Безсъние по време на бременност

  • 33 880
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, мили мами:)

Скоро се регистрирах в сайта и съм очарована - има доста информация, а и е хубаво, че може да си споделяме. Аз съм в 19 г.с. и от една седмица имам проблеми със съня, които не знам на какво да отдам, тъй като всичко е ок, чувствам се добре,а и вече си почивам и не ходя на работа ... не съм имала проблеми със съня до този момент, а и все още коремът ми не е толкова голям, че да ми причинява дискомфорт. Чувала съм, че доста жени страдат от безсъние, но в по-напреднала бременност, когато вече и бебчето раздава ритничета:) Проблемът при мен е,че не мога да заспя и цяла нощ си будувам,а и през деня изобщо не ми се доспива - поне тогава да можех да си наваксам, но уви...Събират ми се 2 часа сън на денонощие, и така вече една седмица:( Ужасявам се от мисълта това безсъние да не продължи до края на бременността ми - все пак трябва почивка, а и това бесъние може да се отразява на бебето...
Не смея да взимам валериани или други подобни приспивателни/успокоителни, не искам да навредя на бебчето...опитах с чай от мента, четене на книга,тиха музика и т.н., но без резултат:( Моята АГ ме посъветва да пробвам с РеДормин, който е на билкова основа (съдържа валериан и хмел), но аз не смея да го взимам, тъй като не знам какъв ще е ефекта върху бебчето, мисля, че риска не си заслужава...
Обръщам се към вас с надежда някоя от вас, която се е сблъсквала с такав проблем да сподели как се е справила с това ужасно безсъние!

Благодаря предварително!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Бях така и то в начална бременност и  също спрях още в ранен стадий да ходя на работа , тъй като естеството на работата ми е такова , че не мога да съм пълноценна.Свикнала да водя такъв начин на живот /под постоянно напрежение, стрес и натоварване / като останах спокойна, без толкова задължение за мен беше повече от ясно , че ще се "щурее"и няма да се спи  Laughing.Лека за менбеше уморяване повече от разходки , домакинска работа , шопинг за бебето и пр.После и без това натоварване само от самата бременност взех да се уморявам и да ми се спи дори и нищо да не съм правила.Не вземай валериани и разни други успокоителни , а се движи и "уморявай" повече като се съобразявай с това , че все пак си бременна

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На мен обратното-постоянно ми се спеше и през двете бременности

# 3
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
И аз съм   зле  със  съня.На  денонощие  ми се събират  по 3 -4 часа сън  .Това  вече  продължава  цял месец   и   то   откакто  не ходя на работа.Не се  чувствам   изморена  ,ама  няма и   от  какво.
Но  се  надявам  с времето  всичко  да си  дойде на мястото.
За  успокоителните   и аз не смея.





# 4
# 5
  • Мнения: 73
на мен това с безсънието ми се случваше към началото - 10-13г.с и сега от около седмица, ама то вече си е нормално, не е мн удобно като си легнал. не се притеснявай. имах и един момент, когато не можех да се наспя - по 10-11 часа спях. тялото ти сега знае най-добре какво му се прави, приеми го. имаш още доста време, ще се наспиш преди да родиш, не се притеснявай, хихи.
лек ден

# 6
  • София
  • Мнения: 1 603
В последните месеци от бременността по цели нощи гледах филми и седях на компа. Изобщо не можех да спя, дори и ако съм се изморила през деня.

# 7
  • Мнения: 9 814
С първата си бременност ми се спеше постоянно в началото, а последните два месеца постоянно бодърствах.
Сега е обратното. Вече две-три седмици ме гони страшно безсъние.

# 8
  • Мнения: 1 919
В последните месеци от бременността по цели нощи гледах филми и седях на компа. Изобщо не можех да спя, дори и ако съм се изморила през деня.
и при мен така..само, че след като се роди сина ми той започна да не спи....и така вече 1г....

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Здравей,и аз имах проблеми със съня от началото на бременността ми до края.Страдах от безсъние,което по никакъв начин не се повлияваше.Беше уморително и изтощително,но резултата си заслужаваше.При мен спасение нямаше,дано ти да намериш такова.Аз си имах и екстра-гадене 24 часа плюс безсъние,плюс пишкане през половин час.

# 10
  • Мнения: 2 090
И мен с втората ми бременност ме гони едно безсъние... Tired.Заспивам към 12h вечерта,събуждам се около 3-4h,и се въртя до сутринта Rolling Eyes
А с първата си бременност спях като мечка smile3524

# 11
  • Мнения: 4 433
Аз бях така към края на бременността Wink

# 12
  • Мнения: 2 219
Ммм дааа......Напълно нормално!Аз заспивах чак към 3 през ноща и се будех в 9 ч.И странно,обаче не съм се чувствала ненаспана.И в деня в който родих,още даже в родилна зала умирах вече за сън.Ще мине,бе!Както всичко друго!  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 080
До 3-тия месец само спях.
След 5-тия 6-тия вече не можех да заспя до 3 през нощта!!!

# 14
  • Мнения: 10 982
Мен безсънието ме налегна след 5 месец. Не помня да е имало нощ, в която изобщо да не съм можела да спя, но почти винаги заспивах към 2-3 ч., а сутрин се будех в 7.30-8 бодра и отпочинала.

Общи условия

Активация на акаунт