Отговори
  • Мнения: 718
Мами, моля ви за съвет: бебето ми е на 2 седмици и е само на кърма. Нормално ли е да се храни толкова 4есто на поискване - през 2 4аса през деня? Ина4е но6тем се буди само веднъж. Другият ми въпрос е за продългителността на всяко хранене - понякога я кърмя по цял 4ас???Явно су4енето и успокоява коликите, за6тото заспива само на гърда.
Благодаря ви предварително за съветите и мненията Simple Smile

# 1
  • Мнения: 172
Не се притеснявай,моето бебе също го кърмих толкова често.Особено през първия месец.И да,висяла е на гърдата ми по един час.Не ми е пречело,просто си почивах и гледах филми.А това,че само веднъж се събужда през нощта е страхотно.По-нататък ще се нормализират нещата.

# 2
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
не се трвеожи, съвсем нормално е. даже в някои дни и по-често. когато е напоискване е така - понякога се успокоява, друг път хапва, понякога повече друг път по-малко. гледай да е спокойно бебето и това е. колко е най-голямата пауза? аз не съм специалист, но все пак толкова малко бебенце няма големи паузи... или поне моето нямаше. в кърмаческия форум има доста по-опитни мами от мен, питай и там...

# 3
  • Мнения: 1 512
Най-добре попитай в кърмаческия.Там всички мами са компетентни за въпроси свързани с кърменето.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
 Peace запис

# 5
  • Мнения: 428
Нормална е и честотата, и продължителността на кърменето на толкова малко бебче Simple Smile
Моето също сучеше по близо час, и като прибавим и честотата имах чувството, че постоянно кърмя Mr. Green Не се притеснявай - с времето бебето ще се осъвършенства в сукането, моето вече суче по макс. 5 - 6 минути. Ще започне да прави и по-дълги интервали между кърменията.
Въобще при мен зор беше първият месец, след това кърменето вече е песен Simple Smile

# 6
  • Мнения: 543
Съвсем нормално, вече са те успокоили. Още е мъничко и сукането му коства доста усилия. Към третия-четвъртия месец, като позаякне, ще започне доста по-бързо да се справя. Успешно кърмене!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нормално е при кърмене на поискване

# 8
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Нормално е, Георги също ми висеше на гърдата по час и повече, дори като по-голямо кърмаче го държах на гърда колкото иска и не ми е пречело. На бебчетата им харесва и ги успокоява сукането.

# 9
  • Мнения: 1 187
За честота - да нормално е. Но един час на гърдата ми се струва множко (за самата теб). Щом заспива, го събуждай, за да продължи да се храни и да си напълни коремчето. Така ще увеличи и интервала между храненията.

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Абсолютно нормално е. Моят син също първите месеци сучеше много продължително. Имах чувството, че само това прави по цял ден. Сучеше по близо час, през 1,5-2 часа.

# 11
  • Мнения: 2 829
Да, това, което описваш е нормално.
Опитай да си направиш удобства и да превърнеш кърменето в приятно занимание ЗА ТЕБ! Можеш да си направиш удобно място, да седнеш така че целия ти гръб да е облегнат и главата също, да си вдигнеш краката, да сложиш възглавница в скута си, бебето в/у нея и да го подпреш са навито на руло одеалце, така че ръцете ти да останат свободни. До мястото за кърмене можеш да си държиш нещо за хапване, пиене, нещо за четене, лаптоп, дистанционно.... Полезно е също така да се научиш да кърмиш легнала-така можеш да си отспиваш когато ти се спи. Друг удобен вариант е да си вземеш слинг (много по-удобен е) или кенгуро-така можеш да кърмиш докато се движиш и ръцете да са ти свободни.
И най-накрая-имай търпение, въпреки че ти е трудно да го повярваш сега само след месец-два бебето ще стане "професионалист" и ще изсуква нужното му мляко само за няколко минути Hug

# 12
  • Мнения: 194
Не се притеснявай, напълно нормално е. И моята бебка сучеше минимум по 40 минути, докато беше мъничка, но после насъбра сили и сега за 5 минути се наяжда  Grinning Използвай времето да си почиваш, аз примерно си записвам сериали и докато кърмя, ги гледам  Peace

# 13
  • Мнения: 2 660
И при нас беше така - кърмене през час по час. Понякога даже 2 часа не е издържала. Сложи си възглавници, приготви си нещо за пиене и си я кърми, колкото иска. Този период ще отмине.

# 14
  • Мнения: 718
Stra6no mnogo vi blagodaria za suvetite i uspokoeniata, biahte mi super polezni:-))

Общи условия

Активация на акаунт