Разширени вени

  • 37 495
  • 58
  •   2
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Имам "добре изразени" разширени вени на двата крака, на свивката Cry Май си ги имам по наследство. Верно и килограмите ми не са ми малко Embarassed Движа се рядко и недостатачно. Има ли някакво спасение??

# 1
  • Мнения: 834
Здрасти аз имам почти същият проблем тези разширени вени са ужасни, моята гинеколожка ми предписа Лиотон а аз по само инициатива и съвет на други майчета от форума си купих вчера ластични чорапи. Не ме питай как се обуват с големия корем!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ох, милата. Аз поне имам един проблем по малко - нямам корем Wink С този гел се маза баща ми, нямаше облесчение, но си изразходи тубичката с гела Simple Smile
Само ластичните чорапи ли са спасението Confused:
Някой не е ли ползвал някакав крем, гел, който да облекчава или поне да не стават повече Confused:

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Миленика, мила - май в твоя случай /наследствен/--няма друго спасение освен операция.Дано не ти звуча прекалено крайно,но баща ми се маза години наред с познати и непознати мазила и ефект нямаше.При него е наследствено също-дядо ми имаше и трябва да ти кажа,че не е въпрос на кг. това "чудо".
Да чукна на дърво - дано аз да нямам/ на баща ми му махнаха оперативно на единият крак/,но това си е май единствения сигурен метод!
Хайде да не изпадам в подробности за самата операция,но трябва да ти кажа,че не се прави отведнъж на 2-та крака /застраховка един вид/.
И въпреки това една моя позната си направи едновременно и на 2-та/връзки някакви извади/ и е доволна-няма проблеми вече!
Успех-дано намериш решение на проблема си...

# 4
Цитат на: Шани
Миленика, мила - май в твоя случай /наследствен/--няма друго спасение освен операция.Дано не ти звуча прекалено крайно,но баща ми се маза години наред с познати и непознати мазила и ефект нямаше.При него е наследствено също-дядо ми имаше и трябва да ти кажа,че не е въпрос на кг. това "чудо".
Да чукна на дърво - дано аз да нямам/ на баща ми му махнаха оперативно на единият крак/,но това си е май единствения сигурен метод!
Хайде да не изпадам в подробности за самата операция,но трябва да ти кажа,че не се прави отведнъж на 2-та крака /застраховка един вид/.
И въпреки това една моя позната си направи едновременно и на 2-та/връзки някакви извади/ и е доволна-няма проблеми вече!

Da,SHANI  tova naistina e siguren metod,vijdala sam rezultati sled operacia na raz6ireni veni(varici),niama ni6o ob6o s onazi kartinka predi operaciata!
Успех-дано намериш решение на проблема си...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
До Шани и Зара:
Можете ли да ми дадете повече инфо, ако знаете  за оперативната намеса - в коя болница, усложнения, болезнено ли е, време за възстановяване, цени.... Confused:

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Миленика- на баща ми  операцията беше през 1991г.(т.е. доста отдавна) и протече във Военно-медицинска академия - София!По това време не му струваше нищо. За това дали е болезнено-ами не е на "мой гръб" и аз не мога да кажа 100%-во (а и съм позабравила...по-точно след това му правиха още 5-6 операции и спомените ми за другите са "по-пресни"/те са по друг параграф-нямат нищо общо с разширените вени/), но май го болеше. Самата операция май се прави с подобна на упойката при секцио(така съм запомнила-ако не е вярно-съжалявам)-следва раздвижване и възстановяване.
Сега-тъй като това се случи отдавна-не помня за колко време се възстанови той. За сега единственото което ми е казвал, че просто понякога му изтръпва доста често крака...и има тук-там малки белези, които вече доста са избледнели. Ако обаче са били козметични шевовете/дали за този вид процедура се правят--не знам/ все си мисля, че май въобще нямаше да му личат, но той нали е мъж и има с какво да ги покрие.  Wink
Ами  -ако Зара може да даде по-прясно и може би по-вярно инфо-моля нека го стори!
Успех ти желая!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Благодаря ти Шани за инфото!
Малко страшничко ми прозвуча Cry
Май ще си остана с тях, и на стари години ще страдам Close
Ако има някой който има по прясна информация, ще се радвам да сподели.
Ще се консултирам и с лекар.
Благодаря!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Миленика - моля, няма защо!
Консултирай се с лекар, защото има опастност от тромбофлебит  Imp (май така се пишеше..) и ако той каже,че си ок - дерзай на воля и се пази!
 Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ох, м............ му . Това е наистина много гадно.....тромбофлебит /и аз незнам как се пише/ Sunglasses
Чичо ми го получи, едвам ходи, а баща ми и той има проблем с краката. Най-добре е наистина да направя една консултация с лекар, като водя баща ми др. седмица, че от моите родители не ми остава ред да се оплача Wink
А и ако успея да сваля още някой др. килоглам, положението май няма да е толкова зле. Embarassed  Stuck Out Tongue

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Миленика-да пишеш как е било на доктора...  Sign Exclamation   Sign Exclamation   Sign Exclamation
Няма да те забравя...със сигурност!   Simple Smile

# 11
  • Мнения: 304
И аз си имам доста красиви разширени вени (още не съм раждала, дори не съм бременна) Cry Посъветва ме една козметичка, а пък и попрочетох туй онуй, че най ефективно е да се инжектират вените с някакво си склерозиращо лекарство, което ги уморявало. Сле това трябвало да се носят някакви чорапи специални, но трябва да е студено. Процедурата се извършва естествено от съдов хирург, предполагам, предполагам, че ще е скъпа, ама смятам да проуча нещата, че не мога да ги изтрайвам Imp .

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Сподели, след като проучиш  Sign Exclamation  Simple Smile  Party

# 13
  • Мнения: 304
Milenika, непременно ще споделя за всичко, което науча. Много ми е интересен този форум, защото съм кандидат мама, разбирай опитваща да забременее Grinning

# 14
  • Мнения: 2 051
Моят лекар ми препоръча да се мажа с Venen gel, на растителна основа е.
Още нямам впечатления, минал е един ден. Когато съм вкъщи съм с чорап, но не помага кой знае колко, когато излизам се мажа.
Не се отчайвайте, една част от вените се прибират след раждането, може и изцяло да се скрият Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт