Мнения за Семково

  • 23 499
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 281
Много бих искала някой,който е ходил скоро на зимен курорт в Семково да напише отзиви.По -точно за х-л"Рила".Дали е подходящ за почивка с малко дете,за празнуване на Нова година,има ли къде да се хапва и въобще как е там?

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 13:35 от Bagira

# 1
  • Мнения: 2 757
Поправи си темата на СеМково

# 2
  • Мнения: 2 175
Аз съм ходила..но последно преди 3-4 години..
Имам хубави спомени от хотела, имаше си всичко -  а районът е приказен..
Детските ми лета минаха там..но преди построяването на хотела..)

# 3
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Също съм ходила, но за съжаление преди повече от 5 години вече воже би.. Thinking
Приказно е там, природата е невероятно красива.., много ще ви хареса, пистите за каране на ски също са добре, има и детски, с треньори, влек, няколко писти всъщност...
Точно в хотел Рила спяхме, не е 5 * в никакъв случай, но става, хотелът е от  соц....времето, но нямам негативни мнения.Спомням си, че само спяхме там, по цял ден карахме ски, даже и дискотека имаше, ох...размечтах се в спомените си...Хубаво беше...

# 4
  • София
  • Мнения: 5 247
Така.. аз май съм ходила там скоро.
Хотелът е доста приличен, стаите не са големи, но е топло и имат и басейн.
За хапване има няколко механи освен ресторанта на хотела.
за малко дете не знам, защото няма много забавления - Семково се състои от Хотел Рила, хижата на ВИАС, тази на ТУ София, хотел Бор и няколко бунгала. Хубавото е, че има ски писти, които стават. Flutter Ако те интересува нещо по-конкретно питай  Peace

# 5
  • Мнения: 494
На по- скучно място от това не съм била !А по- голяма мизерия от х-л Бор не съм виждала.Мръсно, мръсно и пак мръсно. Повечето брави на вратите бяха разбити ,а в стаите капеше .Парното се пускаше късно следобед, а топлата вода си беше лукс. Единствения ресторант е в х-л Рила .Останалите заведения са 2- 3 сглобяеми кръчмички по пистите .Но там трябва да се запазват места от предния ден, ако ли не може и да си останете гладни. Ние незнаехме и първата вечер вечеряхме в ресторанта на х-л Рила,тип Балкантурист .
Ако сте скиори ,няма да останете очаровани и от пистите .Там е за начинаещи по мое мнение. Добре ,че бяхме за 4 дни.
 Единственият плюс е природата Peace! Божествена красота все още незасегната от строежи.Спокойствие и релакс, но за този който го търси.
Дъщеря ми отива на горско училище другият месец мисля, че е подходящо място за такива организирани учинически мероприятия.
 

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 14:29 от tania76

# 6
  • София
  • Мнения: 5 247
На по- скучно място от това не съм била !А по- голяма мизерия от х-л Бор не съм виждала.Мръсно, мръсно и пак мръсно. Повечето брави на вратите бяха разбити ,а в стаите капеше .Парното се пускаше късно следобед, а топлата вода си беше лук. Единствения ресторант е в х-л Рила .Останалите заведения са 2- 3 сглобяеми кръчмички по пистите .Но там трябва да се запазват места от предния ден, ако ли не може и да си останете гладни. Ние незнаехме и първата вечер вечеряхме в ресторанта на х-л Рила,тип Балкантурист .
Ако сте скиори ,няма да останете очаровани и от пистите .Там е за начинаещи по мое мнение. Добре ,че бяхме за 4 дни.
 Единственият плюс е природата Peace! Божествена красота все още незасегната от строежи.Спокойствие и релакс, но за този който го търси.
Дъщеря ми отива на горско училище другият месец мисля, че е подходящо място за такива организирани учинически мероприятия.
 

