Моля ви майки,помогнете със съвети!

  • 1 967
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Здравейте,майки!Моля ви да ми помогнете-имаме проблем от известно време.Малката не иска да спи т.е заспива много късно вечер и то с 300 зора -вече се принудих да я взимам при нас защото в леглото си е много неспокойна и се събужда по някое време със страхотен рев,който не може да бъде укротен по никакъв начин.През деня спи максимум час,а може и половин час,съответно така не може да издържи до по-късно от 20,00 часа и ако я сложим да спи тогава тя спи час и нещо,става и нищо не може да я спре......някакъв ужас.И така този кръг се върти всеки ден и ето сега вместо да спим аз пиша тук защото вече нямам сили.Тя ще заспи чак към 1 през нощта и утре ще стане в 11.Незнам вече куршум ли да и леем,какво да направим незнам???!Помагайте моля!!! Praynig

# 1
  • Мнения: 145
Ами може да ви мъчат зъбките и да е от това ако са зъбките мога да ти препоръчам 3 вида хомеопатични лекарства , които се смесват и забравяш за кривене , неспане и тем подобни . Ако ли не ние в този период минавахме през някакъв страхов период и не ни се стоеше сами и не ни се спеше сами и защото вече незнаех какво да правя намерих решението да го слагам да спи в количката и така цяла вечер си спеше и сега вече си заспива спокойно пак в кошарата . Пиши подробности от кога е така

# 2
  • Мнения: 3 634
Незнам вече куршум ли да и леем,какво да направим незнам???!Помагайте моля!!! Praynig

 Shocked

Знам, че най-прекият път до отчаянието е недоспиването, но помисли реално все пак. Моят син е на същата възраст и подобни състояния обикновено се дължат на зъби, липса на достатъчно активност през деня, превъзбуден от емоции и т.н. Бих ти препоръчала да видиш хранителния режим, да забавите темпото у дома вечер след 8ч и т.н.  Peace

# 3
  • Мнения: 498
Здравей,преди известно време аз писах абсолютно за същият проблем.В момента Ана отново е будна,заспа към 20 часа,брат й я събуди след около половин час и до момента е като фурия.Дори точно сега крещи.Днес напримерно спа до 11,30 часа.
Пробвах много неща,вдигах я сутрин в 7,30 за да обърна режима,но нищо не постигнах.През деня почти не спи.Вечер като стане 19-19,30 започва да клюма,в един момент заспива независимо от шума.След това батко й обикновено я събужда защото иска да я гушка.
Ако намериш решение напиши,ще следя темата

# 4
  • Мнения: 498
 Joy Извини ме ,че се смея,но сега видях,че и ти си от Плевен. Да не е проблема в гр. Плевен  LaughingТрябва да се запознаем Peace

# 5
  • Мнения: 37
zuza 1984 , моля те напиши кои са хомеопатичните,които помагат за зъбки !

# 6
  • Мнения: 1 062
Тя ще заспи чак към 1 през нощта и утре ще стане в 11.Незнам вече куршум ли да и леем,какво да направим незнам???!Помагайте моля!!! Praynig

Ето, това е разковничето. Проблема не е в зъбките, нито в стрес. Просто детето има друг режим. Не е да не спи, просто спи по друго време на денонощието, не в това, което е нормално за нас. Опитай да промениш режима, не драстично, а с по час на ден. Не знам как точно да стане, когато детето свикне на един режим, трудно се променя след това. Но не търси причините в зъбките или в стреса. Моето дете, също се буди нощем, но не играе, а просто е неспокойна. При твоето дете, основния проблем е в късното заспиване.

# 7
  • Мнения: 454
Аааа не е от града, да знаете. Аз съм от Пловдив, но малката също има голям проблем със спането. Тъкмо я приспах, но аз пък се разсъних и хоп гледам тази тема. Александра заспива късно, спи към 2-3 часа и през нощта се събужда, къде да играе, къде да реве. Това продължава към час, два, понякога и повече. След това заспива за малко и към 6 пак е на крак. По това време я кърмя и понякога заспива пак до към 8. През деня спи около час. По цял ден вилнее и се чудя откъде я намира тази енергия. Не мисля, че причината е в зъбите, защото тя не спи откакто се е родила. Мислех, че като поотрасне ще започне да спи повече, но се случва обратното. Понякога съм на предела на силите и нервите, така че с интерес ще следя темата. Дано се намери някой с решение да ни посъветва, въпреки че не мисля, че има универсален лек срещу това.

# 8
  • Мнения: 4 433
Дано да е период и да отмине Hug

# 9
  • Мнения: 6 712
Ами аз вече свикнах, че така ще се спи явно - буди се на 1 час, на половин час, кога с рев, кога с мрънкане с тенденция да стане рев Mr. Green
Сега ни изби второто зъбче и не спим нормално от два месеца някъде!  #Crazy

# 10
  • Мнения: 2 100
Трябва да си направим отделна такава тема на мами с такива неспящи деца...поне да кукуваме заедно  Laughing Laughing И моят хубустник още не е заспал. Положението е както при вас - заспива много късно, събужда се между 8:30 и 10:30. Някакъв кошмар е  Rolling Eyes И аз ще следя темата. Куршум няма да му лея, ама виж за себе си розови хапченца мисля да купувам или да запазя място в лудницата  Crazy
 

# 11
  • Мнения: 1 121
Хайде и аз да се включа по темата. От това, което описваш си мисля, че детето има нужда да спи по два пъти на ден и така и прави. Просто второто ви спане е много късно - от 8 до 10 вечерта, вместо от 2 до 4 следобяд. Затова заспива чак след полунощ. Трябва да й обърнеш режима. На вашата възраст моят син се събуждаше сутрин към 7, след това спеше от 10 до 11 сутринта и следобед от 2 до 3 и вечер си заспиваше не по-късно от 9.

Вечер, когато стане 8 часа и видиш, че се опитва да заспива, не я оставяй, напротив играй си с нея, може да се гоните или да тичате, за да се измори хубаво. И я сложи да спи не по-рано от 9-9:30. Тогава вече би трябвало да е толкова уморена, че дори и брат й да я събуди да си заспи обратно вместо да става и да тича до полунощ.

Иначе от известно време и ние не спим ни сутрин, ни следобед Tired но пък вечер заспива към 7.30 и е направо скапан. Поне вечерта си остава за нас и успяваме да си починем като хората Sunglasses

# 12
  • Мнения: 558
tsuts, и при нас заспиването в 8 водеше до същия ефект и беше кошмарно събуждането след около час... наистина пробвай между 9 и 10 вечерта да я слагаш да спинка...
За протокола, бяхме с 2 дневни дремки от по около час и нещо, предиобедна и следобедна, като следобедната малко беше "плаваща"...

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 06:19 от [sfkbfk]

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дъщеря ми през деня спи един час,но винаги заспива в 20.00 часа,спи цяла вечер и става в 7.30.Трябва да направиш режим на детето-много е малко да стои до толкова късно

# 14
  • Мнения: 145
Ако някой се интересува от ефикасни хомеопатични лекарства за събките да ми пише , да не се намесвам в темата

Общи условия

Активация на акаунт