Испания - Валенсия и Барселона - дайте съвет

  • 24 969
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 454
През април сме планували 9 дни в Испания-  4  дни във Валенсия и 5 дни в Барселона.  Ще сме с дъщеря ни която е на 10 години. Бихте ли ми препоръчали месата и забележителности, които ще са и интересни.
Имам голяма дилема - и във Валенсия и в Барселона има Океанариум и Зоопарк, но нямаме достатъчно време /а и ще ни дойде повечко/ да посетим и двете и в двата града. Ако някой има наблюдения, нека до препоръча по-добрите. 

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 09:20 от hr_ina

# 1
  • София
  • Мнения: 9 935
Била съм само в барселонските. Зоопаркът е страхотен, за съжаление най-известната им горила албинос Снежинка почина преди 5 години. Имахме късмета да я видим 2 месеца преди това Sad.
Отидете в  зоо-то на Барселона и в Океанографика във Валенсия - от това, което съм виждала е по-добро от Барселона.

# 2
  • Мнения: 2 175
Така е - Валенсия  е "по-нова"и по-хай-тек..Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 454
Благодаря за отговорите.
Има ли места в тези два града, които са ви впечатлили и трябва непременно да се вият, а не са  сред най-известини общоприети туристически обекти?
И един въпрос за транспорта във Барселона. Ние там ще сме 5 дни /непълни/. Кой е най- удачния вариант - туристическите автобуси /тези с окото/, Barcelona Card или карта за градския транспорт. Едните са по-скъпи, но дават отстъпки за туристически обекти, но пък първите са само за два дни ... ако някой е ползвал и е доволен от избора си нека сподели.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 935
Зависи какво ви интересува, ние ходихме до Монтмело, където е пистата Каталуня, на която се провеждат състезанията от Формула 1.
А по-въпроса за транспорта - бяхме пешеходци предимно, хем разглеждаш, хем усещаш по-добре града. Само до най-далечните места ползвахме транспорт - Монджуик, парка Гюел, но пък се върнахме пеша от него ("базата" ни беше на 2 крачки от Рамблас). Аааа и от Саграда Фамилия се прибрахме с автобус, защото бяхме капнали, но иначе пеша Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 454
А не са ли големи разстоянията за пешеходни разходки? Ние ще спим близо до парка Гюел, което си е доста далеч от центъра. Но ми се струва, че различните туристически обекти са пръснати из целия град, който си е доста голям.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 935
Е да, от парка е далечко до центъра за всекидневни разходки. Аз затова обикновено избирам място в центъра, където обикновено имам най-много забележителности.
Разгледай сайта на барселонското метро http://www.tmb.cat/en_US/home.jsp

# 7
  • Мнения: 529
Ако имате желание можете да посетите увеселителния парк Порт Авентура на Universal Studios, той се намира на 1 час път от Барселона.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 508
Задължително използвай откритите туристически автобуси, така ще разгледаш града и ще се насладиш на прекрасната архитектура.Ти самата знаеш, че градът е огромен и няма как да разгледаш всичко. От многото ходене аз щях да припадна по едно време, затова те съветвам хем да се разхождаш, хем да ползваш автобусите.Можеш да слизаш на всяка спирка и да разглеждаш забележителностите, а след това да продължиш пътя си с автобуса.За мен това е най-добрият начин да получиш пълна представа за града.

# 9
  • София
  • Мнения: 454
И за мен най-удачният вариант ми се струват туристическите автобуси, но ми е странно защо има карти само за един или два дни, а ние ще сме пет дни???

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
Мисля си, че има и за 5 дни.За един ден цената беше 20 евро,2 дни -26 евро.Ние се возихме тези с "окото".На пет минути са им автобусите и можете да ги сменяте постоянно, докато е срокът на картата.Имат спирка и при парк Гюел. Посетете и Океанариума , води се най-големият в Европа.

# 11
  • Мнения: 560
За мен там най-красивия глад е Валенсия.Много доволна останах от разходката там.Имаше едно място ама ето на не мога да се сетя за името- беше нещо като oceanografic. Нещо като морси комплекс с  риби, тунел с акули и тн.
Това е единственото място на което съм си обещала да отидя пак.Завиждам ти благородно и непременно отиди и до там

# 12
  • Мнения: X
Мисля си, че има и за 5 дни.За един ден цената беше 20 евро,2 дни -26 евро.Ние се возихме тези с "окото".На пет минути са им автобусите и можете да ги сменяте постоянно, докато е срокът на картата.Имат спирка и при парк Гюел. Посетете и Океанариума , води се най-големият в Европа.
Тези открити автобуси близо ли спират до всяка по-интересна забележителност,те виждат ли се от автобуса,т.е. как разбирате кога да слезете ,за да разглеждате.Извинявам се,ако въпросите  ми са смешни за някои,но питам,за да мога да си го представя по-образно.До сега сме ходили на екскурзия организирано, за първи път ми се иска да отидем самостоятелно някъде, до Барселона например,и като най-удачен за разглеждане  ми се струва варианта с тези открити автобуси.Картата за тях предполагам се купува от всяка спирка?А на какъв език се разбирахте с испанците,ако искате да ви насочат в някоя посока,говорят ли английски?Мислех да отидем септември,но разбрах,че на 11,09, е карнавала на Барселона,а и септември все още е голяма навалица от туристи,така че май ще отложим за началото на октомври,как е времето тогава?

п.п. някой да има карта с маршрута на откритите автобуси? newsm78

# 13
  • Мнения: 529
п.п. някой да има карта с маршрута на откритите автобуси? newsm78

Карта
Спирки по маршрута

# 14
  • Мнения: 529
Тези открити автобуси близо ли спират до всяка по-интересна забележителност,те виждат ли се от автобуса,т.е. как разбирате кога да слезете ,за да разглеждате.
Заедно с билета ще ти дадат карта и персонални слушалки. Пъхаш жака на слушалките там където седнеш, избираш езика, на който ще слушаш информацията за всички забележителности. Така ще разбереш към коя забележителност се приближаваш. Ако решиш да слезеш, вземаш слушалките със себе си. Има 3 маршрута, с един билет можеш да се возиш и по трите.

Общи условия

Активация на акаунт