От другата страна на медала или ние, любовниците...

  • 63 440
  • 1 083
  •   1
Отговори
Темата не е пързалка, не е поредната провокация, няма за цел да разбуни духовете.
Темата е за всички онези жени и момичета, които са били от другата страна на медала. В живота на много жени има някакъв такъв период, в който са били за кратко или не толкова кратко другата, втората жена, любовницата или просто тази, която има вързка с обвързан мъж.
Може би темата ми ще се стори твърде дръзка на повечето тук, защото в настоящия момент те са съпруги и майки и другите са лошите, но моля да не се обсипва с нападки и излишни укори. Защото животът никога не е само бяло и черно. И да, сигурно, всичко се връща и някогашните любовници някой ден ще се превърнат в жените, на които им изневеряват. Ето затова не искам тази тема да става бойно поле.
Ще ми се тук тези, които са били от другата страна да споделят своите чувства и преживявания. Защото и в тези връзки има любов, има страст, има ревност, има копнеж, има и болка, понякога много повече болка отколкото щастие, но пак не можеш да си тръгнеш, защото обичаш. Защото ти се струва, че по някакъв нелеп начин някой друг живее твоя живот, някой друг заспива до мъжа, до който ти копнееш да заспиваш и да се събуждаш....а дали ако това стане усещането се запазва, дали тези силни чувства не са плод само на невъзможността да изживееш любовта до край. Дали това не е просто илюзия....и ако е така, защо не може да се осъзнае и да се каже "Край", за да потърсиш истинско щастие и истинско споделено и пълноценно чувство....
И не, не казвайте и не отваряйте темата за парите, не винаги връзките са между 20 годишна мацка и чичко-паричко...Има и любов, необвързана с пари или каквото и да е друго като облга, безусловна такава, която все пак остава неживяна...а как се преодолява това....

# 1
  • София
  • Мнения: 17 277
Аз честно казано не разбрах смисъла на темата.
Идеята е тези, които сте любовници, да си споделяте мъките и да си ближете раните - или не съм разбрала добре?

# 2
Близане на рани звучи отново някак саркастично. Всеки, който е бил в тази ситуация да сподели своите чувства и преживявания и как се е измъканал от нея, ако се е.

# 3
  • Мнения: 4 068
Ha ha ha!!! A teb koi mome te nakara saznatelno da se nabarka6 v takiva laina a? Bliji si ranite sega i ako ne te e sram idi da izblije6 i tia na saprugata.
I...sorry za latinicata.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Позицията на любовницата е в 99% несбъднати очаквания и разочарованията, породени от това. Погледнато разумно, няма смисъл от такива връзки, защото са прекалено болезнени, ако не за двамата, то поне за единия - тоя, дето има очаквания. Погледнато емоционално, пак няма смисъл от такива връзки, защото излизаш от тях емоционално сринат, нерядко след това сравняваш всеки следващ с Единствения и това се превръща в качествена предпоставка да се превърнеш в неудачник в личния живот с главно Н. Погледнато прагматично, такава връзка обикновено се появява в годините между 25 и 35, което качествено ти пропилява едни от най-хубавите години в очакване на нещо да се случи, което нещо се случва в много единични случаи.

# 5
  • Мнения: 1 334
Ами това е лично решение, не разбирам защо се търсят и други примери. И дори да ги има, дали ще се промени нещо?
Ти какъв въпрос имаш, искаш да прекъснеш връзката, или да разбереш колко жени от бг-мамма са любовници. Надали някоя ще си признае.

# 6
Искам да прекъсна, а не мога.  Sad Обичам го и виждам, че ако аз не си тръгна, той няма да го направи. Но и нито аз, нито той искаме да се развежда и т.н....мислехме, че всичко ще е за кратко, а то ще стане вече 2 години....но все повече ми липсва....

Благодаря на мнението на милинка.

# 7
  • Мнения: 2 556
Аз наистина нямам опит по темата - никакъв - но имам приятелки, които бяха достатъчно недалновидни да изпаднат в подобна ситуация и мога само да кажа, че жените, които се хващат с ангажиран мъж, в 99% от случаите вярват на едни и същи изтъркани и тъпи клишета, които великите ангажирани мъже им сервират. Подобни истории са ми неприятни отвсякъде и това, което е сигурно е, че определено не са от ситуациите, които "могат да се случат на всеки". Защото ако не искаш да ти се случат, не се хващаш със зает мъж, а ако си решил да се хванеш, значи си заслужаваш всички идващи от това последствия. Малко съм пристрастна по темата, тъй като имам известна представа какво се случва в тези ситуации - ами неприятно е за всички участници, но с години никой не иска да се откаже от това безумие - не разбирам такова поведение , напълно ми е непонятно.

