Объркани лекарства при лечение на гъбички.

  • 2 472
  • 2
  •   1
Отговори
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте.
В края на ноември месец се появиха симптомите.Досега никога съм нямала оплаквания. Отидох на гинеколог и ми направиха изследвания.
Оказа се, че имам две инфекции. Вагинална инфекция; mobiluncus; candida spp. Така пише в изследванията.
Лекарят ми предписа две рецепти, но явно не сме се доразбрали и аз приемах лекарствата от двете наведнъж, а не последователно.
Предписаните медикаменти от първия курс са Оспамокс(12 бр.), Флажил(три блистера) и Флажил песарии(10 бр.)
От втория курс лекарствата са Низорал(14 бр. хапчета); Флуконазал(2 бр. капсули), Гино-певарил(15 бр.песарии) и крем Певарил.
Хапчетата свършиха. В момента привършвам песариите Флажил и ще започна Гино-певарила. Подобрение все още няма.
Притеснението ми е дали ще има ефект заради моето смесване на лекарствата и което е по-лошо да няма някакъв обратен ефект.
Пропуснах да отбележа, че партньорът ми също се лекува.

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 10:36 от fam

# 1
  • Мнения: 116
След приключването на лечението отново трябва да направите
микробиологично изследване. Притеснително е големия брой лекарства
които са Ви предписани.

# 2
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Благодаря за отговора.
Да, ще направя изследване. Дори и да се чувствам добре. Просто имам още 15 бр. песарии, които трябва да приложа.
Лекарствата наистина бяха доста като видове, но като количество бяха за период от 1 седмица.
Може би инфекцията е била в напреднала фаза.

Благодаря за отговора още веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт