Българската Коледа....

  • 4 876
  • 89
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Редовен дарител съм била за тази кауза до тази година с над 10 смс-са на кампания, но понастоящем като видях колко е полезна на хората дарената медицинска апаратура и консумативи, нещо в мен се преобърна. През 2007 се закупи много належаща медицинска апаратура за болниците в провинцията, която понастоящем почти не се ползва, стои надлежно покрита с голяма табела над нея - Дарение от Българската Коледа 2007 г.(пример от болницата в Кърджали). Другото, което ужасно ме вбесява е ДДС-то начислявано върху смс-сите на обикновените хора, държавата няма ли да се задави, че и от тези пари да цоца. Става въпрос все пак за милион и двеста - петстотин хиляди смс-са.
Много ми е жал за болните деца, но не може повече така, накои хора трябва да престанат да лежат на гърба на народа.

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 22:09 от Mishel_

# 1
  • Мнения: 5 710
ммм, решавам да не подкрепя бойкота ти, но факта ДДС е неприятен, признавам.

# 2
  • София
  • Мнения: 177
Първо - никой не те задължава. Второ - може да преведеш сума и по банковата сметка, не е задължително да пращаш смс-и. Peace

# 3
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Естествено, че всеки решава как да постъпи, но мен ми стана много обидно, когато лекарите решиха, че сина ми, въпреки болките ще мине и без преглед на скъпия ехограф...явно ще го изцапа или още по-лошо, заради него не си заслужава да включват тяхното бижу, въпреки, че по пътя на логиката като дарител една частичка от него е закупена с парите и на нашето семейство.

Пожелавам ви да не попадате в такова положение. А относно ДДС-то надали има някой, който да не го е яд.
Вярно е, ядосана съм, но мисля, че има защо.

# 4
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Второ - може да преведеш сума и по банковата сметка, не е задължително да пращаш смс-и. Peace

При такива кампании дарителите трябва да са максимално улеснени и освободени от данъци.

# 5
  • Мнения: 5 710
Няма ли вариант да нямат обучен човек за работа с новата апаратура и затова да не я използват?
Или ( прости за еретичната мисъл) лекарите да знаят по-добре от теб има ли пациента им нужда от ехографско изследване или не?! Ти медицинско лице ли си?

# 6
  • Мнения: 71
И за каквъв....... дявол ..виси тогава в коридора?  Или дайте да пръснем парите, пък останалото ще почака. Защо с парите за този апарат да не се закупи нещо друго - също необходимо, с което има достатъчно умни ...хора...из болничните коридори, които знаят как се работи с него...smile3516

# 7
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Няма ли вариант да нямат обучен човек за работа с новата апаратура и затова да не я използват?

Едва ли, в отделението има над 6 лекари, а в болницата има доста добри образни диагностици. Ехографът е поставен така все едно се използва, покрит с платно, а отдолу почти не е разопакован, над него има метална табела - дарение от Българската Коледа 2007.
Знам, че в София и по-големите градове такива абсурди почти няма, но в провинцията е така. Сигурно ще започнат да го използват през две хиляди и ентата година.

# 8
  • Мнения: 5 710
И за каквъв....... дявол ..виси тогава в коридора?  Или дайте да пръснем парите, пък останалото ще почака. Защо с парите за този апарат да не се закупи нещо друго - също необходимо, с което има достатъчно умни ...хора...из болничните коридори, които знаят как се работи с него...smile3516

знам ли, може да нямат човек за работа с нова апаратура. може да изчакват старата да се скапе съвсем, може поддръжката на апарата да е много скъпа и болницата да не може да си я позволи.
много неща може. сигурно не винаги ни изглежда логично, но сигурно има обяснение извън 'цапането".
или поне така се надявам...

# 9
  • Мнения: 3 634
Знам, че с част от парите купуваха кувиози за Плевенската болница. Дали се използват лесно може да се провери.
Чак пък бойкот!  Rolling Eyes

# 10
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Освен това се купуват и животоспасяващи скъпи лекарства, така, че участието в тези инициативи си заслужава.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен негодуваш с основание. Нямам сърце да бойкотирам каквото и да било, свързано с болни дечица, признавам...Колкото и да виждам, че някой не си върши работата, ще ме е яд, ще го наплюя, но пак ще превеждам пари.
Обаче нефункционалното разпределение на средствата от дарителските кампании е факт. Не са го казали по новините, но това не го прави по-малко факт Confused

Аз например се отвратих от управлението на Фонда за лечение на деца в чужбина. Хубава инициатива, заслужава си да вкараш пари, колкото можеш. Но се оказа, че някакъв тулуп си позволява да се мисли за Господ и да решава кое дете ще има шанс да живее, кое не...Благодаря, но при това положение предпочитам да превеждам пари директно по сметките на децата!

# 12
  • Мнения: 7 107
Мисля съвсем по същия начин, Белинда.  Peace
Няма да бойкотирам, защото с моето левче даже и на едно дете да се помогне ще се напълни морето на нуждата му.


 

# 13
  • Мнения: 502
    Мишел,дай гласност на този случай. Попитай ръководството на болницата защо не се използва апарата и се свържи с медиите. Нека да не говорят само колко пари са събрали,ами и за какво са дадени след това.
  Не се хващайте за думата"бойкот",не точно това има предвид авторката,според мен.

# 14
  • Мнения: 2 035
Другото, което ужасно ме вбесява е ДДС-то начислявано върху смс-сите на обикновените хора, държавата няма ли да се задави, че и от тези пари да цоца. Става въпрос все пак за милион и двеста - петстотин хиляди смс-са.
Много ми е жал за болните деца, но не може повече така, накои хора трябва да престанат да лежат на гърба на народа.[/b]

Не знам за каква такса говориш???
по принцип БГ Коледа ако не греша мисля, че това им е втора или третата година под ред в която отпадна таксата...

"изпратете SMS на номер 1117 за М-Тел, vivatel и Глобул
С всеки SMS дарявате 1 лев на дете в беда. Без такса за дарителя."
Без такса за дарителя., Без такса за дарителя., това го пишат навсякъде, не знам защо още не сте го видяли!

И аз съм от хората, които смятам че всяка една кауза за подпомагане на деца си заслужава! Нека бъдем Хора, дори и само по коледа!   bouquet

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 17:42 от val_stef

Общи условия

Активация на акаунт