За ревноста

  • 617
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 269
Здравеите моми4ета.Предстои ми раждане след около месец и взе да ме обхваща един такъв страх но не толкова от самото раждане а след това.Имам си принцеска която е на 1.5 месеца гледаме се сами с тате и гледа4ка която наехме от скоро и евентуално лелями ще доиде да помага 4е живеем в 4ужбина.Малката е толкова привързана към мен и незнам как да и обясня за бебето не мисля 4е ще ме разбере.Тя спи при мене(бях пуснала тема) 4е изпада в истерия като я сложа в легълцето и, е как ще се справя и с кърменето после та аз ако прегърна друго детенце и тя по4ва да пла4е.Сега се гушкаме с една кукла и аз и давам да "храни бебето(куклата)",да целуваме бебето но незнам дали ше има някакъв резултата после.Водим в центрове с детски кътова където има много деца да свиква  с други хора и с гледа4ката  но тя пак търси мама.
Моля ви мами с опит помагаите.Споделете как постъпихте вие.Притеснявам се да не се 4уства отхвърлена или на второ място след появата на бебето  живот и здраве
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 1 393
Аз съм в същата ситуация и термина ми е след 2 седмици.Лошото при мен е,че нямаме нито гледачка,нито баби и от 1г.8м.си я гледам сама.Не съм я оставяла и за 30мин.на друг човек.Притеснявам се когато отида да раждам как ще седи с баща си.Те много се обичат,но детенце спи залепено за мен и все ме гали и целува.Като отида да се къпя и реве пред вратата на банята.Това ми е голямата мъка,за дните докато съм в родилното,защото никога не сме се разделяли SadА живот и здраве като се прибера с бебчо се надявам да не ревнува много и да ми помага за бебето feedingПосле ще ти пиша как е положението Simple SmileУспех и леко раждане!

# 2
  • Мнения: 1 023
подарък от бебето, докато сте в родилното - нещо дето много е искала, а все няма.
и в родилното от първо възможно свиждане - ако поне на 3, дайте й да гушка бебето и обяснете, че то много я обича...


милк - поискала братче за подарък за рожден ден, а на следваща година искала да го връща... ма в "Майчин дом" не приемали рекламации  Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 1 269
Гледа4ката е от много скоро така 4е малката изобщо не и обръща внимание.С леля ми ще е съшото защото малката по4ти не я познава.Аз също се притеснявам как ще я оставя когато влезна в болницата ми да вземем да и приместим кошарката в родилното и да сме си двете.Това с подаръка е идея но не мисля 4е ще проработи при нас.Мамо бубу успешно и леко раждане и после да расправяш 4е положението не е никък розово.Ето сега се опитвам да пиша а тя протяга ръце и се дере да я взема.Еми аз спирам по разбираеми при4ини

# 4
  • Мнения: 92
Не знам дали ще ви успокоя или уплаша, но да ви разкажа... Когато забременях с Цветослава, имах проблеми (ниско прикрепена плацента) и ни се провали морето. Тогава Ивелина беше бясна крещеше, че не го иска това бебе и т.н. После я водехме с нас на всички ехографии- поне веднъж в месеца и тя много се радваше, че вижда сестричката си, по- късно когато я риташе през корема ми направо цвърчеше от радост- изобщо обичаше я преди да се е родила още. Когато обаче се прибрахме от родилното се започна с ревността- вие не ме обичате, само на нея обръщате внимание, с мен кой ще си играе... И то при положение, че беше на 7г., така че искрено ви съчувствам. И сега да ви успокоя малко- това нещо отмина за 3-4месеца- сега Ивка е най- добрата кака на света- помага ми, гледа Цеци и двете много се обичат. Предимството при вас е, че е малка разликата- ще си играят хубаво.
Аз май се поувлякох  Blush Хайде чао и леко раждане  Hug

# 5
  • Мнения: 1 250
Здравей.

При мен след раждането тати си взе отпуска и ми помагаше много. Всички други - баби и дядовци бяха "прекалено ангажирани" с техни си работи за да помагат.

Разликата при мойте е 6 години. Отделих МНОГО време в подготовка на баткото. Така че ревността е малка. Много я обича, много се грижи за нея. Изживява се като татко.

Ревността обаче се засили и от факта, че докато аз бях с бебето в къщи, той ТРЯБВАШЕ да ходи на детска градина, поне докато поотрасне бебето. Но си играе с нея. Единственото, което забелязвам е желанието да я разни, но не я удря.

При всеки повод изтъквам привързаността на сестра му към него, така че той приема по-лесно съперничеството. А през цялата бременност му обяснявах, че няма да го обичам по-малко, а ще има още едно същество на този свят, което ще го обича "страшно много"

Общи условия

Активация на акаунт