Ами не знам защо си мислиш, че са за начинаещи- Север 2 си е доста добре! Север 1 за средно напреднали и т.н. Има доста за начинаещи наистина, но жената попита за малко дете, не вярвам на него/нея да й трябват много стръмни писти. Колкото до кръчмите - аз ги намирам за типично планински кръчми- всеки път като сме ходели сме си намирали места.. Но наистина без голяма компания ще е много скучно, защото няма и къде да се разхождаш!  Tired

# 7
  • София
  • Мнения: 377
Била съм в х-л Рила на студенстки лагер от СУ, беше края на февруари, началото на март. Спомените ми са, че стаите бяха достатъчно широки, в соц стил са, лошото при нас беше, че топлата вода и парното ги пускаха в определени часове на денонощието / не знам дали все още е така/ и въпреки всичко стаите бяха топли. Ресторантът е огромен, пак соц стил, има едно барче, което вечер се превръща в дискотека.

За пистите - спомените ми са, че са четири, като едната е за съвсем начинаещи, другата - по-дълга и полегата и Северите - 1 и 2, като на мен и единицата ми се видя трудничка, но аз си бях начинаещ скиор. Най-хубавият ми спомен беше невероятната природа и спокойствие и факта, че когато аз бях, имаше толкова много сняг, че от пистите буквално до вратата на хотела се прибирахме изцяло на ски Simple Smile

Ако търсите спокойствие, непретенциозна обстановка и да е сравнително евтино, е ок. Но си проверете в хотела, да няма някой студентски лагер по времето, в което планувате да отидете, че тогава спокойствие и тишина няма да видите:) Въпреки че съм почти на 100% сигурна за СУ, че техните лагери са февруари и март, но все пак имайте едно наум.

# 8
  • Мнения: 181
Нодим там на ски през последните години.само че отсядаме в базата на техническия
За по_големи деца-сина ми е на 10-е страхотно
Има стол кадето готвят много добре и е евтино
а хотела знам 4е предлага много добри условия но е по скапо
Ако отидеде няма да сажалявате

# 9
  • София
  • Мнения: 426
Ходих миналата зима в този мизерен хотел.За дете в тази мръсотия е изключено да седи там.Стари,мърляви и изпокъсани чаршафи.мухлясали стаи.Няма да повторя там да отида повече.

# 10
  • Мнения: 281
Благодаря на всички,който ми писаха!!!
Ето и моите пресни впечатления.
Невероятна природа!!Много сняг и слънце на едно място и студа не се усеща.
Писти много,за всеки според нивото му на скиор.Ски-гардероба евтин,5 лв на ден.Ски-влека 8 лв. за деца,за възрастни 10.Това по празниците,иначе по 4 лв.
Хотела,ако не забелязваш захабения мокет не е толкова лош.Топло е,ходиш по бански до басейна и сауната.Водата на басейна е чиста и температурата й е 30 гр.Чаршафите са чисти и одеялата нови.Дограмата е нова,Стените прясно боядисани.
Всъщност само персонала е малко ...недомаслен.
Ресторанта нищо особено,с беден асортимент и лошо обслужване.
Механите наоколо са с приятен интериор,вкусни гозби и не много бързо обслужване.

Като цяло не съжалявам,че бяхме там.Сега не взехме малката,но догодина може би.
http://sijna.multiply.com/photos/album/17/17#5
http://sijna.multiply.com/photos/album/17/17#6
http://sijna.multiply.com/photos/album/17/17#7

# 11
  • София
  • Мнения: 377
Супер, че сте си изкарали хубаво Hug

# 12
  • Мнения: 2 475
Най-хубавите си ски почивки съм прекарвала на Семково.Е ,вярно,че беше преди 10 години,но все още като чуя това име и нещо в мен трепва Wink

# 13
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Хм, чудя се аз ли не съм в час с цените, но бях шокирана от това, което ми обявиха в х-л Рила (две звезди в "неелитен" курорт) за нощувка в апартамент за двама възрастни и две деца - 240 лв. Да не би да не съм разбрала добре  Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 6 259
Айяла, май "Рила" беше 3 звезди, но така или иначе сумата ми се вижда множко. Да не би апартаментите им да са само супер лукс или нещо от сорта? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт