са със майка си в болница , подобрение никакво, температурата , е колеблива, ту вдигне 38 ту спадне до 37, Лекарите които я наблюдават ,казват само ,че е опасно състоянието .От снощи детето се е обринало цялото. Моля Ви дайте ни съвет!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 790
Преди няколко дни ни изписаха от болницата със същата диагноза. Само че, разликата е, че аз поисках снимка в момента, в който се разкашля. Виктория също вдигаше така температура, после спадаше. Лекарите ми обясниха, че състоянието й е нормално. Беше седем дни на венозен антибиотик и инхалации с вентолин през 6 часа. След като внучката ви е под наблюдение в болница, не се притеснявайте толкова. Лекарите си знаят работата. А за обрива, нищо не мога да кажа, но може и от антибиотика да е.
Желая бързо оздравяване на детето!  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 1 654
Трябва да и вземат кръв за хемокултура непременно. Предполагам, са направили и антибиограма, и я лекуват според нея. Дано скоро сте по-добре!!!

# 3
  • Мнения: 1 984
пишете повече... до тук не виждам нищо фатално... неприятно - да, но не фатално, ще мине, трябва време. с какво е лекувано детето? къде? каква е бактерията?

# 4
  • Мнения: 3 830
Майка ми и баща ми също бяха с вирусна пневмония. Все още пият антибиотици.
Болестта се появи без особени симптоми. Само температура и виене на свят. След 4-5 дена състоянието на баща ми доста се влоши и направиха рентгенова снимка, от която се установи, че има пневмония, която е обхванала половината бял дроб.
Двамата с майка ми бяха в болница за седмица, но не издържаха на условията и се прибраха.
Сега са на домашно лечение.
Това мога да кажа аз по темата.
Дано детенцето се оправи по-бързо и без усложнения. Praynig

# 5
  • Мнения: 661
Обривът насочва и към други диагнози , но според мен лекарите ще го вземат в предвид .

Общи условия

Активация на акаунт