# 8
  • гр.София
  • Мнения: 380
Да, била съм в това положение. Просто така се случи. Ако някой ми беше казал един месец преди това ,че ще ми се случи такова нещо, щях да отхвърля подобна мисъл с възмущение. Наистина, ако не си преживяла подобно нещо, лесно е да осъдиш. Но аз започнах тази връзка с ясното съзнание, че един ден ще бъда наранена. Не се надявах на нищо, не очаквах нищо. Никога не съм имала изисквания, защото знаех, че нямам право на такива. Не съм си позволявала да изрека и дума против съпругата, ясно защо. При нас се получи така, че по-малко от два месеца след първата целувка мъжът ми се пренесе при мен и вече седма година сме заедно. Повече отколкото е продължил бракът му. Не се чувствам виновна, защото решението беше изцяло негово.  Съзнавам, че моята история е по-скоро изключение от правилото и затова не бих препоръчала на никоя жена да се впуска в подобна връзка. А ако го направи-да е наясно, че не може да очаква нищо, освен болка. Наясно съм също, че не съм застрахована от това да бъда в ролята на мамената. Но такъв е животът...

# 9
  • Мнения: 1 334
Искам да прекъсна, а не мога.  Sad Обичам го и виждам, че ако аз не си тръгна, той няма да го направи. Но и нито аз, нито той искаме да се развежда и т.н....мислехме, че всичко ще е за кратко, а то ще стане вече 2 години....но все повече ми липсва....

Благодаря на мнението на милинка.

Явно му е удобно така. Ако искаш нормална връзка си намери друг човек. Така ти си губиш времето, а можеш да направиш много повече в не толкова сложна връзка.Особено ако не си омъжвана, нямаш деца, и т.н., това прости си е загуба на ценно време. Дано да успееш да прекъснеш връзката.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 990
Искам да прекъсна, а не мога.  Sad Обичам го ....

Има решения в живота, които се налага да направиш. Такава връзка е като с гангрената - понякога се налага ампутация, за да не се отрови целият организъм. Две години са предостатъчно време, за да ти е станало ясно, че шансовете не са на твоя страна. Губиш си времето, енергията, нервите, емоциите за нещо, което не си струва, когато теглиш чертата...Интензивността на емоциите е толкова голяма, защото отношенията са скрити, откраднати мигове, в които и двамата давате най-доброто от себе си. Тези връзки са разрушителни, но най-разрушителни стават, ако останеш до края. Тръгни си първа, за да осъзнаеш, че си излезнала от ситуацията, макар и с малкото ти останало достойнство. Осъзнаването на обратното, внася още по-голяма болка в нелицеприятната ситуация.

# 11
  • Мнения: 543
Позицията на любовницата е в 99% несбъднати очаквания и разочарованията, породени от това. Погледнато разумно, няма смисъл от такива връзки, защото са прекалено болезнени, ако не за двамата, то поне за единия - тоя, дето има очаквания. Погледнато емоционално, пак няма смисъл от такива връзки, защото излизаш от тях емоционално сринат, нерядко след това сравняваш всеки следващ с Единствения и това се превръща в качествена предпоставка да се превърнеш в неудачник в личния живот с главно Н. Погледнато прагматично, такава връзка обикновено се появява в годините между 25 и 35, което качествено ти пропилява едни от най-хубавите години в очакване на нещо да се случи, което нещо се случва в много единични случаи.
Погледнато реално, въпреки негативите от подобни връзки, те продължават да се случват и съществуват.

# 12
  • Мнения: 2 556
Да, и която такава връзка изкара 2 години, обикновено след това продължава още десетина години поне

# 13
Много ви благодаря за обективните и спокойни мнения. Може би не толкова от споделяне на жени в същата ситуация съм имала нужда, колкото от обективната странична оценка. Така е. Аз не съм омъжена, нямам деца, всичките ни мигове са откраднати и винаги съобразени с неговото семейство и аз не роптая, не питая лоши чувства към жената и децата му, колкото и да звучи парадоксално. Никога не бях допускала, че ще изпадна в тази ситуация, но ето че ми се случи и то продължи толкова дори...Сигурна съм, че ако се появи истинска, пълноценна любов ще имам сили да си тръгна на мига, но не се появяваше и отлгах, до сега, до като болката и липсата стават убийствени....а съм млада, в разцвета на живота си и той уж ми предстои, както казват всички, а аз съм сякаш в порочен кръг и черна дупка...щастието е само в миговете с него, после е копнеж и липса...

# 14
  • Мнения: 2 556
Моя приятелка имаше 16 години връзка с женен мъж. Децата му бяха почти бебета, когато той се захвана с нея, а когато се разделиха, вече имаше внуче. Така и не се разведе с жена си и още не е разведен до ден днешен. Приятелката ми срещна друг мъж и сега се чуди как е издържала не 1, не 2, а цели 16 години на режим вечно съобразяване, внимание и криене. Но това е факт и няма кой да й върне тези години, през които неговите деца пораснаха, а тя тепърва трябва да гради семейство.

Общи условия

Активация на акаунт