Дуфастон и овулация

  • 4 072
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте момичета!
Имам един въпрос.
Знам че ви е дотегнала темата за Дуфастон.Навсякъде в търсачките намирам момичета които го взимат по схеми.За това че подтискал овуто и тн.Та,моя док ми изписа от 16ти ден по 2хапчета да пия в продължение на 10 дена.Това всичко защото цикъла ми се скъси след аборта.То мойта е дълга история също..но докато нямах менстр.то после като тръгна през две седмици..та без лекарства стигнах до 20дневен цикъл.А искам бебе.Без изледвания ми каза да го пия,защото предполагаше че е прогестеронов дефицит.Като свърша с десет дневния курс,до 2-3дни трябва да ми дойде.От там нататък..овулацията ми ще се премести ли след като цикъла ще ми е толкова дълаг?
    Надявам се да сте ме разбрали. Blush
                        Целувки от мен!  Hug

# 1
  • Мнения: 4 700
Какво zначи предполага, че е прогестеронов дефицит??? Това може да се установи с едно просто иzследване на прогестерон 7 дни след докаzана овулация. Докаzва се чреz ехографа. Аz лично много съм против иzписването на дуфастон и клостилбегут, все едно че са бонбончета.

Съжалявам, че си преживяла ужаса на аборта, желая ти скоро да се похвалиШ с две черти и успеШна бременност.  Hug

# 2
  • Мнения: 195
и на мен след аборта ми изписаха дуфастон по същата схема - 2х1, за 10 дни, от 16-ти ден на цикъла, заради фоликулярна киста. първите два цикъла след аборта нямах овулация, и този месец като съдя по температурната ми графика, пак се очертава да нямам ..  Confused
 не ми е ясно дали тези задържани фоликули ще се превърнат в кисти ?! 

моля ви, споделете някакъв опит и дайте съвет!   Hug

# 3
  • Мнения: 629
На мен ми го изписаха по същата схема заради киста на яйчника. Предполага се, че овулацията ще е минала до 16-тия ден и затова лекарката ми каза, че можем да продължаваме с опитите.

# 4
  • Мнения: 60
Здравейте!
Незнам дали е нормално това което става с мен!След като спрях Дуфастона,на третия ден си ми дойде...обаче на втория следкато дойде..  Shocked обилен мензис!Съсиреци,тече една червена слуз  Embarassed направо страшно!Предния ми мензис беше така,цапане-тампони,превръзки,бикини..всичко се сменя на 30минути!,продължи 8-9дена.Сега с Дуфастона смятах че ще се оправи.На какво се дължи този проблем?четох в нета-миоми,кисти..ама аз всеки месец съм при док и уж нямам проблем!Бременност няма,защото си правих тест.
И да ви се оплача..моя човек реши и си взе куче..Сега си представете кой гушка вече втора нощ  Shocked #Crazy ,..желанието ми за дете не минава..но и аз като повечето момичета започнах да се уморявам.
Цункам ви и лек ден от мен

# 5
  • Мнения: 60
Здравейте момичета!
Имам един въпрос.
Знам че ви е дотегнала темата за Дуфастон.Навсякъде в търсачките намирам момичета които го взимат по схеми.За това че подтискал овуто и тн.Та,моя док ми изписа от 16ти ден по 2хапчета да пия в продължение на 10 дена.Това всичко защото цикъла ми се скъси след аборта.То мойта е дълга история също..но докато нямах менстр.то после като тръгна през две седмици..та без лекарства стигнах до 20дневен цикъл.А искам бебе.Без изледвания ми каза да го пия,защото предполагаше че е прогестеронов дефицит.Като свърша с десет дневния курс,до 2-3дни трябва да ми дойде.От там нататък..овулацията ми ще се премести ли след като цикъла ще ми е толкова дълаг?
    Надявам се да сте ме разбрали. Blush
                        Целувки от мен!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт