мога ли да давам цитрусови плодове на 11 месечно бебе?

  • 23 362
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
здравейте мами искам да попитам дали мога да давам портокали,мандарини и др. такива плодове на 11 месечно бебе .благодаря предварително.

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 22:04 от Vivi

# 1
  • Мнения: 4 433
Разбира се.

# 2
  • Мнения: 9 467
По принцип цитрусите се дават след годинката.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
След годинката може,но няколко дни по-рано едва ли ще е чак такъв проблем.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз давам от 7 мес и ги обичат. но в началото много внимателно, ако няма алергия давай.

# 5
  • Мнения: 1 449

Може сега, може след месец-два.

Цитрусите не са типични алергени – затова е важно да се въведат постепенно и да не се прекалява с количеството на този етап. Проблемът е киселината в тях, която теоретично не може да се толерира от един крехък организъм под 1 год. и може да предизвика хранителна непоносимост (не алергия).

Дори успешно въведени, могат да предизвикат обриви, ако се дават в голямо количество или в комбинация с други подобни киселинни храни като пресните домати например.

# 6
  • Мнения: 1 763
Аз също предложих на 11месеца, обаче не ги харесва. Явно не е по киселото, защото и кисело мляко не иска.

# 7
  • Мнения: 764
Аз не бих дала цитрусови плодове на дете под една годинка. Аз си изптатих от това - пробвах да дам фреш от портокали, когато синът ми беше на 1 годинка и 2-3 месеца - получи страшен обрив по цялото тяло и лицето. Етеричните масла в корите на мандарините и портокалите са много силни и децата могат да проявят реакция към тях.

# 8
  • Мнения: 741
И аз мисля,че по-добре е да не бързаш с цитрусите

# 9
  • Мнения: 129
Аз дадах преди седмица мандарини/сок/ много и харесват и нямаме никакъв проблем.

# 10
  • Мнения: 407
Аз някъде към 9/10 м. дадох портокалов сок,смесвах го с ябълка или морков.

# 11
  • Мнения: 2 172
Можеш да даваш цитруси,но обелени разбира се,само меката вътрешна част,без ципите  Laughing

# 12
  • Мнения: 542
може!аэ бях дала 1 парченце портоал още на 6 месеца-просто да близне! Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Моята дъщеря скоро ще стане на 11 месеца, но още не съм давала цитрусови плодове. Ще изчакам още месец.

# 14
  • Мнения: 10 983
Можеш, но не прекалявай с количествата. Ако можеш да изчакаш още 1-2-3 м., изчакай.

Общи условия

Активация на акаунт