Анемия при 6месечно бебе

  • 1 033
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 302
Мола за съвет.Правихме си изследвания на 6м-кръв и урина.Днес се обадих на педи и той ми каза че имаме анемия.Преписа ни Малтофер на капки и каза че ще трябва да ги пием 3месеца.Моля ако има и други бебета които са минали през това да ми пишете какво точно означава това.И какво лечение сте имали и какъв е бил резолтата.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 3 146
arnaudova24, почти всички бебета на тази възраст имат лека анемия. При някои се налагат и лекарства. Обикновено, проблемът отшумява. Виж дали имате анемични в рода.

Иначе, пробвай с търсачката. Преди седмица-две имаше доста подробна тема по въпроса  Hug

# 2
  • Мнения: 2 082
и колко е хемоглобина?лекарите гледат стойностите за възрастни и изкарват децата анемични.почти всички бебета на тази възраст имат лека анемия,както писа gergandi .нещата в последствие се нормализират.стига наистина хемоглобина да не е под 100...

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Абсолютно подкрепям предните мнения.И двете ми щерки като бебета все ги изкарваха анемични.Но сега всичко е наред.

# 4
  • Мнения: 3 146
Ето я предходната тема, за която говорех:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=347444.msg9221819#msg9221819

# 5
  • Мнения: 46 488
Питай колко точно е хемоглобина.

# 6
  • Мнения: 302
Благодаря все пак.Незнам колко точно е химоглобина.Защото педи ни каза по телефона и изследванията са при нея.Трябва да се обадя да питам.

# 7
  • Мнения: 822
Нека ти каже колко е хемоглобина и прецени,ако трябва потърси и второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт