Беба е запечена. Какво да й давам?

  • 1 300
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Моето бебче е на 2 месеца. Дохранвам го с Аптамил, но е много запечено. Какво да му давам?

# 1
  • Мнения: 3 777
Аз ядях и пиех разхлабващи за мен, за да действат с кърмата.
Овесени ядки, тиква, сливи, круши.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А запек ли е наистина?Защото неакането всеки ден не означава запек - запек са твърди топчета,които причиняват болка.Няма запек ако бебето ака през няколко дни,но акитата са с нормална консистенция.И не се обърквай от гримасите - повечето бебета се пънат,гримасничат и почервеняват,като акат,а аките може да са съвсем воднисти.Ако има истински проблем,тогава бебето направо си реве при изхождане.
Слънце ти е дала идеи какво да пробваш - папай ги ти (и без друго са полезни Grinning),а бебо ще ги получи през кърмата.
И с риск да стана досадна - ако имаш желание,тук можеш да получиш съвет и подкрепа как да премахнеш изцяло добавката - бебето ти е малко,не си спирала да кърмиш и ще ти отнеме действително малко време Grinning

# 3
  • Мнения: 4 915
Към горните съвети прибавям и този: масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка и гимнастика с крачетата тип "каране на колело".

С риск и аз да досадя: кърмените бебета нямат запек, запичат се онези, на които се дават и добавки. Ако желаеш бебчо да мине само на кърма - с всички ползи и за двама ви (не само премахване на запека) - прочети статиите в темата Библиотека, а ако решиш да опиташ - ние сме насреща за подкрепа и съвети!  Grinning

# 4
  • Мнения: 397
Моят син имаше същия проблем и да ти кажа много трудно се справяхме - давах му и чайче Блемил мисля, че се казваше. Но и то не помогна много. Дано да се оправите скоро! Поздрави! Ала

# 5
  • Мнения: 516
Бебето ти е много мъни4ко,затова не се притеснявай,4е не ака всеки ден.
Щом пие само мляко и неприема сок4ета и твърда храна(за което ви е доста рано)е нормално организма да усвоява цялата кърма и затова да не се изхожда 4есто.Ако все пак имаш някакви съмнения,4е е запе4ен,както са ти казали другите мами,консумирай овесени ядки и плодове,пий те4ности.
А замисляла ли си се,4е може запи4ане да предизвиква самата добавка от Аптамила - знам,4е някои адаптирани млека действат запи4ащо на бебетата и се налага да се сменят марките адаптирано мляко,пък още по-добре ще е,ако съвсем премахнете добвката(за това ти си преценяваш)

# 6
  • Мнения: 1 698
Моето детенце е изцяло на кърма, но има силни колики и давам капки. Смятам,че те я запичат защото плаче неистово, посинява от рев, пъне се, свива крачета. Като й помогна да се изходи се успокоява и заспива милата. Но тя вече не ака сама, чакам я няколко дни, но само плаче и се пъне, но не успява. Аките са доста гъсти, с нещо приличащо на топченца в тях /дали го обясних правилно незнам/. Чудя се дали ако я захраня с круша няма да се оправи проблема. Много отдавна беше, още преди да почна капките, когато се изхождаше по няколко пъти на ден без проблем. Много съм притеснена, тя плаче по цял ден, а мисля и че като пръцка я боли, защото точно тогава засилва плача.
Посъветвайте ме моля ви какво да правя?

Овесените ядки може ли с кисело мляко да ги ям, без да са варени, или има друга технология за приготвянето им?

# 7
  • Мнения: 4 915
mimes, пъненето и свиването на крачета е част от репертоара, съпровождащ и нормалното изхождане, също и пъшкането и правенето на гримаси. Виж - за рева, ти би трябвало да различаваш, ако плаче от болка - този плач е като писък, висок и пронизителен. Пиша ти това, за да прецениш дали наистина има запек, или просто детето усвоява кърмата много добре.

В никакъв случай не я изхождай с термометър! Ще стане ленив мускулът на ануса и само ще усложни изхождането. Може би е спряла да ака сама, именно защото не се напъва достатъчно, покрай практиката с термометъра. За топченцата в акито - нормални са, за гъстотата - не мога да преценя.

Не захранвай  с нищо на такава крехка възраст!!! Абсолютно излишно и носещо рискове за здравето на детенцето е! Напълно вероятно е и коликите да се усилят!

Аз бих спряла капките, щом ви докарват такива проблеми. Ще успокояваш коликите със затопляне на коремчето, с леко масажче, с гушкане и носене, с поставяне на бебка по коремче. Трудно е, но няма да се запича детето. А пробвала ли си да смениш капките? Има и чайчета на Хип против колики.

Прочети и тази статия: Колики

Обърни внимание на своята храна, дали не ядеш нещо, което предизвиква коликите? Някои майки тук писаха, че при консумация на череши, забелязали, че бебетата почват да акат по-често. То черешите почти изчезнаха вече, но наблегни на крушите, сок/пюре от сушени сини сливи, овесени ядки (освен накиснати в кисело мляко, може и сварени за 1-2 минутки в микровълнова или на котлон- само да кипнат, плюс плод, или с масло и сирене - пробвай варианти).

# 8
  • Мнения: 1 698
Благодаря за бързия отговор. Мъничето ми плаче от болка, аз така мисля. А за изхождането, аз се справям с листенце от мушкато, изобщо и не смятам да опитвам с термометър. Толкова се притеснявам да не й има нещо, само се моля да са колики и скоро да отминат.

Сменихме три вида капки за колики, а сега съм ги спряла /от днес/. Давам й чайче от копър и анасон, или чая на Хип /редувам ги/.

Последна редакция: сб, 23 юли 2005, 22:46 от mimes

# 9
  • Мнения: 177
И аз багодаря на мамитата, че бързо ме консултираха за моето бебче. Аз го дохранвам, да не кажа, че си го храня с Аптамил, само сутрин се кърмим пъноценно. Мамита, вие ме посъветвахте да я кърмя, но беше ужасен шок за мен, че кърмата ми е малко. Как да я увелича?

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Как да я увеличиш - първо и основно със сучене на бебето на гърдата.Не знам как си преценила,че нямаш достатъчно кърма - и аз с първото ми дете не знаех как да определя,все ми се струваше,че не яде достатъчно,давах първоначално добавка на 1-2 хранения,после на всяко и накрая се отбихме напълно - повечето от нас са минали през съмнения и незнание как да интерпретират нещата,защото нали циците не са разграфени да се вижда Mr. Green
Започни така - слагай бебе първо на гърдата на всяко хранене,нека стои колкото може повече и чак тогава предлагай добавката.Може и да я намалиш леко като количество - примерно с 30-тина мл,за да може бебе да огладнява по-често и по-често да стимулира гърдите.Отделно ти започни да се изцеждаш с помпата на всеки 3 часа независимо от храненията на бебето.Започни да пиеш лактогонен чай (има го в аптеките и в специалните билкови аптеки,а в бебешките магазини има на Хип,който обаче е много по-скъп,а ефекта е същия).Можеш да взимаш и хомеопатичното Рицинус Комунис 5СН (в никакъв случай по-висока потенция!!!),макар че е най-добре да се консултираш с опитен хомеопат,който може да подбере индивидуален препарат точно за твоя случай и съответно той ще подейства по-ефикасно.
По-нататък действай според съветите в тези статии
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20138
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20199
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21132.0
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=859
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485
Ще ти трябва упоритост и търпение,но е напълно възможно да се справиш - с желание и мотивация от твоя страна ще стане Grinning Ако решиш да започнеш,непременно пиши как върви - всички ще се радваме Grinning
Успех Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз само веднъж продрисках бебка! Пих билковите хапчета сенна за да се разхлабя аз, но тя вместо мен получи така жаланата диария! Три дена се чудих какво да я правя! Crazy

# 12
И аз багодаря на мамитата, че бързо ме консултираха за моето бебче. Аз го дохранвам, да не кажа, че си го храня с Аптамил, само сутрин се кърмим пъноценно. Мамита, вие ме посъветвахте да я кърмя, но беше ужасен шок за мен, че кърмата ми е малко. Как да я увелича?
неможе да се увели4и . бебо беше на 4м. и моята намаля. Захранвай го с адаптирано . не се притеснявай

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
неможе да се увели4и . бебо беше на 4м. и моята намаля. Захранвай го с адаптирано . не се притеснявай

Може, може... Трябват само няколко статии, две капки воля и три дози желание  Wink

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
неможе да се увели4и . бебо беше на 4м. и моята намаля. Захранвай го с адаптирано . не се притеснявай
Eeeх,момичета...естествено,че може и е напълно постижимо!След като жени,които никога в живота си не са раждали,могат да предизвикат лактация за осиновените си бебета,какъв ще е проблема за майка,която все още кърми,да си увеличи кърмата.Всички сме минавали през периоди на недостатъчно количество и всеки,който е имал желанието и упорството,е успял - я питайте Зъхи по въпроса (като се върне от морето и покаже снимките на плажното кърмене Laughing)

Общи условия

Активация на акаунт