МУХЪЛ ПОД СПАЛНЯТА,ПОМАГАЙТЕ

  • 14 092
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
Живеем в ново строителство и днес когато си вдигнах спалнята всичко беше в мухъл и вода Close Как мога да го предотвратя този проблем и ми е много интересно от къде се е появил точно там.Какво бихте ме посъветвали?Взехме си спалня с механизъм за да си спестя място а сега всичко ми е мухлясало Tired
Ще съм благодарна на всякакви съвети Hug

# 1
  • Мнения: 1 844
мм а откъде се е взела тази вода под спалнята?!

# 2
  • Мнения: 674
Ми от влагата май  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 17
Здравей audulina! Разбирам те напълно как се чустваш. Преди около месец бях в същата ситуация- мухъл под леглото, зад нощните шкафчета и в гардероба, вода по ламината. Първото нещо, което те съветвам да направиш е да вземеш Саво, да изчистиш мухала и да напръскаш добре с него.Проблема обаче едва ли ще се реши само със Саво. Ние си взехме и влагоуловител-за 180 лв от Практикер. Не го изключваме. За 24 часа събира около 2 литра вода. Надявам се да съм помогнала и горе главата, ще се справиш с проблема Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 621
Това си е основен проблем на новото строителство, единствено влагоуловител ще спаси положението, иначе ще си съсипеш мебелите

# 5
  • Мнения: 674
Благодаря ви много Hug Но най-интересното е че мухъл има само вътре в спалнята и никъде другаде newsm78
Този влагоуловител как ще ми събира влагата вътре  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 3 621
Благодаря ви много Hug Но най-интересното е че мухъл има само вътре в спалнята и никъде другаде newsm78
Този влагоуловител как ще ми събира влагата вътре  Rolling Eyes
Ще я събира не се притеснявай, при нас мухъла се появи единствено зад един шкаф който е под прозореца в спалнята,в една ниша,  проблема го решихме точно с влагоуловител

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
И ние имаме мухъл, въпреки че сме старо строителство, но пък всички стаи имат поне една външна стена.
Всяка година влагата се мести в различна стая.
Решението - уред за изсмукване на влага (в детската вмомента работи денонощно и изсмуква 600мл за 24 часа!)
Открих че Бреф дезенфектиращ спрей веднага убива мухала (при нас направо тръгва по стената нагоре  Sick). Опаковката е бял спрей с червен надпис. След това дръпвам леко мебелите и пускам да духа вентилатор. Всичко изчезва за около 2 часа максимум.
При нас стената толкова се мокри, че при по-голям конденз и ако има залепени мебели до стената, започва да има капки по стената и пода става мокър.... ужас някакъв и това при децата в детската.дръпнали сме всички мебели от стената поне на 10см, проветрявам често и при нужда пръскам с този спрей.

# 8
  • Мнения: 17 987
И ние имахме този проблем, преди да ни пуснат газта. Изчистих всичко, изпрах калъфа на матрака, добре че беше свалящ се. Спалнята беше долепена до стената, която граничи със стълбището, дръпнахме я 10 см напред. Оставих леглото вдигнато няколко дни- и моята е с механизъм. След тези мерки и след пускането на газта вече нямаме този проблем. Но миналата година нямаше още комшии отдолу, сега вече имаме и те топлят здраво, може би и това помогна.

# 9
  • Мнения: 5 178
Първото нещо, което може да направиш е да отлепите спалнята от пода, предполагам че дъното на раклатата ти е директно върху ламината.. така се получава запарване и мухъл
Другото, което е постоянно проветрение и вентилация. Откакто сложихме климатика в спалнята нямаме проблеми

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Най-добре климатик, повечето имат и функция изсушаване на въздуха, безмислено ми се вижда да се дават пари за влагоуловител. Иначе има препарати анти-мухъл, както и мазилка (или нещо такова, при нас с това обработиха стените и тавана преди латекса). И често проветряване разбира се.

# 11
  • Мнения: 277
ако сте с пвц или алуминиева дограма като у нас прочети това
http://www.rrpfenster.com/html/provet/provet.html
иначе и у нас всяка зима е страшно.стените на всички стаи са външни и в тях зимата имаме мухъл.
само в кухнята няма,но тя е само с вътрешни стени.пръскам с антимухъл и това е.
ко да прайш. Hug
сега чакам да ми купят ел.сушилня ,та да намаля влагата от дрехите в банята.иначе сме с парно и то трябва да изсушава въздуха ,ама нейсе.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 355
Миналата зима и ние така се изненадахме - получава се предимно под матрака на спалнята, защото под нас никой не живее и се получава конденз. Напръсках едно хубаво със Саво и си взехме един влагоуловител - пускаме го само през деня, защото много шуми и събира към 1-1.5 литра. Докато е пуснат вдигам механизма и отварям вратите на гардероба. А докато спим и е затворено леглото съм сложила от малките кутии влагоуловители на Церезит и пак си събира.

В стаята, където има климатик изобщо няма проблем, така че предполагам и това е решение.

Дано догодина вече изчезне пустата влага Twisted Evil.

# 13
  • Мнения: 637
Най-добре климатик, повечето имат и функция изсушаване на въздуха, безмислено ми се вижда да се дават пари за влагоуловител. Иначе има препарати анти-мухъл, както и мазилка (или нещо такова, при нас с това обработиха стените и тавана преди латекса). И често проветряване разбира се.
Изсушават въздуха, но само на охлаждане. На отопление влажността регулират малко и скъпи модели.
Влагоуловител и Savo Peace

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
По-добре със 300-500лв по-скъп климатик, отколкото влагоуловител-китюк за 300-400лв си мисля аз, освен ако вече не са закупени климатиците, тогава е ясен избора...

Общи условия

Активация на акаунт